Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: marek_wasowicz »

Klaudiusz pisze: 29 lut 2024, o 16:16 Moze przyszedl dla kogos i akurat sie zglosiles. Kluczyki maja przyjechac w marcu. Maja mi zarezerwowac.

 
Myślę,że ktoś Cię zbywa.Zadzwoniłem do dealera,poinformowano mnie,że klucze są tylko muszą zamówić z centrali,więc prosili o 5 dni na czas dostarczenia przez kuriera.Po pięciu dniach był, podjechałem, zaprogramowano i mam.Wklejam tabelkę z anglojęzycznego forum
images.jpeg
images.jpeg (13.15 KiB) Przejrzano 869 razy
 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: whero »

Sztachu pisze: 29 lut 2024, o 17:22 Mam kilka pytań:

1. Czy można ładować akumulator 12v nie odpinając go od instalacji samochodu?
1a. Jeżeli tak, Czy można ładować akumulator podpinając się od strony silnika do (+ w bezpiecznikach, - na silniku)
2. Czy jak chcę odpiąć akumulator to muszę coś poklikać w aplikacji od Vodafone? Żeby mi na milicję zaraz nie dzwonił :P
3. Czy odpięcie i ponowne podłączenie akumulatora spowoduje jakieś alerty/zapalenie lampek kontrolnych w samochodzie?

PS. Chodzi o NX350H
PS2. Mój akumulator jest jaki upośledzony, bo traci 0,2V co dobę, a nic nie mam w samochodzie podpiętego.

Dzięki

 
1. Tak (ale nie ładowarką z czasów Gierka)

1a. Można ~ jest przeznaczone miejsce na + pod maską... jeżeli chcesz podpinać w garażu to najwygodniej i tak zakupić odpowiednią ładowarkę do akumulatorów z adapterem/złączką do wygodnego podpinania ładowarki do podtrzymania

2. Tak ~ będzie krzyczało 

3. Tak ~ procedura ponownej inicjalizacji nie jest krótka (szyby automatyczne, klapa tylna etc wszystko się adaptuje ponownie)

akumulator rozładowywuje ci Vodafone - osoby które go nie dały sobie dorzucić nie mają z tym problemów
Sztachu
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2023, o 18:59
Model Lexusa: NX 350H 2023
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Sztachu »

Dzięki za odpowiedzi.
whero pisze: 29 lut 2024, o 20:081. Tak (ale nie ładowarką z czasów Gierka)
1a. Można ~ jest przeznaczone miejsce na + pod maską... jeżeli chcesz podpinać w garażu to najwygodniej i tak zakupić odpowiednią ładowarkę do akumulatorów z adapterem/złączką do wygodnego podpinania ładowarki do podtrzymania

 
Mam ładowarkę Noco Genius 10 więc z tych nowszych. Powinna zatem dać radę. Dodatkowo ma szybkozłączkę.
akumulator rozładowywuje ci Vodafone - osoby które go nie dały sobie dorzucić nie mają z tym problemów
Właśnie nie jestem pewien. Tzn vodafone dorzuca pewnie swoje, ale mam do porównania drugiego identycznego lexusa (też z vodafone). W jednym po dobie schodzi 0.02V a w drugim 0.2V.
Po % ubytku pojemności wychodzi mi, że ucieka przynajmniej 1A, a tyle to pewnie z 10 vodafonów robi. Muszę dokładniej sprawdzić ile prądu upływa w spoczynku dla obu samochodów. Przynajmniej wykluczę tym wadliwy akumulator.

PS. Taka ciekawostka, po kontakcie z serwisem i pytaniem o radę, po klasycznym zbywaniu, że ten typ tak ma, zostało mi zaproponowane, że ostatecznie to mogę dostarczyć akumulator to mi go podładują.
Najlepiej jednak jakbym wykręcił aku i tylko z nim przyjechać, bo salon nie ma miejsca gdzie trzymać samochód - obsługa klienta pierwsza klasa :). Samochód ma 6 mc.

 
qbasob
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2024, o 15:03
Model Lexusa: LBX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: qbasob »

Sztachu pisze: 1 mar 2024, o 11:18 mam do porównania drugiego identycznego lexusa (też z vodafone). W jednym po dobie schodzi 0.02V a w drugim 0.2V

 
Spróbuj przełożyć akumulatory między tymi lexusami, będziesz wiedzieć czy to wina aku czy czegoś w samochodzie. 
 
Zamówiony: 17.07.2023
Przetwarzanie zamówienia: 23.12.2023
Produkcja: 15.01.2024
Opuścił fabrykę: 30.01.2024
W transporcie: 19.03.2024
U dealera: 10.04.2024
sl74
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2023, o 13:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: TARNÓW
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sl74 »

W moim NX jest tylko jedno tylko 1 gniazdo "duże" USB, pozostałe to USB-C do ładowania. Czy udało się komuś uruchomić jednocześnie pendrive z muzyką i android auto po kablu?
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Klaudiusz »

sl74 pisze:W moim NX jest tylko jedno tylko 1 gniazdo "duże" USB, pozostałe to USB-C do ładowania. Czy udało się komuś uruchomić jednocześnie pendrive z muzyką i android auto po kablu?
 
Chyba tylko USBa ma transmisję danych. Inne tylko ladowanie.
Awatar użytkownika
WK7532
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 lis 2023, o 12:02
Model Lexusa: NX350h Omotenashi (bez Lux)
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WK7532 »

Witam, jak przestawić w nawigacji fabrycznej mile na kilometry? Kombinowałem w ustawieniach i znalazłem tylko język - gada po Polsku, a odległość podaje w milach.
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: RafalWawa »

WK7532 pisze: 4 mar 2024, o 17:59 Witam, jak przestawić w nawigacji fabrycznej mile na kilometry? Kombinowałem w ustawieniach i znalazłem tylko język - gada po Polsku, a odległość podaje w milach.

 
https://www.youtube.com/watch?v=4Ug6erDOx3g
Po angielsku ale skutecznie
Awatar użytkownika
WK7532
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 lis 2023, o 12:02
Model Lexusa: NX350h Omotenashi (bez Lux)
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WK7532 »

RafalWawa pisze: 4 mar 2024, o 19:36
WK7532 pisze: 4 mar 2024, o 17:59 Witam, jak przestawić w nawigacji fabrycznej mile na kilometry? Kombinowałem w ustawieniach i znalazłem tylko język - gada po Polsku, a odległość podaje w milach.


 
https://www.youtube.com/watch?v=4Ug6erDOx3g
Po angielsku ale skutecznie

 
Dziękuję !! ogarnąłem temat.
 
Awatar użytkownika
WK7532
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 lis 2023, o 12:02
Model Lexusa: NX350h Omotenashi (bez Lux)
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WK7532 »

Dzień dobry, mam pytanie, czy jest możliwość poza trybem "Auto" ustawienia klimatyzacji w taki sposób aby za każdym razem po włączeniu samochodu nie trzeba było ponownie naciskać A/C ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości