Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
SedLex
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2023, o 15:04
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: SedLex »

A może jest to błędny odczyt komputera? Czy weryfikowałeś faktyczne zużycie paliwa tankując auta do np. pierwszego odbicia pistoletu i dokonując stosowanych obliczeń po pokonaniu określonego dystansu?
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: RafalWawa »

SedLex pisze: 26 sty 2024, o 21:51 A może jest to błędny odczyt komputera? Czy weryfikowałeś faktyczne zużycie paliwa tankując auta do np. pierwszego odbicia pistoletu i dokonując stosowanych obliczeń po pokonaniu określonego dystansu?

 
Tak, weryfikowane na stacjach ( i to też różnych pomiarów - by wyeliminować ew błąd dystrybutora) - niestety wykazuje różnicę
McCaban
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2023, o 10:43
Model Lexusa: NX350 F-Sport
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: McCaban »

Też mam fsporta od tygodnia i tak rozmyślam nad tym że poprzednia rav4 z tym samym silnikiem paliła sporo mniej. Dopiero pykło 1000km i wierzylem że się to zmieni aż do teraz  :D
 No cóż cena za udawany prestiż będzie płacona. Zwróciłem uwagę że napęd działa bardziej zero jedynkowo. W Rav udawało mi się utrzymywać jazdę z włączonym silnikiem spalinowym i mieć chwilowe zuzycie paliwa np 5L i tak jechac a tutaj jak się silnik odpali to od razu pełna skala zużycia. Więc myślałem że będzie jeszcze lepiej a jednak byłem naiwny. Auto oczywiście na plus poza systemem inforozrywki gdzie profile kierowcy to żart.
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: mcendrju »

RafalWawa pisze: 26 sty 2024, o 22:29
SedLex pisze: 26 sty 2024, o 21:51 A może jest to błędny odczyt komputera? Czy weryfikowałeś faktyczne zużycie paliwa tankując auta do np. pierwszego odbicia pistoletu i dokonując stosowanych obliczeń po pokonaniu określonego dystansu?


 
Tak, weryfikowane na stacjach ( i to też różnych pomiarów - by wyeliminować ew błąd dystrybutora) - niestety wykazuje różnicę

 
Może jednak ten asystent jazdy proaktywnej + jakieś drobne zmiany w komputerze (masz pewnie MY22?), no i jeździcie zamiennie tak rzeczywiście po równo? Mi auta zawsze palą więcej jak ja prowadzę niż żona, a wydaje mi się, że oboje jeździmy podobnie.
Ten asystent jazdy proaktywnej jest całkiem fajny, na prawdę przewiduje wiele sytuacji i hamuje wcześniej niż ja bym to robił, więc wg mnie to może mieć spory wpływ.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Ghotti »

McCaban pisze: 26 sty 2024, o 22:43 Też mam fsporta od tygodnia i tak rozmyślam nad tym że poprzednia rav4 z tym samym silnikiem paliła sporo mniej. Dopiero pykło 1000km i wierzylem że się to zmieni aż do teraz  :D
 No cóż cena za udawany prestiż będzie płacona. Zwróciłem uwagę że napęd działa bardziej zero jedynkowo. W Rav udawało mi się utrzymywać jazdę z włączonym silnikiem spalinowym i mieć chwilowe zuzycie paliwa np 5L i tak jechac a tutaj jak się silnik odpali to od razu pełna skala zużycia. Więc myślałem że będzie jeszcze lepiej a jednak byłem naiwny. Auto oczywiście na plus poza systemem inforozrywki gdzie profile kierowcy to żart.

 
jak jezdzisz jak dziadek to da sie zejsc ponizej 5l ... mi tez sie załącza często spalinowy, ale nie zeby 15l palił ;) średnio pali mi 7,5l co przy braku oszczednej jazdy i 250km + suv uwazam za genialny wynik
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: ledziu »

RafalWawa pisze: 26 sty 2024, o 22:29
SedLex pisze: 26 sty 2024, o 21:51 A może jest to błędny odczyt komputera? Czy weryfikowałeś faktyczne zużycie paliwa tankując auta do np. pierwszego odbicia pistoletu i dokonując stosowanych obliczeń po pokonaniu określonego dystansu?


 
Tak, weryfikowane na stacjach ( i to też różnych pomiarów - by wyeliminować ew błąd dystrybutora) - niestety wykazuje różnicę

 
A są różnice w rozmiarze kół? 
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: koloramat »

Dołożę swoje trzy grosze. Po pierwsze i oczywiste - zimą przy niskich temperaturach spalanie, szczególnie w hybrydach wzrasta radykalnie. W przypadku 350h to jest nawet o 2 litry na 100 km.
Ma to związek nie tylko z rozgrzewaniem dużego silnika 2,5 litra, ale także z powodu znacznie mniejszej efektywności baterii trakcyjnej.
Nie bez znaczenia są też koła 20 cali - tutaj następuje także wzrost spalania w stosunku do kół 18 cali nie mówiąc również o rzeźbie bieżnika w oponach zimowych, które także zwiększają spalanie.
Pocieszam jednak, mając porównanie ze spalaniem w Macanie 2.0. Tutaj obecnie przy warunkach zimowych kształtuje się ono w moim przypadku na poziomie 12 - 14 litrów. Ale rekompensatą są niesamowite wrażenia z jazdy. To ostatnie Macany spalinowe. Potem jak zapowiedziało Porsche tylko Macany elektryki.
Latem w 350h można bez problemu przy przepisowej jeździe uzyskać 6 litrów na 100 km.
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: RafalWawa »

mcendrju pisze: 26 sty 2024, o 23:02
RafalWawa pisze: 26 sty 2024, o 22:29
SedLex pisze: 26 sty 2024, o 21:51 A może jest to błędny odczyt komputera? Czy weryfikowałeś faktyczne zużycie paliwa tankując auta do np. pierwszego odbicia pistoletu i dokonując stosowanych obliczeń po pokonaniu określonego dystansu?



 
Tak, weryfikowane na stacjach ( i to też różnych pomiarów - by wyeliminować ew błąd dystrybutora) - niestety wykazuje różnicę


 
Może jednak ten asystent jazdy proaktywnej + jakieś drobne zmiany w komputerze (masz pewnie MY22?), no i jeździcie zamiennie tak rzeczywiście po równo? Mi auta zawsze palą więcej jak ja prowadzę niż żona, a wydaje mi się, że oboje jeździmy podobnie.
Ten asystent jazdy proaktywnej jest całkiem fajny, na prawdę przewiduje wiele sytuacji i hamuje wcześniej niż ja bym to robił, więc wg mnie to może mieć spory wpływ.

 
Szczerze mówiąc ten asystent proaktywnej jazdy oraz zmiany w kompie, może jeszcze dodatkowe kilogramy od ML i panoramy wydają się najbardziej podejrzane. Opony oba samochody mają dokładnie takie same co do rozmiaru i modelu ( z zastrzeżeniem ze mój ma przejechane 30 tyś a żony 9 tyś, więc będzie różnica w zużyciu). Tą różnicę zaobserwowałem praktycznie zaraz po zakupie ale myślałem że to właśnie błedy pomiaru, różne tyle jazdy, warunki drogowe itp - no ale skoro obserwuję to permanentnie w różnych warunkach to wydaje mi się że są jakieś obektywne cynniki za to odpowiadające ( tzn związane z samochodami i ich konfiguracją).  Nie długo mam przegląd to zapytam o to Lexusa - ciekawe czy będa w stanie wskazać jakieś różnice - bo podejrzewam że jednak MY 24 jest po prostu lepiej zoptymalizowany 
Awatar użytkownika
sylbal629
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2023, o 10:44
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sylbal629 »

Rafał nie licz na jakąś złotą myśl i sex poradę w serwisie , mam wrażenie że pracują tam ludzie którzy w większości robią to jak za karę .....ja miesiąc temu walczyłem z krakowskim serwisem lexa w sprawie aplkacji CONNECTED CAR poziom indolencji wyjebany w kosmos ....Żerań nie lepiej ...podobno Wawer jest tylko polecany .....zrobię z ciekawości tam pierwszy przegląd. Najlepsze kejs w życiu miałem natomiast jak kupowałem żonie parę lat temu JUKE najwyższa możliwa opcja z silnikiem niestety 1,2 ....w salonie handlowiec mówił że to bardzo ekonomiczna jednostka na max 8 ltr a tymaczaem 10 nie schodzi :) A spalaniem się bym nie przejmował ...wystarczy parę kilo więcej okna dachowego plus większy z tego tytułu opór i masz już odpowiedź. Ciesz się autami a ten litr więcej odzyskasz w bezawaryjnej eksploatacji ......przynajmniej dwumasa Ci nie jebnie ani pompospryski :)
tomko
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 lis 2023, o 15:49
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tomko »

Czy ktoś wie jak zmienić w nawigacji jednostki z mil na kilometry? Pani mówi do mnie po polsku ale odległości podaje w milach. Nie mogę znaleźć w ustawieniach opcji zmiany jednostek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości