Brzęczenie dzwonienie na zimnym silniku Lexus RX 200T

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Lukasz1988
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2022, o 20:23
Model Lexusa: RX
Skąd:: Jaslo
Kontakt:

Brzęczenie dzwonienie na zimnym silniku Lexus RX 200T

Post autor: Lukasz1988 »

WITAM
Pacjent RX 2016 200t
Od dłuższego czasu po odpaleniu samochodu na zimnym silniku słychac mocne brzęczenie , dzwonienie z okolicy turbiny dokladniej tak jak by z cięgna które jest przy turbinie. Po kilkunastu sekundach gdy wyłączy się ssanie dzwiek jest praktycznie nie słyszalny .Może ktoś z was miał podobny problem?
Forum przeszukane i nie znalazłem podobnego tematu
Marko
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2021, o 19:10
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Brzęczenie dzwonienie na zimnym silniku Lexus RX 200T

Post autor: Marko »

Cześć,
z tym samym problemem zgłosiłem się jakiś czas temu do ASO. Brzęczenie pochodzi z turbiny. Koszt 2tys dolcow :) bo turbo w całości zostaje wymienione a nie składowe części.
Z tego co udało mi się wyciągnąć info z ASO to nie jest ani ten zawór upustowy pierburga, ani gruszka ani wirnik. Jakiś element w korpusie turbo. Zapytałbym kogoś kto regeneruje turbo do 200t czy naprawiają to brzęczenie. Jestem ciekaw co daje taki charakterystycznie brzęczenie. Na początku myślałem ze to zawory w głowicy albo łańcuch rozrządu :)
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Brzęczenie dzwonienie na zimnym silniku Lexus RX 200T

Post autor: machony79 »

Może klapka westgate dzwoni? Przy rozgrzewaniu silnika jest pewnie otwarta.


Pociągnij za sztangę od gruszki po odpaleniu.Jeśli ucichnie to znaczy,że dzwoni klapka od westgate.
 
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (426.04 KiB) Przejrzano 1465 razy
STOP HYBRID GO SMOG
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości