Nierówna praca silnika

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Youlee
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018, o 15:31
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: Youlee »

Hej wszystkim , chciałbym się poradzić. Jakiś czas temu zauważyłem w moim LS400 z 98 r. że silnik dziwnie pracuje ( po dodaniu lekko gazu czuć wibracje), jakby nie na wszystkie cylindry. Wymieniłem świece (jak się okazało z dobrych na dobre), cewki są ok auto bez LPG. Po podpięciu komputera wyskoczył błąd 1 sondy przed katalizatorem, dla spokoju by nie wracać za chwilę do tematu wymieniłem obie na Denso DOX-0109. Trochę jazdy, dalej dziwne wibracje, podłączenie pod kompa, a tu info że teraz błąd sondy 2. Czy są jakieś pomysły? A może ktoś zna jakiegoś dobrego magika w okolicy Trójmiasta?
Leetvoos
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2017, o 20:09
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika

Post autor: Leetvoos »

Witam. Mam bardzo podobne odczucia. Niby silnik pracuje równo ale przy dodawaniu gazu mam wrażenie jakby któryś cylinder nie robił. Co ciekawe czasami jest idealnie gładka praca silnika. Urządzając pytania zawory wyregulowane, świece wymienione. Cewek nie ruszalem bo cewka jak padnie to padnie chyba że nie mam racji to proszę o sprostowanie. Silnik 1 UZ-FE.
Ree
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2018, o 15:51
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: Ree »

Mam podobnie (LS400 99'). Gdy stoję na światłach na D, lekko drży auto. Podczas dodawania gazu na N potrafi szarpać silnikiem. Przy jeździe oko 80km/h minimalne wibracje. Z tego co czytałem na zagranicznych forach to wina poduszek silnika (engine mount) i poduszek skrzyni biegów (gearbox mount).
Planuje się za jakiś miesiąc wziąć za poduchę skrzyni (łatwa robota) i tani element. Z silnikowmi jest więcej zabawy i koszty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość