Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
kazzz_91
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 9 lut 2016, o 19:41
Model Lexusa: GS430 MK II
Skąd:: KONIN
Kontakt:

Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: kazzz_91 »

Witam.

Ze względu na wypadanie zapłonów potrzebuję wykonać strojenie AFR w mojej instalacji. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony zakład? Mieszkam w Wielkopolsce (okolice KONIN - OSTRÓW WIELKOPOLSKI).
Oczywiście jeżeli warto będzie to mogę dojechać gdzieś, np Poznań. Potrzebuję naprawdę dobrej sprawdzonej osoby.

Pozdrawiam
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: klinikalpg.pl »

Z tego co się zorientowałem to chyba już jakiś czas jeździsz ze swoją instalacją? Jeżeli do tej pory było dobrze (przez ile czasu?) i przestało, to zacząłbym od wymiany świec i zastanowił się nad cewkami. Nie fetyszyzowałbym AFR w aucie n/a. Oczywiście jest też pytanie czy wtryskiwacze się nie "powyklepywały" i z tego powodu auto nie wymaga ponownego strojenia.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: LinkPL »

Żadne strojenie AFR nie pomoże jak wypadają Ci zapłony ... AFR jest do tego, aby wystroić silnik, gdy już sterownik nie bierze pod uwagę informacji z sond lambda ... Także szukaj przyczyny ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: carinus »

Nie widzę sensu stroić silnik w którym wypadają zapłony,chyba że coś źle zrozumiałem.
Kolega mnie wyprzedził ale dodam że kontrolę AFR możesz zrobić jeśli masz podstawę do obaw o dawkowanie benzynki i tym samym pokrycie map.
kazzz_91
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 9 lut 2016, o 19:41
Model Lexusa: GS430 MK II
Skąd:: KONIN
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: kazzz_91 »

Sek w tym że prawdopodobnie nie jest dobrze bo wypadanie zapłonu nie powstało znikąd. Mechanik mówi że wg niego była "zbyt wysoka temperatura spalania" stąd pojawił się problem z silnikiem. Po usunięciu usterki chcę sprawdzić czy jest wszystko jak należy bo człowiek u którego robiłem instalację nie robi afr.
Uszkodzony jet jeden zawór na 5 cylindrze, chociaż nie koniecznie musiało to być związane z gazem. Jednak i tak mechanik mówi że po głowicy widać że właśnie ta temperatura może być nieodpowiednia.

Chcę zrobić to tak jak należy więc stąd pomysł na strojenie
Na gazie przejeździłem około 8-9 msc - około 18 tys km
Świece nowe DENSO.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: LinkPL »

Zrób najpierw silnik mechanicznie a potem będziesz stroił ... To trzeba ściągać głowice, uszczelki, szlifować itd ... czyli tak na prawdę to obie są do zrobienia, albo nie bawić się z tym motorem i wymienić cały motor, bo to może być mało opłacalne jeśli gdzieś jest zawór wypalony ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
kazzz_91
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 9 lut 2016, o 19:41
Model Lexusa: GS430 MK II
Skąd:: KONIN
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: kazzz_91 »

Pytam po prostu gdzie polecacie zrobić strojenie gazu w WLKP i okolicach.

Przecież logiczne że nie będę teraz stroił tylko jak wszystko będzie zrobione na gotowo. Jak odbiorę auto chcę od razu sprawdzić te ustawienia, lepiej dmuchać na zimne widzę z doświadczenia.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: carinus »

Jak zrobisz silnik,to skrzyknij spota w Poznaniu a przyjadę z sondą i zrobisz sobie pomiary.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Strojenie AFR - gdzie wykonać?

Post autor: owczar »

Strojenie Afr myślę że warto robić każdym silniku.

Dołożenie sondy w wydech podczas standardowego strojenia to żaden nakład pracy. Temperatura nawet w n/a jest szkodliwa. Już nie jedno n/a miało robione regenerację głowicy przez zbyt wysoka temp. W 3uz przy WOT mamy Afr koło 12.5. Dobry gazownik wystroi bez sondy ale ja wolę widzieć te wskazania i mieć pewność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości