[IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Problemy dotyczące modelu IS
Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Tycjan »

wymieniłem zawiasy i wszystko ok, juz nie szumi :klucz:
iwan920
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2015, o 21:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: południe
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: iwan920 »

Próbował ktoś namoczenia uszczelek we wrzątku i nasmarowania później wazeliną tak, jak ktoś wcześniej pisał? Daje to coś?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

Dzisiaj odebrałem samochód z naprawy bo wymieniałem próg i odrazy wyregulował mi dzwi troszke pomogło rozmawiałem z nim o moczeniu uszczelek mowił ze watpi w takie operacji
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: medyss »

ja moczyłem w gorącej wodzie i je umyłem mydłem. Dało to jakieś 3 miesiące bez szumów a teraz dalej to samo jest :P
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

No ja dzisiaj miałem troche trasy i sie wsluchalem i jest roznica po tej regulacji wczesniej koło 80 było juz slychac teraz powyzej 130 choc to nie jest to co było na poczadku teraz wiem ze biore sie za wyciszenie nadkoli
Awatar użytkownika
irongrzes
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2014, o 18:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: irongrzes »

Sporo szumu do kabiny trafia z miejsca gdzie mamy syczki. Wystarczy szybko jechać i przyłożyć tam rękę, dmucha jak diabli(przynajmniej u mnie) Wystarczy te miejsca trochę uszczelnić jakimiś gąbkami.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: carinus »

Odgrzeję temat gdyż po prawie 5 latach jazdy chyba znalazłem przyczynę hałasu w moim samochodzie.Różni magicy od blacharki próbowali odnaleźć przyczynę hałasu oklejając wszystkie możliwe szpary i uszczelki taśmą.Ostatnio jadąc na oponach zimowych,byłem trochę zaskoczony że w samochodzie zrobiło sie jakoś ciszej.Zmieniłem opony na letnie i okazało się że jadąc autostradą pow.120km/h jest znowu znaczny hałas,który nagle ustąpił jak wjechałem na jakiś nowo wyremontowany odcinek asfaltowy.Wniosek nasunął się tylko jeden-brak wyciszenia od strony uszczelek przednich drzwi i nadkoli.Zaczynam walkę z dziadostwem.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mikrus »

ja ogólnie zastanawiam się nad dodatkowym wyciszeniem wnętrza, ale najpierw mam coś innego w planach :dirol:
Pozdrawiam
Mikołaj
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: medyss »

ja to nie wiem czego wy się doszukujecie w wyciszeniu :P przecież on i tak jest cichutki.... Wiadomo, ja zmieniłem na letnie falkeny i nastała błoga cisza, jeszcze lepsza jak najechałem na nowy asfalt, hałas praktycznie zerowy. Tu jest D klasa i mniej decybeli się nie wyciągnie bo od tego jest E klasa żeby było jeszcze ciszej :) Jak dla mnie lex jest idealnie wyciszony, nie powiem gdy jadę jako pasażer czy to z przodu czy z tyłu to hałas jest o wiele mniejszy niż od kierowcy więc kwestia zużycia uszczelek ale poza tym to jak dla mnie bajka, jedynie zawias powinien być lepiej wyciszony do kompletu gdy wjeżdżamy w dziury, a poza tym bez zarzutu :)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mikrus »

ja na szczęście nie narzekam na wyciszenie, czasem wiadomo jak wiatr zawieje czy coś to świśnie po uszczelkach. przy wyższych prędkościach autostradowych czasem po prostu jest trochę za głośno :)
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości