Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Nie ma co wyjaśniać. To nie jest żadna akcja, tylko walczę o to, żebym mógł indukcyjnie ładować. Gdy odbierałem kilka miesięcy temu 2 NX, to w żadnym nie można było indukcyjnie naładować IPhonów. Ponieważ wtedy jeszcze nie wiedzieli jak problem rozwiązać, to ustaliliśmy, że wrócimy do tematu później. Po 4 miesiącach pojawiłem się na przeglądzie i wróciliśmy do tematu.
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Tomasz76 pisze:Nie ma co wyjaśniać. To nie jest żadna akcja, tylko walczę o to, żebym mógł indukcyjnie ładować. Gdy odbierałem kilka miesięcy temu 2 NX, to w żadnym nie można było indukcyjnie naładować IPhonów. Ponieważ wtedy jeszcze nie wiedzieli jak problem rozwiązać, to ustaliliśmy, że wrócimy do tematu później. Po 4 miesiącach pojawiłem się na przeglądzie i wróciliśmy do tematu.
dzięki - niedługo odbieramy i mam nadzieję że nie będzie z tym problemu ;)
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Jak na razie, to jestem pod wrażeniem, że brak jest chorób wieku dziecięcego. Może poza ładowaniem indukcyjnym. Ale to jest nic w porównaniu do nowych modeli samochodów produkcji niemieckiej. Obecnie podróżuję po kaszubskich drogach i na liczniku mam już ponad 16tys/km. Coraz bardziej zaczynam doceniać ten samochód.
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Tomasz76 pisze:Jak na razie, to jestem pod wrażeniem, że brak jest chorób wieku dziecięcego. Może poza ładowaniem indukcyjnym. Ale to jest nic w porównaniu do nowych modeli samochodów produkcji niemieckiej. Obecnie podróżuję po kaszubskich drogach i na liczniku mam już ponad 16tys/km. Coraz bardziej zaczynam doceniać ten samochód.
za chwilę fani samochodów zza zachodniej granicy zaczną wytykać że nawet felg nie kupisz poza ASO ;)
a tak naprawdę kto już jeździł Lexusem to się zbytnio nie dziwi spokojem użytkowania ;) (Lexus wypuszczając nowe modele ulepsza i stosuje sprawdzone technologie ~ z tego co kojarzę silnik elektryczny na tyle nx'a to jest dokładnie ten sam model który latał w rx'ie przez ładnych parę lat? - możesz się upewnić w aso a na kolejnej wizycie zapytać chłopaków czy kiedykolwiek mieli z nimi problem ;) )
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

whero pisze:
Tomasz76 pisze:Jak na razie, to jestem pod wrażeniem, że brak jest chorób wieku dziecięcego. Może poza ładowaniem indukcyjnym. Ale to jest nic w porównaniu do nowych modeli samochodów produkcji niemieckiej. Obecnie podróżuję po kaszubskich drogach i na liczniku mam już ponad 16tys/km. Coraz bardziej zaczynam doceniać ten samochód.
za chwilę fani samochodów zza zachodniej granicy zaczną wytykać że nawet felg nie kupisz poza ASO ;)
a tak naprawdę kto już jeździł Lexusem to się zbytnio nie dziwi spokojem użytkowania ;) (Lexus wypuszczając nowe modele ulepsza i stosuje sprawdzone technologie ~ z tego co kojarzę silnik elektryczny na tyle nx'a to jest dokładnie ten sam model który latał w rx'ie przez ładnych parę lat? - możesz się upewnić w aso a na kolejnej wizycie zapytać chłopaków czy kiedykolwiek mieli z nimi problem ;) )
W Highlanderze od 2017 jest dokladnie ten sam naped. Nic tam sie nie dzieje. Toyota miala tylko jeden problem z gniazdem AWDi w modelu RAV4 gdzie polaczyli stopy aluminium i miedzi i wszystko skruszalo. Ale szybko zorientowali sie ze jest problem i oglosili akcje naprawcza.


NX350h Presige Design Tazuna - Sonic white. 31.12.2021.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Z marką Lexus nie miałem nigdy do czynienia. Rozumiem, że od strony mechanicznej nic nie powinno się popsuć. Jednak w NX jest nowy system, a wyświetlacz działa płynnie i nie chce się zaciąć. Poza tym z systemami wspomagającymi nie ma żadnych problemów, elektronika nie szwankuje, a klapa bagażnika otwiera się przy każdym kopnięciu nogą. Nie mogę uwierzyć, że można jeszcze takie samochody produkować. Po moich ostatnich doświadczeniach z Audi A6 C8, BMW seri 5, Golfem 8 i nową Octavią, jestem zszokowany.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Wymienisz jakie problemy mialy Twoje wczesniejsze samochody?

Toyota Lexus zawsze byly troche zacofane technologicznie. Ale jak juz cos wprowadza to po prostu dziala.

Wszyscy sie smiali ze Toyota i Lexus nakupili przelacznikow na 30 lat i we wszystkich montowali te same. Nie wiem jak bylo, ale wiem ze swoja funkcje spelnia i nie popsul sie przez 30 lat :)


NX350h Presige Design Tazuna - Sonic white. 31.12.2021.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Mówiąc szczerze, to nie chce mi się pisać o wadach moich wszystkich samochodów. Było tego sporo. Można wejść na fora tych marek i trochę sobie poczytać. Wolę skupić się na marce Lexus, ewentualnie na Toyocie. Jeśli chodzi o Toyotę, to oprócz bezawaryjności, to już tak kolorowo nie jest. Co prawda nie testowałem ostatnio żadnej Toyoty, ale pamiętam, że auta tej marki zawsze miały przestarzałe multimedia, plastikowe wnętrza i były głośne w kabinie. Najnowszy elektryk Toyoty bZ4X, też wypada słabo na tle konkurencji. W końcu Toyota największe doświadczenie ma w hybrydach, a nie elektrykach. Obejrzyjcie sobie test tego auta na CarTests na YouTube. Oczywiście najlepiej przejechać się samemu tym autem, żeby wydać werdykt. Ciekawy jestem, jak na tle konkurencji wypadnie elektryczny Lexus RZ. Jeśli chodzi o markę Lexus, to planuję w najbliższym czasie przejechać się Lexusem ES, który przeszedł kolejny FL. Chcę się przekonać, czy Lexus potrafi lepiej wygłuszyć komorę silnika, żeby silnik nie był tak słyszalny w kabinie, jak ma to miejsce w nowym NX. Mam już w NX założone opony zimowe. Wróciłem właśnie z trasy i jak zwykle miałem ustawiony tempomat na 130km/h. Przy obecnych temperaturach i zimowych oponach, trzeba się liczyć ze spalaniem 8,5 - 9 litrów. To auto nie lubi autostradowych prędkości. Najlepiej czuje się na drogach lokalnych, gdzie bez problemu można uzyskać spalanie 5-6 litrów. Nie zmienia to jednak mojej opinii, że auto jako całokształt jest świetne.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Mówiąc szczerze, to nie chce mi się pisać o wadach moich wszystkich samochodów. Było tego sporo. Można wejść na fora tych marek i trochę sobie poczytać. Wolę skupić się na marce Lexus, ewentualnie na Toyocie. Jeśli chodzi o Toyotę, to oprócz bezawaryjności, to już tak kolorowo nie jest. Co prawda nie testowałem ostatnio żadnej Toyoty, ale pamiętam, że auta tej marki zawsze miały przestarzałe multimedia, plastikowe wnętrza i były głośne w kabinie. Najnowszy elektryk Toyoty bZ4X, też wypada słabo na tle konkurencji. W końcu Toyota największe doświadczenie ma w hybrydach, a nie elektrykach. Obejrzyjcie sobie test tego auta na CarTests na YouTube. Oczywiście najlepiej przejechać się samemu tym autem, żeby wydać werdykt. Ciekawy jestem, jak na tle konkurencji wypadnie elektryczny Lexus RZ. Jeśli chodzi o markę Lexus, to planuję w najbliższym czasie przejechać się Lexusem ES, który przeszedł kolejny FL. Chcę się przekonać, czy Lexus potrafi lepiej wygłuszyć komorę silnika, żeby silnik nie był tak słyszalny w kabinie, jak ma to miejsce w nowym NX. Mam już w NX założone opony zimowe. Wróciłem właśnie z trasy i jak zwykle miałem ustawiony tempomat na 130km/h. Przy obecnych temperaturach i zimowych oponach, trzeba się liczyć ze spalaniem 8,5 - 9 litrów. To auto nie lubi autostradowych prędkości. Najlepiej czuje się na drogach lokalnych, gdzie bez problemu można uzyskać spalanie 5-6 litrów. Nie zmienia to jednak mojej opinii, że auto jako całokształt jest świetne.
Wszystkie najnowsze Toyoty juz maja te same multimedia co Lexus. Wiec problem wyeliminowany. Srodek mocno poprawiono. Niestety wyciszenie jest najgorsze w klasie. Nawet Dacia jest lepsza. No moze poza Camry. Camry jest dobrze wyciszona. Lepiej niz Superb i Insignia.


NX350h Presige Design Tazuna - Sonic white. 31.12.2021.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Z tego co czytałem, to w przyszłym roku ma być już nowa Toyota Camry. Wtedy z przyjemnością przejadę się tym samochodem. Liczę również, że Lexus w końcu wymieni swoje limuzyny ES I LS na nowe modele. Robią tylko ciągle FL, a o nowych modelach cisza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości