IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pss »

Mam sztukę przedliftową którą nikt nie jeździ w sumie od roku i ma przebieg 106k, bezwypadek i nawet jeszcze gwarancje lexus relax.
Serwisowana od nowości w jednym ASO, no ale ma podstawowe audio, lakier biała perła (085) i czarne fotele z taharą ( materiał z eko skórą ).
Muszę go wyczyścić i wystawić ;)

W temacie lamp ksenon świeci fajnie, tu wstawione zostały poza ASO jakieś droższe Philipsy z 2 lata temu.
A poza ASO, bo ASO mi nie wymieniło na przeglądzie, bo zapomnieli.
LEDy Lexusa są średnie, no to nie matrix, a dopiero te nowe z nx/rx to coś sensownego.

Ta pół skóra ma plus, bo mimo braku wentylacji nie grzeje się tyłek ; )
Nigdy jej nie ubrudziłem, fotele były tylko odkurzane i ekoskóra zabezpieczana jakimś środkiem.
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: liquid8p »

PoProstuAnonim pisze: 7 mar 2024, o 19:44 F-sport ma full skórzane fotele, ale chyba też z ekoskóry mimo wszystko. Co do Pioneera to tak, gra przeciętnie - do wymiany, jeśli chcesz się cieszyć dźwiękiem.
Jeśli chodzi o przebieg - będzie się dało znaleźć sztuki z mniejszym, ale czy zawsze prawdziwym? Ten z 2017 faktycznie ma trochę nakręcone, ten z 2015 adekwatnie do wieku w sumie...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 
Wersja "F" ma naturalną skórę, mogę potwierdzić na przykładzie mojego RC. Pioneer gra dobrze, ale tylko w pośredniej opcji z 10 głośnikami i subwooferem na tylnej półce. 
Porównywałem całkiem niedawno 10 głośnikowego pioneera z ML w lexusie RC i nie słyszałem znaczącej różnicy pomiędzy jednym i drugim zestawem. Ale ja też nie jestem typem audiofila i pioneer spełnia moje oczekiwania. 
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
PoProstuAnonim
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2021, o 23:46
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: PoProstuAnonim »

Bo ML jest trochę przereklamowany... a sub faktycznie dużo zmienia.

Nie chcę powiedzieć, że tragiczny, ale też mógłby być lepszy

Podeślesz zdjęcia tej skóry z bliska? Mogą być na PW. Byłem przekonany, że lexus poszedł w oszczędności i fotele mają ewentualnie jakieś skórzane wstawki, ale generalnie są z dermy

Już zmykam, nie robię offtopu

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


ienecode
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2022, o 17:46
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ienecode »

W kwestii zakupu IS300h. Może ktoś z posiadaczy takowego odpowiedzieć na poniższy post :

https://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=41325

?
ideally
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2024, o 14:13
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ideally »

Wszystko fajnie, tak się domyślałem, że lampy mają średnie jak to środowisko 'toyoty".

Powiedzcie mi jak z komfortem w tym samochodzie? Sprzedałem volvo s60 II 3.0T i tam fotele były super, ale za to skakało na nierównościach (zawieszenie żywcem wzięte z forda mondeo mk4, o ile tanie w utrzymaniu, tak nie mogłem wytrzymać tej taczki). Do jakiego samochodu byście porównali? Czy polift ma ciut lepsze zawieszenie?

Aha - i jak wygląda jazda zimą? Jeździłem wieloma samochodami z RWD, ale takiego lamentu w necie na lexusa is jeszcze nie widziałem. Nie da się rudzyć, zakopujesz się, w góry nie ma co jechać...naprawdę? Bmw e90 starą jeździłem w kopnym śniegu, C klasą z 2010 roku to samo, volvo nie mówię bo to awd, ale czy rzeczywiście jest tak kiepsko z jazdą tym lexusem?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pss »

Zależy który IS, F-sport jest na pewno twardszy.
Ten polift nie jest jakaś większą zmianą i jak pamiętam bardziej chodziło o prowadzenie.
To auto generalnie się dobrze prowadzi, choć ma dość "ciężkie" wspomaganie.
Zawieszenie jest ok jak na ten segment, a RWD zimą to samobójstwo...
ideally
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2024, o 14:13
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ideally »

pss pisze: 8 mar 2024, o 16:33 , a RWD zimą to samobójstwo...

 
w jakim sensie? Nie jeździłeś wczesniej innymi samochodami? Ja jeździłem wieloma i nie miałem problemów nigdy zimą. Chyba, że ludzie potrzebująbyć trzymani za rączkę. Jeśli chodzi o lexusa to pytam właśnie czy lesus sobie nie radzi czy to kierowcy.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pss »

Mam IS'a od czerwca 2016 i jeździłem nim sporo zimą.
Trzeba się przyzwyczaić i nauczyć nim jeździć, ale no jest to auto które mimo najlepszych opon gubi trakcje.
Kilka razy też go musiałem wykopać z parkingu, bo nie wyjechał mimo trybu snow.

Mam jeszcze audi z quattro i tu nie ma porównania żadnego.
Audi wyjedzie z każdego parkingu, a by nim rzuciło to trzeba chcieć ;)
Sander939
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2024, o 11:04
Model Lexusa: Póki co KIA
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Sander939 »

Hejka!

Badam rynek, OLX, Allegro i milion innych miejsc. Fora, grupy etc. Widzę, że ofert mało. Może to przez to, że jestem wybredny. Niemniej wiem, czego chcę. Szukam:

* Lexusa IS 300H*
* Kolor: byle nie biały* Bezwypadkowy* Przebieg do 100 tyś max* Pewnie pochodzenie, najlepiej PL* Historia serwisowa* Wyposażenie (Mark & Levinson, grzana kierownica + fotele + wentylacja foteli - z tego nie zrezygnuję). ;)
* Rocznik po lifcie, minimum od 2017 (jestem skłonny rozważyć roczniki od 2015)
* Cena do ~ 115 tyś PLN.
 PS. brak presji. ;) 
 
whero
Lex Driver
Posty: 472
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: whero »

Sander939 pisze: 13 kwie 2024, o 11:06 Hejka!

Badam rynek, OLX, Allegro i milion innych miejsc. Fora, grupy etc. Widzę, że ofert mało. Może to przez to, że jestem wybredny. Niemniej wiem, czego chcę. Szukam:

* Lexusa IS 300H*
* Kolor: byle nie biały* Bezwypadkowy* Przebieg do 100 tyś max* Pewnie pochodzenie, najlepiej PL* Historia serwisowa* Wyposażenie (Mark & Levinson, grzana kierownica + fotele + wentylacja foteli - z tego nie zrezygnuję). ;)
* Rocznik po lifcie, minimum od 2017 (jestem skłonny rozważyć roczniki od 2015)
* Cena do ~ 115 tyś PLN.
 PS. brak presji. ;) 
 

 
gs'a znajdziesz łatwiej niż is'a ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości