Biały, śmierdzący dym z wydechu

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
1taki
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2011, o 16:44
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

[is220d]Biało niebieski śmierdzący dym

Post autor: 1taki »

Czy ktoś ma takie same zjawisko przy swoim IS 220d? ASO Poznań nie potrafi ustalić przyczyny. Auto dymi śmierdząco, kiedy silnik jest rozgrzany na 25% i przy obrotach 2-3tys. Nie jest to wina paliwa, bo już testowałem, auto serwisowane regularnie. Co jest?
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Biało niebieski śmierdzący dym

Post autor: Mariano »

jeżeli to D-Cat to obstawiałbym wypalanie się DPF-u z tym, że trochę nie pasuje mi ta temperatura silnika, czyli jak się rozgrzeje to już jest ok?....postaraj się podać więcej informacji. Aso Poznań widziało to dymienie czy tylko z Twoich opowieści?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Biało niebieski śmierdzący dym

Post autor: janasek »

Jeżeli niebieski dym to prawdopodobnie olej. Być może jakis oring puszcza olej na turbinie i jeżeli jest słaby ten wyciek to żaden komputer tego nie wywali. A który rok auta i jaki przebieg?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Biało niebieski śmierdzący dym

Post autor: lexrwd »

i jak tam - znalazłeś przyczynę?
Exedy24_pl
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 1 lut 2012, o 15:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: POLSKA
Kontakt:

Re: Biało niebieski śmierdzący dym

Post autor: Exedy24_pl »

napewno olej, ale chyba komputer powinien to wylapać?
Jak się do wiesz co to było to napisz :LEXUS:
nismo
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2011, o 10:49
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: nismo »

Witam,

Czy to normalne, że co jakiś czas przy mocniejszym wciśnięciu gazu pojawia się w lusterku biały dym? Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Wydaję mi się, że w zimie to zjawisko znacząco się nasiliło. Czasami na światłach też potrafi taki dym polecieć i wtedy go dosyć mocno czuć - ale to akurat zdarza się rzadko.

Dodam, że jakiś czas temu miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą, tłoki itp itd po gwarancji ale bezkosztowo. Tutaj o tym pisałem.

Co radzicie?
Pozdrawiam,
nismo
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: klexus »

Sprawdzałeś czy nie ubywa płynu chłodzącego??
Biały dym to typowy objaw spalanego płynu chłodzącego
Lex

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: Lex »

a Ja myślę że czas pomykać do ASO i niech przegonią :LEXUS: bo DPF/FAP daje znać o sobie
nismo
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2011, o 10:49
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: nismo »

klexus, właśnie dlatego kilka miesięcy temu byłem w serwisie i wymieniali uszczelkę pod głowicą, tłoki itd.

Lex, taki filtr się naprawia czy wymienia na nowy? Jeżeli wymiana to jaki koszt? Czyli to jest dokładnie to co w wątku [IS220d] Filtr DPF?

Dodam, że 90% jazdy jest po mieście i raczej krótkie odcinki. Przebieg ok. 90.000 km.
Pozdrawiam,
nismo
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: michalm320 »

nismo pisze:klexus, właśnie dlatego kilka miesięcy temu byłem w serwisie i wymieniali uszczelkę pod głowicą, tłoki itd.

Lex, taki filtr się naprawia czy wymienia na nowy? Jeżeli wymiana to jaki koszt? Czyli to jest dokładnie to co w wątku [IS220d] Filtr DPF?

Dodam, że 90% jazdy jest po mieście i raczej krótkie odcinki. Przebieg ok. 90.000 km.
Jestem na 99% pewny że dopala Ci się filtr cząstek stałych. A jeśli w serwisie tego nie skapowali to są skończonymi idiotami. I jeszcze do tego Ci silnik rozebrali. Aż nie dowierzam że ASO Lexus tak dupy dało. Filtr cząstek stałych najlepiej wyciąć bo wymiana kosztuje kilka tysięcy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości