[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lukas78 »

Zwracam sie z prośbą do wszystkich miłośników LEXUS, którzy maja i eksploatuja swoje IS 200 w gazie o podzielenie sie cennymi uwagami i informacjami. Jakie macie instalki w swoich autkach, jakie przebiegi na gazie i jak sie sprawują? Jakie proponujecie, a jakie odradzacie instalki?
Osobiście w temacie lpg grubo wczytywałem sie na forach gazowych, ale wole zaczerpnąć również wiedzy od tych którzy na co dzień takie auta eksploatują.
Mysle że temat ten może cieszyć sie dużym zainteresowaniem, gdyz przy tych zawrotnych cenach paliwa lpg jest dobrą alternatywą.
Wiem, że silniki IS - ów nie lubią generalnie gazu, ale przy dobrze zestrojonym zestawie jakoś tolerują. anja

Sam z WIELKIM bólem serca też przymierzam sie do zagazowania mojego autka. Myśle o instalce Landi Renzo, która ponoć dobrze zgrywa sie z tm silniczkiem.

Jeden ze znających sie na rzeczy gazowników zaproponował mi tańszy od LR o około 1tys. zł. ponoć równie dobrze działający zestaw:
STAG 300 plus, wtryski pojedyńcze Magic Jet, reduktor Scorpion GT. Osobiście wolałbym lepsze wtryski np. Matrixy.
Co o tym zestawie sądzicie i czy któryś z Was na takim zestawie śmiga lub podobnym? Czy są jakieś problemy z rególacją luzów zaworowych i czy wogóle są jakieś problemy z głowicą?
Pozdrowionka.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

mysle ze koledzy co maja LPg w swoich IS sie wypowiedza , osobiscie nic nie wiem jak IS sparawuje sie na LPG przynajmniej narazie ,pewnie za jakis czas sie to zmieni.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Witam.
Ja mam gazik w swoim IS i nie narzekam. Mam go od 2,5 roku i zrobiłem na nim trochę ponad 50 tys km. Miałem na początku problemy ale to dlatego, że trafiłem na druciarza który zamontował mi tanie graty i założył instalację beznadziejnie... Sam później wszystko poprawiałem i wymieniałem.
Zestaw który ci zaproponował gazownik jest jak najbardziej ok. Wtryski Magic Jet wcale nie są gorsze od Matrixów a są za to bardziej bezawaryjne! a do tego bardzo łatwe do rozebrania i oczyszczenia. Namów tylko gazownika aby zamontował ci pojedyńcze MAgic Jety bo tylko takie mogą być bardzo blisko kolektora. Dodatkowo butla musi być wypoziomowana bo IS ma pochylone miejsce na zapas. I zwróć uwagę aby zawór butli był od strony zderzaka a nie od kabiny!

Nie jest prawdą, że Lexy nie lubią gazu - w nowszych Toyotach z silnikami VVTi są miękkie głowice i one potrzebują lubryfikację ale Lexy tego nie potrzebują.
Silniki w Lexach to wolnossące odmiany silników nawet podwójnie doładowanych więc gaz nic im nie zaszkodzi Trzeba tylko dobrze go zamontować na sensownych komponentach i dobrze ustawić.

Spalanie gazu mojego ISa na autostradach to:
prędkości z tempomatem 120-140 = 10 - 10,5L
prędkości powyżej 140 (nie ważne ile ) nigdy nie więcej niż 11L
prędkość stała 100km/h na tempomacie na płaskim terenie 8,2L

Miasto bez korków 10km do pracy + zakupy itd. od 12,5 do 13L przy spokojnej jeździe + 0,5L przy dynamicznym poruszaniu się
Ja jestem bardzo zadowolony z gazu.

Graty jakie mam to:
1. Sterownik Zenit - z sieci Auto Gaz Centrum - cieszący się kiepskawą opinią...
2. Wtryski Magic Jet pojedyńcze - montowane samemu - raz do roku czyszczone
3. Reduktor KME Silver - po małym tuningu przy którym pomógł mi jeden z fachowców z forum gazowego
4. Butla w kole 52L pochylona = wchodzi 37L (przy wypoziomowanej wchodziłoby około 45)
lexusGS300

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lexusGS300 »

ciekawa alternatywa do staga jest agis na dobrych gratach podobno mozna go lepiej wyregulowac ma wiecej opcji niz stag i idealnie sprawdza sie w japonczykach i amerykancach a jest w cenie staga 300 plus wiec warto nad tym pomyslec,osobiscie gdybym mial nowsze auto to wstawilbym tylko landi renzo roznica miedzy stagami itp.. instalkami waha sie w granicach 500-1000zl a jakos i wykonanie o wiele lepsze,jednak super instalacja nie pomoze,trzeba najpierw znalesc solidnego gazownika a wiec zycze powodzenia w poszukiwaniu ps.tylko niech kolega nie da sie naciagnac na jakis shit oferowany przez nieuczciwego gazownka
dafit
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: dafit »

Agis ma fajną opcję z podłączeniem pod OBD/CAN ale należy do grupy tańszych sterowników i podobno nie ma za dobrej kompensacji na temp gazu - z tej niższej półki Stag wydaje się jednak najlepszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
biris
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: biris »

To mój pierwszy post więc HELLO wszystkim , a teraz do rzeczy. Wpadłem w posiadanie Is200 no i niestety sytuacja zmusza mnie ze pierwszą modyfikacją w moim cacuszku będzie LPG jakoś nigdy za tym nie byłem no ale niestety robię sporo km i LPG jest wskazane (mógłbym w sumie kupić diesela ale musiałem w końcu kupić wymarzone autko ), wiec tu pytanie czy ktoś się orientuje gdzie w Łodzi najlepiej i w miarę najtaniej założą mi LPG ? no i co do komponentów to te które wymienił lukas78 będą dobre i bezpieczne dla silnika? no i najmniej przyjemne pytanie , jaki jest koszt średni instalacji gazowej na komponentach które wymienił lukas78?

Co sądzicie o nich http://nagaz.pl/stacja_lpg/ zakładał ktoś tam ? jak u nich z cenami bo nie mam rozeznania za bardzo rozeznania w cennikach
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rici »

co do instalki to sie nie orientuje ale skoro jestes z Lodzi to moze bys pochwalil sie swoim isem bo kto wie mozemy sie spotkac na miescie haha w koncu ja tez w Lodzi stacjonuje pozdrawiam
Obrazek
dafit
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: dafit »

no oczywiście jak go ogarnę(kupiłem z przerysowanym bokiem i stoi u lakiernika) i znajdę chwilę czasu to się nim pochwale w ten czas chciałem w nim wszystko porobić puki mam jeszcze stare auto i mam czym jeździć(a auto bardzo potrzebne do pracy) bo później to taką instalacje gazową to mogą zakładać z 1-2 dni
Więc odp. na powyższe pytanie interesuje mnie niezmiernie
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lukas78 »

Przeglądałem ich cennik - ceny instalek mają normalne. Tam gdzie ja dzwoniłem podano mi podobne ceny.
Firmowa stronka wygląda profesjonalnie - ciekawe czy tak samo profesjonalnie montują tam instalki ?

Również polecam forum proponowane przez kolegę konik80. Sam spędziłem na nim dużo godzin.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

W temacie LPG polecam tę stronkę: http://lpg-forum.pl/login.php?redirect= ... 8f2d704594
warto poczytać z jakimi problemami się ludzie zmagają to raz a dwa, że można zapytać gdzie założyć instalację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości