Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
ODPOWIEDZ
wmbodzio3
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2022, o 14:34
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: wmbodzio3 »

Wita. Mam pytanie do osób, które rozmyślają nad zakupek auta jak w tytule. Czy to prawda, że od listopada znieśli rabaty flotowe na ten model ? Bo to że podwyższyli cenę o 10 tyś to widziałem. Ale z tymi rabatami to jakiś dramat. Negocjowałem w salonie Lexusa i pod koniec października otrzymałem rabat 17% na rx. Po czym jak chcialem zamówić 2 lostopada to dostałem info, że Lexus Polska zniósł rabaty na ten model 450h+. Ktoś to może potwierdzić?
Pablo7777
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2022, o 12:38
Model Lexusa: RX350h
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Pablo7777 »

Cześć. Zamówiłem Rx 350h pod koniec października. Nie chciałem phev-a (uważam, że w polskich warunkach bez sensu kupować phev ze względu na brak przywilejów, np. Jazda bus pasem czy darmowe parkowanie w płatnych strefach) a osiągi w zwykłej hybrydzie mi w zupełności wystarczą (znam ten napęd bo mam teraz podobny w Toyocie). Do zabawy mam inne auto:). A dodatkowo jestem leniem i zapewne bym nie ładował z gniazdka. Faktycznie sprzedawca mówił, że rabaty będą mniejsze w listopadzie-pożyjemy zobaczymy. Chociaż patrząc na cenniki NX i rabaty to podobnie będzie moim zdaniem z RX- będzie drożej. Duże rabaty i preferencyjne finansowanie to mogą być na modele wychodzące lub mało chodliwe tak jak ES. Może się mylę…rynek jest dynamiczny i nieprzewidywalny więc to tylko moja teoria.
Arsencon
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2023, o 04:23
Model Lexusa: usa
Skąd:: Seattle
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Arsencon »

bitlifeWita. Mam pytanie do osób, które rozmyślają nad zakupek auta jak w tytule. Czy to prawda, że od listopada znieśli rabaty flotowe na ten model ? Bo to że podwyższyli cenę o 10 tyś to widziałem. Ale z tymi rabatami to jakiś dramat. Negocjowałem w salonie Lexusa i pod koniec października otrzymałem rabat 17% na rx. Po czym jak chcialem zamówić 2 lostopada to dostałem info, że Lexus Polska zniósł rabaty na ten model 450h+. Ktoś to może potwierdzić?
 
Pamiętaj, że negocjowanie cen i rabatów może różnić się w zależności od indywidualnych umów między dealerami a producentem samochodów. Dlatego też informacje dotyczące rabatów i promocji mogą się różnić w zależności od miejsca i czasu zakupu samochodu.
 
Marslo
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Marslo »

Bylem dzis w salonie przymierzyc sie do RZ 450e i RX 450h+. Moj RX 450h F Sport z 2016 ma ponad 126 tys km przebiegu , ale swietnie wyglada, dobrze jezdzi i zuzywa stosunkowo malo paliwa( obecnie ok 7,5 l miasto i drogi krajowe)
Po raz pierwszy jezdze jednym autem ponad 7 lat , ale wczesniej przebiegi roczne byly duzo wieksze.
Po dzisiejszej krotkiej wizycie rozczarowalem sie wnetrzem RZ - ma duzo wiecej wspolnego z NX , niz z RX.
Jako, ze jezdze od 2007 bez przerwy kolejnymi generacjami RX hybrid, trudno mi bedzie zaakceptowac mniej komfortowe wnetrze. Z drugiej strony w przyszlym roku osiagne wiek emerytalny i myslalem, ze RZ bylby dobra opcja, bo w garazu jest juz NX 450h+  zony  na dluzsze wyjazdy.
Jednak wolalbym raczej dalej jezdzic moim RX 4 gen , niz przesiasc sie do RZ, czlowiek przyzwyczaja sie do dobrego;)
W kazdym razie nastepny krok to jazda testowa nowym RX pod koniec lipca decyzja, na dzis jestem na tak.
Zony NX plug-in jest zrodlem bardzo pozytywnych doswiadczen ( po ok 9 tys km) , codzienne jazdy wylacznie na pradzie z paneli PV.
RX 5 gen mi sie podobal i wydaje mi sie , ze po 8 latach warto zmienic mojego RX 4 gen na nowszy model na kolejne 8 lat.
No i jezdzic na codzien na pradzie, zasieg 50-60 km jest dla mnie wystarczajacy. Jazda elektrykiem to ogromna przyjemnosc.

Czy ktos z Was rozwazal nowego RX vs RZ ? Jesli tak to do jakich wnioskow doszedl?
 
 
 
 
 
 
Ostatnio zmieniony 23 cze 2023, o 20:15 przez Marslo, łącznie zmieniany 1 raz.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Klaudiusz »

Nie polecam RZa. Lepiej poczekaj na nowe baterie. Toyota chwali sie se auto przejedzie na jednym ladowniu ktore ma trwac 5 minut nawet 1500km…
RZ to Toyota BZWBK. Zasieg slaby. Osiagi marne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marslo
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Marslo »

Podzielam opinie , ze na nablizsze 5-10 lat hybryda plug in to najlepsze rozwiazanie i warto poczekac na baterie nowej generacji, jakie pojawia sie w Toyocie/Lexusie  po 2026 roku.
 
 
 
 
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: tipsi »

Akurat jeśli chodzi o EV to Toyota jest mocno w plecy. RZ to bardzo fajne auto, ale jego wydajność i system obsługi baterii dyskwalifikują go w normalnej eksploatacji, nawet do "kręcenia się wokół komina". Na przykład z powodu limitu szybkich ładowań i bardzo konserwatywnego podejścia do zarządzania temperaturą (przynajmniej tak jest w siostrzanych modelach toyoty i subaru). Jeśli chodzi o porównanie do RX i NX, to cena odpowiada jakości (czyli jest bardziej jak NX), zwłaszcza, że póki co na rynku nowe elektryki są wyraźnie droższe niż hybrydy, nawet w klasie premium. Jedno co im się naprawdę udało w tym modelu to opcjonalny wolant zamiast zwyklej kierownicy. Można znaleźć w sieci filmy z testów, również w PL. To rozwiązanie o wiele bardziej rozbudowane i przemyślane niż to z tesli S. Co nie oznacza, że nie jest to nadal przerost techniki nad zdrowym rozsądkiem ;-)
Marslo
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Marslo »

Mimo, ze definitywnie zrezygnowalem z zakupu RZ 450e i jesli zmienie mojego RX 4 gen na nowy model to bedzie to RX 450h+, sledze watek o RZ na brytyjskim forum uzytkownikow Lexusa.
Sa tam wywazone opinie osob, ktore nabyly to auto , polecam ostatni wpis uzytkownika wivenhoe , ktory celnie wskazal na zalety RZ na tle Tesli.


https://www.lexusownersclub.co.uk/forum ... 5#comments
 
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: mcendrju »

Ktoś orientował się ile wynosi czas oczekiwania na RZ?
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Klaudiusz »

mcendrju pisze:Ktoś orientował się ile wynosi czas oczekiwania na RZ?
Nie wiem czy jest sens. Tam jest jakis chory model sprzedazy. Sprzedazy to za duzo powiedziane. Wynajmu. I nigdy nie jestes wlascicielem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości