[Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

[Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: jano86 »

Tuleja drążka reakcyjnego jest u mnie już w kiepskim stanie i chciałbym ją wymienić (zaznaczone na foto). W intercars nie ma, a na allegro są różne rozmiary.

Obrazek

Mozecie coś doradzić w temacie? Jaką kupić? może gdzieś jeszcze można ją dostać?
Innym rozwiązaniem jest regeneracja takiej tulei, czytałem, że zdaje to egzamin. Zakład w wwie robi to w 1 dzień koszt 100zł/szt. Jakieś doświadczenia w tym temacie? WULKANIZACJA "Lorens family"
mgr M.B.Lorens
ul. Wynalazek 3 /box 22/
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: wojtas2 »

Mam pytanie do użytkowników kupiłem tuleje jak wyżej firmy febest i bardzo krótko wytrzymała.
Teraz zastanawiam się nad firmami:

-Berg
http://allegro.pl/tuleja-tylna-wahacza- ... ule_id=201

-Ted-gum
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... przod.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... przod.html

(Nie wiem na czym polega różnica w tych "tedgumach", przypuszczam że mogą być rozne średnice.)

-Nty
http://allegro.pl/tuleja-tylna-wahacza- ... ule_id=201

Ktoś może montował którąś z wymienionych i mogłby podzielić się doswiadczeniami co jest wartego zamontowania. ?
mad.dariusz
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:45
Model Lexusa: gs 430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: mad.dariusz »

Ja kupiłem w Anglii te tulejki z poliuretanu za ok 250 złotych. Jeszcze ich nie zamontowalem co prawda ale wolę takie niż febest za prawie 200zeta. Poszukaj na necie PSB chyba wysyłają do Polski
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: lukas78 »

GT4 ma takie tuleje z poliuretanu w swojej ofercie. Zakupiłem, lecz jeszcze ich nie zakładałem. Dam znać jak będą na aucie. Cena około 180 pln za 2 szt.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: wojtas2 »

Słyszałem że Ci producenci to nie jest za wysoka półka może faktycznie poliuterany tylko czy będzie czuć tą różnice twardości hmm...
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: gs300gs300 »

Z tego co wiem te tuleje z allegro to będą gorsze niż stare OEM. Zostaje cały wahacz z ASO albo alternatywa to poliuretan (widziałem jeszcze cały wahacz chyba febi ale w cenie podobnej do oryginału więc chyba tez szkoda sobie nim głowę zawracać).

Czy montował już ktoś te tuleje poliuretanowe (np od GT4) i jest w stanie podzielić się wrażeniami jak prowadzi się auto po takim zabiegu, ile wytrzymały itp. Mam podobny dylemat i raczej skłaniam się do zakupu oryginalnych wahaczy tylko ich cena jest spora... czemu?

Odnośnie akurat tego elementu to warto zwrócić uwagę na to, że w oryginalnym wahaczu ta tuleja jest "kierunkowa" i pewnie pracuje w specyficzny sposób, a tuleja poliuretanowa jest "pełna" i na 100% wahacz będzie pracował inaczej. Dodatkowo na minus poliuretanu jest to, że ta tuleja jest dwuczęściowa (jedna część mocowana od góry, druga od dołu a w środku jest taka tulejka metalową). W te wszystkie wolne przestrzenie dostaje się woda, pył itd, i szybko pojawiają się luzy i będzie stukanie... a w oryginalnym wahaczu jest to odlane jako całość.

Ten wahacz to duży problem w GS, wibracje na kierownicy powyżej 100km/h, wibracje przy hamowaniu itd...

Może jak zbierze się kilku chętnych to uda się dobrą cenę w ASO wynegocjować.
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: wojtas2 »

Ja póki co zamówiłem tulejki firmy berg i zobaczymy co i jak. W jeszcze mi zostanie ted-gum i nty w ostateczności poliuterany.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

[Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: muzz »

A ile w ogóle kosztuje ten wahacz w ASO?
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: [Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: gs300gs300 »

muzz pisze:A ile w ogóle kosztuje ten wahacz w ASO?
Około 600 za szt czyli jakieś 1.2 tys za komplet na obie strony.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

[Mk II] GS300 tuleja drążka reakcyjnego przód

Post autor: muzz »

No to grubo za kawałek blachy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości