[GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMAchu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2013, o 02:07
Model Lexusa: RX200t
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

[GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: MMAchu »

Witam, przechodząc do meritum sprawy,
Leszek to GS 450h, modelowo 2009, zarejstrowany wiosną 2010. Przebieg niecałe 100kkm, krajowa dystrybucja, ostatni wypust przed liftem. Zauważyłem, że przy dłuższej jeździe( >20min) dość niepokojąco nagrzewa się cały ten tunel/most między przednimi siedzeniami. Skutkiem tego jest np. samoczynne nagrzewanie się wszelkich chłodnych napojów pozostawionych podczas jazdy w uchwytach z przodu(obok lewarka skrzyni biegów). Nie jest to może ekstremalnie gorąca temperatura, jednak cały opisany obszar jest wyraźnie ciepły. Z początku myślałem, że przyczyną mogą być grzane siedziska, które przekazują ciepło na tunel(idiotyczna teoria) ale po próbie z ich wyłączonym grzaniem problem nadal występuje. W Lexus'ie dowiedziałem się, że faktycznie z przodu jest "jakaś tam" grzałka ale nie ma prawa nagrzewać całego elementu. Skończy się to na pewno rozebraniem i sprawdzeniem całości w serwisie ale może ktoś z Was forumowicze miał/słyszał o podobnym przypadku? Jakieś pomysły? Może to... norma w tym modelu? Przy okazji, witam się serdecznie jeszcze raz na forum :-)
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: Cinkos »

Lift był w 2008 więc jak możesz mieć auto z 2009 i przed liftingowe? Ja mam 2008 i mam po lifcie. A co do Twojego przypadku to rzeczywiście dziwne. U mnie nic takiego nie ma. Wątpie aby ktoś Ci pomógł bo mało osób tu mu ten model i chyba będziesz musiał jechać na serwis...ale lepiej wcześniej o tym pogadaj bo będziesz zaskoczony cenami za roboczogodzinę w ASO:) niestety nieprzyjemnie.
Awatar użytkownika
MMAchu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2013, o 02:07
Model Lexusa: RX200t
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: MMAchu »

MK3 przechodził 2 facelift'ingi, jeden właśnie w 2008 wraz z wprowadzeniem GS460, drugi zaś w 2010, w nim zmienili m.in. przednią kratkę w hybrydzie a w środku kilka pierdół - wyrzucono prehistorycznego kaseciaka oraz radio/komputer generacji 5-tej zamieniono na generację 6stą. Różnica o tyle w tym przypadku duża, że samochód w końcu miał fabrycznie język polski z polskimi znakami(!) oraz HDD, na którym znajdowała się m.in. mapa(prędzej na DVD). Jeśli się nie mylę to również po 2010 radio obsługiwało kilka nowych ciekawych funkcji takich jak np. stream muzyki przez bluetooth. Prędzej bluetooth umożliwiał tylko rozmawianie przez telefon, transmisja muzyki nie była dostępna(a szkoda, MP3 muszę zgrywać na płytki). Zmiany niektóre kosmetyczne ale jak najbardziej na plus... no może poza nowym grillem i felgami(450h prestige), jakoś wizualnie nie mogę się do tych 2 rzeczy przekonać.

Bazując na tym mogę śmiało powiedzieć, że ten model to przedliftingowy... a już uszczegóławiając - po pierwszym lift'cie ale przed drugim :)

Wracając do tematu, właśnie na opinii użytkowników tego modelu mi zależało; skoro u Ciebie problem nie występuje, muszę to sprawdzić. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MMAchu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2013, o 02:07
Model Lexusa: RX200t
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: MMAchu »

Jakby ktoś był zainteresowany sprawdziłem to bezpośrednio w serwisie TOYOTY/LEXa. Okazuje się, że to normalne, przez tunel leci ogrzewanie na tył i siłą rzeczy pray mocnym grzaniu tunel w pewnym stopniu się nagrzewa :-)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: Yarecki »

MMAchu pisze:Jakby ktoś był zainteresowany sprawdziłem to bezpośrednio w serwisie TOYOTY/LEXa. Okazuje się, że to normalne, przez tunel leci ogrzewanie na tył i siłą rzeczy pray mocnym grzaniu tunel w pewnym stopniu się nagrzewa :-)

Ja bym się jeszcze raz upewnił, miałem wielokrotnie do czynienia ze specami z ASO, którzy mówią przesadza Pan, jest ok itd.
PO czym później się okazywało, że jednak miałem rację.
Oni mają procedurkę i jak nic nie widać po wpięciu kompa to im się myśleć nie chce.
Zapytaj u jakiś praktyków.
Wszytko zależy jak bardzo się to nagrzewa - jeśli jest nienaturalnie gorące to coś musi być nie tak.
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: Cinkos »

MMAchu pisze:Jakby ktoś był zainteresowany sprawdziłem to bezpośrednio w serwisie TOYOTY/LEXa. Okazuje się, że to normalne, przez tunel leci ogrzewanie na tył i siłą rzeczy pray mocnym grzaniu tunel w pewnym stopniu się nagrzewa :-)
No nie wiem czy to normalne, wpadnij do mnie to nagrzejemy mój i Twój i zobaczymy czy jest tak samo:) jak u mnie będzie zimno a u Ciebie nie to wtedy wyjdzie czy to normalne czy nie:)
Awatar użytkownika
MMAchu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2013, o 02:07
Model Lexusa: RX200t
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: MMAchu »

Nie zaprzeczę ani nie potwierdzę. Być może macie rację, nie miałem wyboru - musiałem uwierzyć w kompetencję ASO. Cinkos - może zrobimy jakiś meet z resztą chłopaków z 3miasta, nawet na pół godzinki w ten lub następny weekend - z chęcią zobaczyłbym jak to wygląda u Ciebie. Póki co sam jeszcze potestuję... Dzięki chopaki za zainteresowanie, miłego szlifowania asfaltu, a raczej lodu, który go przykrywa :P
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: Cinkos »

Dla mnie ok. W tym tyg. nawet miałbym czas ale obecnie mam CT bo mój jest w serwie teraz...muszę zderzak wymienić i pomalować maskę. Na spota z zeszłego tyg. nie dałem rady dojechać - kobieta siła wyższa:)
Awatar użytkownika
MMAchu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2013, o 02:07
Model Lexusa: RX200t
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [GS 450h mkIII] niepokojące "grzanie"

Post autor: MMAchu »

CT? w ASO na czas serwisu GS-a dostałem Aurisa w Hybrydzie... zaskoczył mnie mega pozytywnie, chodź z zewnątrz mega niepozorny. Co do spotkania to ten weekend i tak średnio mi pasuje, więc można by się z chłopakami w kolejny umówić tj. 25.01 a potem może skoczylibyśmy razem na "Nocne latanie", bo właśnie widziałem, że organizują 01.02 razem z ekipą z Elbląga. Pokażemy, że w Trójmieście jeździ kilka prawdziwych samochodów (czyt. Lexus) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość