[lexus]Opony zimowe

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Yarecki »

kajwoj pisze:Koledzy piszący o nokianach wra3, zdecydowanie polecam. Kupiłem w zeszłym roku nowe z 2012 produkcji rosyjskiej, opona jest moim zdaniem bardzo dobra i całą, dosyć śnieżną zimę przejechałem bez nieprzyjemnych niespodzianek, opony dobrze się wgryzają w śnieg i jeździ się bezstresowo, a dodam że była to moja pierwsza zima w RWD :mrgreen:

Właśnie je zakupiłem do FWD ale zdam relację jak będą na aucie.

Ok są na aucie ale zimy nie ma :pijak:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: ArtIS »

Cześć,

Mam opony zimowe wraz z innymi felgami niż na lato, w których nie ma czujnika ciśnienia.

Z uwagi na ten fakt, mój IS250 wyświetla przez kilka miesięcy trójkąt ostrzegawczy na ekranie komputera.

Pytanie 1: da się dokupić same czujniki?

Pytanie 2: jeśli nie czujnik, to może da się zdezaktywować czujkę w okresie, kiedy jeżdzę na zimowkach?

Proszę i poradę.

Pozdrawiam
Aralka
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2015, o 15:58
Model Lexusa: LS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Aralka »

Panowie, prosze o pomoc.
Czy dobrym wyborem bedzie zakup opon calorocznych? http://www.feuvert.pl/e-sklep/opony.html Rozmawialam ostatnio na ten temat z moim mechanikiem i twierdzi, ze nie ma roznicy. Natomiast moj znajomy twierdzi, zeby lepiej miec rozne zaleznie od sezonu. Sama juz nie wiem co robic. Pomocy...
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Joyrider »

Jest różnica. Im szybciej jeździsz, tym bardziej staje się widoczna. Do turlania się 60kmh po mieście całosezonowa może i się nadaje, ale nic więcej. I pamiętaj, że raz na jakiś czas, nawet jak wolno jeździsz, zdarza się jakaś niebezpieczna sytuacja, gdzie np. metr różnicy na dohamowaniu będzie miał znaczenie. Opona to jedyne miejsce, gdzie samochód styka się z podłożem, więc nie widzę szukania tu oszczędności.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: owczar »

Różnica jest dość spora. Całoroczne ani latem ani zimą nie będą tak dobre jak dedykowane opony. Na dodatek wcale nie wychodzą taniej, bo 2 komplety kół wystarczą na prawie 2 razy dłużej aniżeli jeden komplet. Więc sumarycznie wyjdzie to samo, tyle, że musisz kupić 2 komplety kół w krótkim odstępie czasu,

Szczególnie, że jeździsz LS-em. Która to generacja?
To auto ma zapas momentu oraz napęd na tył i tutaj nie ma kompromisów....
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Rafał »

Oszczędzanie na oponach w RWD może się bardzo szybko odbić czkawką, niektórzy z nas już się o tym przekonali ;)
Jeżeli budżet jest niewielki i nie ma wyjścia to znacznie bezpieczniej będzie kupić niższej jakości komplet na lato, a na zimę koniecznie premium.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: XYZ »

Od siebie mogę polecić opony Yokohama W.Drive V905. Na śniegu rewelacyjna trakcja. Świetna przyczepność również na suchym. Ostatnio miałem awaryjne hamowanie i podejrzewam, że gdybym miał założone opony całoroczne albo jakieś tanie zimówki to skończyłoby się dzwonem.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Damian91 »

turkus pisze:Ja w końcu wzięłam stalówki 16" i nokiany wr d3...
O ! Jakich parametrów masz te stalowe felgi? 7J? Opony 205/55/16 ? Zastanawiam się właśnie nad takim zestawem na zimę - nie jest to za wąska guma do IS300?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: GOLDI »

Damian91 pisze:
turkus pisze:Ja w końcu wzięłam stalówki 16" i nokiany wr d3...
O ! Jakich parametrów masz te stalowe felgi? 7J? Opony 205/55/16 ? Zastanawiam się właśnie nad takim zestawem na zimę - nie jest to za wąska guma do IS300?
jakbys szukal stalowek to mam :) 16" w komplecie z lexem dostalem a nie wiem czy bede go zima uzywac wiec moge ta stal oddac ;) jak cos to PW ;)
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: kpk »

Trochę odkopię temat.
Polecacie coś konkretengo do LS430?
Wcześniej w ośce miałem różne zimówki, ale tu mamy tył napęd i trochę więcej mocy. Planuje założyć opony na oryginalne 17-stki.
Pozdrawiam
LS430 sprzedany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość