[IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

[IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: RobertSG »

Witam wszystkich, czy ktoś z was przerabiał temat poduszek silnika i skrzyni? Chodzi mi dokładnie o to ile ich jest? w którym miejscu,może ktoś ma jakiś rysunek? Jak z cenami,dostępnością i wymianą? Może wiecie jak je sprawdzić? U mnie ewidentnie są już zmęczone,szarpie przy dodawaniu/puszczaniu gazu,szybkiej zmianie biegów i czasem przy ruszaniu ale to ostatnie to raczej kwestia wprawy i wyczucia sprzęgła.Przeczytałem wątki na temat dwumasy(temat rzeka :biggrin2: ) i najpierw chciałbym się zająć poduchami.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: dab1978 »

Chyba Panie Robercie trzeba sie spotkac w koncu i porównac szarpania...u mnie to samo i chyba na początek do sprawdzenia poducha skrzyni mimo wszystko;) u mnie sie nasila ostatnio coraz bardziej i Lex staje się powoli denerwujący;)
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: RobertSG »

dab1978 pisze:Chyba Panie Robercie trzeba sie spotkac w koncu i porównac szarpania...
Dobry pomysł Panie Marcinie :ok: rzuć na PW kiedy i gdzie by Ci pasowało albo może jakiś większy spocik w okolicy Gliwic, czytałem że był plan w czerwcu ale umarło.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: dab1978 »

Wracam do Gl. w poniedziałek i się odezwe;) pozdr. pomysł umarł, to prawda...
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: RobertSG »

Nikt w temacie poduszek nic nie doradzi??
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: Riki »

RobertSG pisze:Witam wszystkich, czy ktoś z was przerabiał temat poduszek silnika i skrzyni? Chodzi mi dokładnie o to ile ich jest? w którym miejscu,może ktoś ma jakiś rysunek? Jak z cenami,dostępnością i wymianą? Może wiecie jak je sprawdzić? U mnie ewidentnie są już zmęczone,szarpie przy dodawaniu/puszczaniu gazu,szybkiej zmianie biegów i czasem przy ruszaniu ale to ostatnie to raczej kwestia wprawy i wyczucia sprzęgła.Przeczytałem wątki na temat dwumasy(temat rzeka :biggrin2: ) i najpierw chciałbym się zająć poduchami.
Is 200 ma 3 poduszki dwie przy silniku jedna pod skrzynią , może tylko się poluźniła , najszybciej wejść pod samochód a osoba druga powinna ruszać w przód i w tył i zobaczysz która jest uszkodzona
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: RobertSG »

Riki pisze:Is 200 ma 3 poduszki dwie przy silniku jedna pod skrzynią , może tylko się poluźniła , najszybciej wejść pod samochód a osoba druga powinna ruszać w przód i w tył i zobaczysz która jest uszkodzona
Dzięki,a wiesz może ile kosztują albo gdzie je dostać w dobrej cenie? i jak z wymianą, dużo przy tym roboty czy da radę to samemu ogarnąć z podnośnika?
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: Riki »

RobertSG pisze:
Riki pisze:Is 200 ma 3 poduszki dwie przy silniku jedna pod skrzynią , może tylko się poluźniła , najszybciej wejść pod samochód a osoba druga powinna ruszać w przód i w tył i zobaczysz która jest uszkodzona
Dzięki,a wiesz może ile kosztują albo gdzie je dostać w dobrej cenie? i jak z wymianą, dużo przy tym roboty czy da radę to samemu ogarnąć z podnośnika?
odezwij się na pw to powiem ci gdzie możesz takie kupić , jeśli masz kanał to dasz rade
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
kazio93
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2016, o 18:20
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: kazio93 »

Witam,

mam dwa pytania odnośnie zawieszenia skrzyni:

1. Czy poduszka skrzyni podejdzie od LS400
2. Gdzie można kupić nową taką poduszkę ? To, że w ASO to wiem, a jeszcze gdzieś indziej ? Może jakieś zamienniki są na rynku? Ja troche pogrzebałem ale nic nie mogę znaleźć.

Będę wdzięczny za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Zawieszenie silnika i skrzyni

Post autor: blue »

Możesz dać starą poduszkę do Deutera w Olkuszu w celu wypełnienia poliuretanem. Ja bym mimo wszystko nie kombinował. Wymieniałem poduszkę skrzyni na oryginał i stara była przez zużycie o jakiś 1cm niższa od nowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości