instrukcja is 220 d

Tu zamieszczamy instrukcje,schematy i wszystko co może pomóc w naprawie Lexusa preferowany pdf
zabasta
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2011, o 19:14
Model Lexusa: is220
Skąd:: bydgoszcz
Kontakt:

instrukcja is 220 d

Post autor: zabasta »

Witam proszę o pomoc potrzebuje instrukcje po polsku do lexus is220 albo cos podobnego chodzi o ustawienie lusterek pamięci fotela i navigacji.
Dziękuje POzdrawiam
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: Ronin »

Instrukcja ma 410 stron w wersji papierowej, w wersji na CD 115 MB ale na płycie nie ma wszystkiego.
Co do ustawień, o których mówisz to poustawiaj lusterka, fotel i kierownicę a następnie wciśnij przycisk SET i przycisk z cyferką1,2 lub3, na którym chcesz aby było zapamiętane ustawienia. Przytrzymaj aż usłyszysz sygnał.
Te ustawienia na włączonym zapłonie i zaciągniętym ręcznym.
Ewentualnie jeszcze możesz dodatkowo zaprogramować te ustawienia do konkretnego pilota, jeśli np. jeżdżą 2 osoby i korzystają z innych ustawień.
zabasta
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2011, o 19:14
Model Lexusa: is220
Skąd:: bydgoszcz
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: zabasta »

Dzieki bardzo za podpowiedz a jak ustawic aby sie składały lusterka po zamknieciu z pilota i jak zapisac pilota do ustawien np 1
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: Ronin »

Jeżeli już ustawiłeś fotel i inne rzeczy, na wyłączonym zapłonie drzwi kierowcy zamknięte wciskasz 1 i przytrzymujesz przycisk na pilocie otwarcia lub zamknięcia do momentu usłyszenia sygnału, wszystko.
Co do automatycznego składania lusterek to zależy od wersji jeżeli masz 2010 rok czyli masz kierunkowskaz w lusterku to O.K. lusterka się składają z pilota, jeżeli masz wersję 2006 do 2009 to niestety lusterka składają się tylko po przez wciśnięcie guzika wewnątrz i z pilota się nie da.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: q3_ »

Ronin pisze:Jeżeli już ustawiłeś fotel i inne rzeczy, na wyłączonym zapłonie drzwi kierowcy zamknięte wciskasz 1 i przytrzymujesz przycisk na pilocie otwarcia lub zamknięcia do momentu usłyszenia sygnału, wszystko.
Co do automatycznego składania lusterek to zależy od wersji jeżeli masz 2010 rok czyli masz kierunkowskaz w lusterku to O.K. lusterka się składają z pilota, jeżeli masz wersję 2006 do 2009 to niestety lusterka składają się tylko po przez wciśnięcie guzika wewnątrz i z pilota się nie da.
O ile mi wiadomo automatyczne składanie lusterek przy zamykaniu samochodu (rocznik 2008) można zlecić w ustawieniach samochodu, które można przeglądać na wyświetlaczu między prędkościomierzem a obrotomierzem. W ustawienia wchodzi się naciskając okrągły guziczek z lewej strony kolumny kierownicy po czym dwoma guzikami po lewej i prawej tego okrągłego przechodzi się kolejne ustawienia. Poza ustawieniem automatycznego składania lusterek można tam: włączyć/wyłączyć czujniki parkowania, ustawić sobie podświetlenie licznika lub obrotomierza po osiągnięciu określonej prędkości lub obrotów, włączyć opcję opuszczania nieco lusterek bocznych podczas cofania i chyba coś tam jeszcze.
Po ustawieniu tej funkcji lusterka składają się automatycznie przy zamknięciu samochodu dowolnym sposobem.
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: Ronin »

Może produkowany na inny rynek???, ale na pewno to co było zamawiane do Polski nie ma takiej funkcji.
Mój jest z roku 2008 i do momentu kiedy nie wcisnę paluchem przycisku to lusterka się nie złożą, i nie da się zmienić w żadnych ustawieniach.
Też boleję nad tym bo często składam lusterka.
Co do tego przycisku, o którym mówisz tzw. przycisk satelitarny tam są ustawienia;
- Czujnik ruchu ON/OFF
- Czujniki parkowania ON/OFF
- Zastrzykiwanie paliwa (diesel)
- Zmiana znacznika koloru na prędkościomierzu
- Zmiana znacznika koloru na obrotomierzu

Opuszczanie lusterek jest automatycznie włączane poprzez przesunięcie dźwigni w pozycję wstecznego, ewentualnie można to wyłączyć poprzez przełączenie przełącznika L/P od lusterek w pozycję środkową.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: FeniX »

Ja też bym się pisał na taka instrukcje do IS 250 moze byc na cd.. moze ksiazka.. ma ktos dojscia?
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: Ronin »

Na CD jest 10 % tego co w książce papierowej, np na temat lusterek na papierze jest w sumie z 10 stron na CD tylko taki obrazek jak poniżej.
Obrazek
Co do knigi to tak jak pisałem wcześniej nie chce mi się jej skanować jedna ma 410 stron druga od panelu około 500, w sumie 2 encyklopedie.
Będę po świętach maglował serwis o stuki w hamulcach to zapytam, może mają w PDF-ie.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: q3_ »

Ronin pisze:Może produkowany na inny rynek???, ale na pewno to co było zamawiane do Polski nie ma takiej funkcji.
...
Nie wiem na jaki rynek ale w polskim salonie kupiony :D . Zazwyczaj zamykam samochód naciskając przycisk na klamce. Ale czasami zdarza mi się z pilota. W każdym z przypadków lusterka się składają.

Żeby nie było ... Przed chwilą sprawdziłem. W ustawieniach, o których pisałem powyżej w moim ISie można ustawić czy lusterka mają się składać, czy nie. Jest napis "AUTO" i trochę nieudolny rysunek lusterka w pozycji otwartej i złożonej. Wyłączyłem tą opcję i przestały się składać. Włączyłem i znowu się składają przy zamykaniu samochodu w dowolny sposób.
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: instrukcja is 220 d

Post autor: Ronin »

Pokusiłem się i podjechałem do serwisu, niestety u mnie tej funkcji nie ma i nie da się uruchomić, osobiście zaglądałem do komputera co serwisant podłączył.
Mój zszedł z taśmy dokładnie 21 stycznia 2008, a sterowniki (moduł)co do tej funkcji były montowane mniej więcej dopiero od połowy 2 kwartału.
Jeżeli twój IS jest np kwietnia / maja to masz taką możliwość, ktoś inny może mieć z marca i niestety nie ma.
Tyle się dowiedziałem w serwisie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuals”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości