[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: banan1984 »

U mnie buczy (pedal sprzegla w ziemie i jest cisza) na jalowym. Zaczelo sie to dziac po wymianie 2masy na pojedyncze odchudzone, nowe lozysko w kole, nowy dosisck exedy HD, nowa tarcza exedy i lozysko oporowe exedy (caly zestaw). Bardzo dziwne. Niektorzy mowia ze lozysko oporowe, ale przeciez jest nowe (z 2 strony nowe nie zawsze oznacza 100% sprawne), a niektorzy ze to losyko w skrzyni wyje bo jest zle zlozona skrzynia?!?! Ciezko mi stwierdzic czy wyje/buczy na biegach przy wyzszych obrotach bo w tym samym czasie zamontowalem nowy kolektor wydechowy HKS super header II i po przekorczeniu 4k rpm i gada niemilosiernie :P 3 bieg od poczatku troszke wchodzil z oporem, teraz 2 i 3 "haczy" lecz biegi wchodza pewnie. Skrzynia jest ta sama co w IS200 tylko dzwon jest inny (Aisin AZ6) Narazie zyje z tym problemem, nie przeszkadza mi za bardzo, bo lekko muza glosniej, albo otware szyby i juz nic nie slychac. Samochod zapier..ala az milo wiec pomysl zle zlozonej skrzyni chyba raczej odpada?? jezdze tak narazie moze 3000km. Bedzie cos sie dzialo, bedziemy naprawiac :]
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: k0zz »

Ostatnio rozmawiałem z kumplem który smiga Mondeo i jakiś czas temu narzekał na hałasującą skrzynię biegów. Znajomy mechanik polecił mu wlać do skrzynki MoS2 - Liquid Moly - zanim zdecyduje się na naprawę / wymianę skrzyni. Po przejechaniu około 500 km od wlania teo MoS2 skrzynia zaczęła mu pracować znacznie ciszej, zrobił już jakieś 13 tyś i wciąż jest bardzo zadowolony.
Słuchałem tej skrzyni i nie powiedziałbym że jest cicha... ale podobno było znacznie gorzej.

Oczywiście po naszej pogawędce wróciłem do domu i dawaj na internet sprawdzić co to za specifik.
Jest sporo informacji na ten temat ale ciężko w zasadzie wyrobić sobie jakieś zdanie.
Jedni piszą że działa, inni że tylko placebo, jeszcze inni że to niszczy skrzynię.

No i w związku z tym ciekawy jestem waszych opinii / doświadczeń ?
Może to faktycznie jest w stanie wyciszyć nasze skrzynki ?

BTW. Swoją drogą w szoku byłem jak przeczytałem, że handlarze potrafią mieszać olej z trocinami i w ten sposób wyciszać skrzynię biegów, mosty...
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: chairles »

GrzegorzPPP pisze:To i ja dołączę się z moim problemem :)

Generalnie skrzynia chodzi ślicznie (265kkm przebiegu). Tylko jest taki objaw, że powyżej 120 pojawia się takie basowe bicie, przy 140 jest strasznie głośno w samochodzie, wystarczy przerzucić bieg na 5 lub wcisnąć sprzęgło i cisza. Strasznie to uciążliwe przy jeździe po drogach szybiego ruchu... Do 120km/h lub na 5 biegu przy każdej prędkości jest cisza. Jakieś pomysły, lub ktoś miał podobne objawy :?:
u siebie zauwazylem ostatnio podobny objaw, tylko u mnie jest tak jedynie na 4 w okolicach 80km/h wlasnie takie basowe bicie slychac,jakies pomysly?
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: kfiatq »

Witam, u mnie wyje na biegu jałowym i na 1, czy ktoś próbował kupić te łożyska w aso? myślę że najszybciej pada główne łożysko o nr 33018-53010 ze schematu http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_L ... _3302.html znalazłem te łożyska po 49$ ale na tej stronie raczej już nie do kupienia (http://toyota.epc-data.com/altezza/sxe1 ... 302/33131/). Może ktoś ma info ile by to kosztowałow ASO (łożyska przód i tył skrzyni 33018-53010 i 33151-53010).
Ostatnio zmieniony 9 sty 2014, o 15:35 przez kfiatq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: twiti7 »

sprawdź na amayama.com
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: kfiatq »

Ceny z ASO:
Łożysko podpierające wałek sprzęgłowy z przodu, łożysko podpierające wałek wyjściowy z tyłu są takie same i kosztują po 227 zł brutto / sztuka
Łożysko przednie wałka pośredniego 445 zł brutto.
Łożysko tylne wałka pośredniego dostępne jest tylko z obudową skrzyni biegów – koszt 4114 zł brutto
Koszt naprawy skrzyni to około 1000-1200 zł brutto.

Tak wyglądają te łożyska, przymierzam się do ich wymiany
Załączniki
2014-01-18 18.38.15.jpg
(62.99 KiB) Pobrany 788 razy
Schowek01.jpg
(103 KiB) Pobrany 849 razy
machom43
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2014, o 02:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: machom43 »

Czołem ... ja mam bardzo podobny problem do tego o jakim pisze Grzegorz PPP - jest tak - na 6 biegu 120-140 km/h buczenie, polaczone z lekka wibracja, slyszalne wewnatrz kabiny ... wcisniecie sprzegla lub redukcja na 5 i dzwiek niknie. Cholernie uciazliwe w czasie jazdy po autostradzie lub drodze szybkiego ruchu... Czy ktos mial podobny klopot i moze zna odpowiedz czym to jest spowodowane, jak sie tego pozbyc?
machom43
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2014, o 02:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: machom43 »

w moim przypadku okazalo sie ze wystarczy przestawic delikatnie podpore walu - wcale nie trzeba jej wymieniac jesli nie jest zerwana ... i wibracje sa ... ale w przedziale predkosci ponad 180 km/h :) a z tym da sie zyc :)
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: elektrownik »

Nie bardzo rozumiem jak można ją przestawić? Możesz troszkę jaśniej.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Obrazek
machom43
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2014, o 02:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: machom43 »

W obudowie podpory wału są podłużne otwory - krótko mówiąc można ją lekko przesunąć, zarówno w przód, tył jak i lekko kątować. Metoda skuteczna ( w moim przypadku) choć wymagająca wielu prób i anielskiej cierpliwości. Po każdym przestawieniu próba i poprawka - niestety aż do skutku:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości