Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
lukaszb24
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:25
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: lukaszb24 »

Interesuja mnie informacje na temat takiej przekladki tj. konkretnie co bedzie potrzebne do przekladki i jakie problemy moga mnie spotkac. 2JZ dlatego ze 220km jak na razie mnie zadowoli a w miare czasu ew dolozyc turbo
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: doOh »

gra nie warta swieczki ... lepiej odrazu wrzucic uturbiony z supry bo taka zabawa to cie wyjdzie z 20k minimum ... tutaj chyba malo kto robil taka przekladke ale poczytaj lexusownersclub.co.uk
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: klexus »

doOh pisze:gra nie warta swieczki ... lepiej odrazu wrzucic uturbiony z supry bo taka zabawa to cie wyjdzie z 20k minimum ... tutaj chyba malo kto robil taka przekladke ale poczytaj lexusownersclub.co.uk
z czego Tobie wyszło te 20 000 zł ?? za tyle to uturbiasz 2jz i masz 500KM chyba trocha za daleko poleciałeś
lukaszb24
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:25
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: lukaszb24 »

Silnik kpl ze skrzynia mozna jz kupic za okolo 2tys zl tylko pytanie co jeszcze bedzie potrzebne itd
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: prosperopro »

ladnie ;) moze drugi gruby projekt bedzie ;) co do 2JZ to jak najbardziej sie oplaca ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: Ralfx »

Kompletna wiązka jest Ci potrzebna, skrzynia, łapy silnika, graty jak chłodnica, rozrusznik, alternator etc. generalnie jak byś znalazł rozbitego z tyłu w drobny mak IS300 wyszłoby Ci najbezpieczniej.
Osobiście też uważam że za dużo roboty żeby opłacało się w tym dłubać. Lepiej już od razu nazbierać i mocniejszy silnik dać.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: stachulex »

wszystko zalezy jaka moc docelowo chcesz osiagnac.jesli do 250 KM to 2jz-ge starczy.tak jak pisze ralf-najlepiej kupic is 300 z angli po jakims crashu i mas zwszystko co do srobki.

jezeli chcesz celowac wyzej to lepiej odrazu zakupic 2jz-gte i wtedy nie masz zadnych ograniczen jesli chodzi o podnoszenie mocy
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: luxus »

GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
lukaszb24
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:25
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: lukaszb24 »

13000tys to troche za drogo jak na rozbite auto. W UK mozna kupic cale i to znacznie taniej. Gdbym mial zamiar wlozyc 13 tys to sprzedal bym swojego i kupilbym poprostu IS300.

Moc docelowa tego silnika powinna mi wystarczyc wiec zmiana na 2jz-GTE mnie raczej nie interesuje. Mozna kupic silni kpl z ECU i skrzynia automat od supry za rozsadne pieniadze ale pytanie co bedzie z elektryka itd ? czy beda jakies problemy ? poprostu interesuja mnie informacje na temat takiej przekladki a nie WYPOWIEDZI typu po co ? albo wloz od razu 2JZ-GTE !!Przeciez po yo jest to forum ABY POMAGAC a nie zniechecac. Jezeli ktos cos wie albo znalazl jakies info w sieci to prosze niech podzieli sie informacja tutaj albo na PW. Dodam ze mam wlasny warsztat samochodowy wiec robota mnie nic nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: Ralfx »

Tak jak mówię, będziesz miał ecu z wiązką do przełożenia, generalnie najmniej przyjemna część swapa, ale ze względu na to że taki 2JZ tam bywał fabrycznie to nie bedzie jakiś strasznych zonków przy tej robocie.
To co Ci tam podesłali za 8k to tez nieco za drogo jak za samochód który może miec uszkodzone pod maską troche gratów, jak byś dobrze poszukał to może by się znalazło takie auto gdzie sam przód został i za nieco niższe pieniądze.
Jak masz swój warsztat to taki SWAP powinien Ci wyjść całkiem rozsądnie :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości