Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Miałem NX tylko starego na weekend nowego na 3h tez mi się wydaje ze stary był lepiej wyciszony od kół. Jestem ciekaw bezpośredniego porównania
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mcendrju »

Klaudiusz pisze: 24 mar 2023, o 19:22
mcendrju pisze:
Tomasz76 pisze: 24 mar 2023, o 12:01 Uważam, że obecnie marki premium nie są warte swojej ceny. Jakość wykonania nie poszła w parze ze wzrostem cen. W maju i czerwcu minie rok od momentu odebrania NX-ów. Najgorsze jest to, że obecnie z tak dużym wyprzedzeniem trzeba zamawiać nowe samochody. Średnio trzeba przyjąć 1,5 roku czekania. Niedawno odebrałem kolejne auto po 13 miesiącach oczekiwania. Jest to Ford Focus po FL. Jestem bardzo ciekawy, jak jeździ nowy RX i czy ma lepiej wygłuszone wnętrze od NX. Ciągle wybieram się na jazdę testową i nie mogę dojechać.  



 
Stary RX (300) jest lepiej wyciszony niż stary NX (200t) i nowy NX (350h), generalnie wydaje mi się, że nowy NX jest też gorzej wyciszony niż stary, ale może subiektywne odczucie, bo ostatni raz jeździłem starym w sierpniu, a potem już tylko RXem, w lutym nowym NX na weekend.
Zakładać można, że nowy RX będzie wyciszony podobnie co stary, zaryzykuję, że lepiej. Też się w wolnym czasie na lato wybiorę na jazdy RX 500h bo innego nie biorę pod uwagę przy ewentualnej wymianie - musi być turbo.

 
A to ciekawe. Mowia ze nowy RX nie jest tak wyciszony jak stary.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
W sumie nie sprawdzałem więc no nie chcę rozpowszechniać niesprawdzonych informacji. Co najwyżej od handlowca słyszałem, że pod względem komfortu jest podobnie.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
arturk884
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 13 wrz 2022, o 15:29
Model Lexusa: Nx 450h+
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: arturk884 »

Będzie Pani kupowała chyba zielonego nx ,nagranie było w grudniu w Lexus Wola ,emisja niedziela 10:45 :)
 
Jacek Kon
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 4 sty 2023, o 13:37
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Jacek Kon »

Czy ktoś z Was korzysta z przełączania zakresów przełożeń tymi łopatkami w kierownicy?
To zdaje się tylko przydatne do hamowania silnikiem jak zjeżdżamy z góry, czy korzystacie z tego również przy dojeżdżaniu np. do świateł?
Zastanawiam się czy na płaskich, miejskich drogach jest to w ogóle przydatne czy służy tylko do zjazdów z góry i większego odzyskiwaniu energii w celu ładowania akumulatora?
Pytam, bo na co dzień jeżdżę po mieście, ale kilka razy w roku lubię jechać w góry.
NX 350h F Sport + Fuji - planowany odbiór kwiecień 2023
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

Jacek pisze:3 sty 1970, o 22:52 Czy ktoś z Was korzysta z przełączania zakresów przełożeń tymi łopatkami w kierownicy?
To zdaje się tylko przydatne do hamowania silnikiem jak zjeżdżamy z góry, czy korzystacie z tego również przy dojeżdżaniu np. do świateł?
Zastanawiam się czy na płaskich, miejskich drogach jest to w ogóle przydatne czy służy tylko do zjazdów z góry i większego odzyskiwaniu energii w celu ładowania akumulatora?
Pytam, bo na co dzień jeżdżę po mieście, ale kilka razy w roku lubię jechać w góry.

 
KOrzystałem z tego w volvo ale tam nie było rekuperacji, więc faktycznie na stromszych zjazdach przydawało się do wymuszenia hamowania silnikiem. Ale w takim napędzie jak NX? nie widzę sensu takiego zastosowania bo możesz przecież użyć zwykłych hamulców - bo one i tak najpierw korzystają z rekuperacji a nie klocków ( musiałoby być strasznie stromo by nie utrzymał na silnikach elektrycznych i włączył klocki).
Do tego - masz bezstopniową przekładnię więc.. jedyne zastosowanie tych łopatek jakie widzę to zabawa w rajdówkę - dla tych co tak lubią.
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Hamowanie silnikiem zimą na oblodzonej drodze :) aczkolwiek z tego co czytałem to puszczając gaz NX sam zaczyna dosyć mocno hamować, także się okaże
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

Ghotti pisze: 25 mar 2023, o 19:31 Hamowanie silnikiem zimą na oblodzonej drodze :) aczkolwiek z tego co czytałem to puszczając gaz NX sam zaczyna dosyć mocno hamować, także się okaże

 
przecież użycie hamulców to też de facto jest hamowanie silnikiem  :) ( na śliskim raczej nie wciśniesz ich tak by uruchomić klocki). Chyba że zjazd długi i akumulatory się naładują na full - ale wtedy automatycznie włączany jest silnik spalinowy do hamowania (sprawdzone i przećwiczone) - nie trzeba tego robić łopatkami
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

Tak z ciekawości: czy ktoś już ładował akumulator 12V prostownikiem ?. najpierw należy chyba wyłączyć alarm/y. Vodafone ustawić w stan serwisowy?.
Czy po podniesieniu maski, podłączeniu prostownika i zostawieniu auta na cały dzień/noc na ładowaniu - alarm się włączy ?
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

vki pisze: 25 mar 2023, o 22:28 Tak z ciekawości: czy ktoś już ładował akumulator 12V prostownikiem ?. najpierw należy chyba wyłączyć alarm/y. Vodafone ustawić w stan serwisowy?.
Czy po podniesieniu maski, podłączeniu prostownika i zostawieniu auta na cały dzień/noc na ładowaniu - alarm się włączy ?

 
Nie ćwiczyłem tego z NX-em, ale miałem jakiś czas temu przygody z rozładowanym aku 12V w toyocie c-hr, a podejrzewam że mechanizm jest ten sam. W C-HR nie było potrzeby ładowania akumulatora - wystarczyło odpalic auto z boostera i . .zostawić na trochę. Wbrew temu co ktoś tu pisał - nie jest potrzebna praca silnika spalinowego do naładowania aku 12v  ( zwłaszcza że te auta nie mają alternatora :) ). Tam jest najprawdopodobniej wbudowany układ "ładowarki" który przy włączonym aucie ładuje aku 12V z akumulatora trakcyjnego. Tak przynajmniej działało to w C-HR więc podejrzewam że w NX jest identycznie: bezpośrednio ładowany jest jedynie akumulator trakcyjny ( do tego służyły w C-HR dwa silniki elektr: MG1 - słaby, o niewielkiej mocy, spełniający trochę rolę alternatora ale dostarczającego prąd do aku trakcyjnych, i MG2 - główny silnik trakcyjny ( ok 100KM), służący za obciążenie np podczas hamowania elektrodynamicznego ( rekuperacja). 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość