Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
toomaas
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 11 wrz 2023, o 13:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: toomaas »

Tomasz76 pisze: 14 lut 2024, o 08:55 Po 20 miesiącach użytkowania w jednym z NX pojawił się problem. Gdy podjechałem na stację, żeby zatankować, to nie mogłem otworzyć klapki od wlewu paliwa. Było słychać, że mechanizm pracuje ale klapka się nie otwierała. Zadzwoniłem do serwisu i zostałem poinformowany co należy zrobić. Potrzebne są dwie osoby. Jedna naciska przycisk, a druga puka lub podważa delikatnie klapkę. W końcu się udało. Kazano mi nasmarować pracujący bolec we wnętrzu, który chowa się i wysuwa. Problem w serwisie jest znany i jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to czeka mnie wymiana mechanizmu otwierania na nowy. Najwięcej denerwuje mnie częste pojawianie się informacji o konieczności ponownej synchronizacji profilu (trzeba się zalogować) oraz upierdliwe zamykanie samochodu poprzez naciśnięcie przycisku ryglowania na klapie bagażnika. Nigdy nie wiesz czy ryglowanie zadziała czy nie. Wsłuchujesz się w ilość dźwięków po naciśnięciu przycisku i czekasz. Może piknie raz, może dwa, a może wcale. Dla świętego spokoju najpierw wolę nacisnąć przycisk zamykania samej klapy, a następnie dotykam klamki, żeby auto zamknąć. Poza tym z NX-mi wszystko jest w porządku i jestem z zakupu nadal zadowolony.  

 
Z tą klapą bagażnika to idea jest taka:
1. Otwierasz bagażnik.
2. Naciskasz przycisk zamykania z ryglowaniem.
3. Zabierasz rzeczy z bagażnika.
4. Oddalasz się od samochodu. Jak wykrywa Twoją obecność to się nie zamknie.
5. Jeśli dobrze pamiętam to od naciśnięcia przycisku masz 30s na zabranie gratów i oddalenie się.

Moja procedura otwieram bagażnik, naciskam przycisk ryglowania, zabieram graty, odchodzę od samochodu działa w 100%
U mnie jeśli nie działa to przeważnie się okazje, że drzwi są niedomknięte, ale od razu widzisz jak się oddalisz czy zamyka się klapa czy nie.

 
wawa69
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 6 lis 2021, o 08:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wawa69 »

Czy wycieraczki szyb to rozmiar przód 650 i 400 (haczyk U)?
Jakie są siłowniki do klapy bagażnika(ręcznie podnoszona)?
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: I.Q. »

Potwierdzenie że dobrze wybraliśmy
https://auto.wprost.pl/aktualnosci/1158 ... hodow.html
no_fox_given
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2021, o 09:27
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: no_fox_given »

wawa69 pisze: 16 lut 2024, o 11:21 Czy wycieraczki szyb to rozmiar przód 650 i 400 (haczyk U)?


 
Tak, ja brałem stąd: https://wycieraczkidoszyb.pl/zul_m_Wyci ... 10729.html i pasują
 
Ampersand
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 lut 2023, o 18:07
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ampersand »

Które konkretnie wybrałeś i jak z ich uchwytem? Chodzi mi o spasowanie aby nie było luzów w uchwycie.
NX 350H AWD F Sport Sonic Grey - Odebrany 01.2023
no_fox_given
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2021, o 09:27
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: no_fox_given »

Ampersand pisze: 21 lut 2024, o 19:22 Które konkretnie wybrałeś i jak z ich uchwytem? Chodzi mi o spasowanie aby nie było luzów w uchwycie.

 
Valeo Silencio Hybrid (na tył klasyczna). Z zewnątrz wyglądają prawie identycznie jak fabryczne, montaż bez problemów, luzów nie stwierdziłem. Jakimś szczególnym koneserem wycieraczek nie jestem ale nie mam się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Plexus »

Temat wycieraczek był gdzieś tutaj omawiany parę dni temu.
Okazuje się, że najlepiej wymienić tylko gumkę a prowadnicę zachować.
Użytkownik whero podawał part number wkładu, cena i sklep internetowy.

Wymieniając tylko wkład, "licencjonowana" wycieraczka zostaje, a i wkład jest "z homologacją"  :kawa:
 
 .

Poczytajcie wątek Akcesoria: Wymiana wkładów w wycieraczkach
 
 
 
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
Arianek
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 10 paź 2023, o 23:08
Model Lexusa: CT200H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Arianek »

Mam kilka pytań odnośnie Lexusa NX, którego użytkuję już ponad miesiąc.
1) W jaki sposób uruchomić spryskiwacz tylnej kamery?
2) Istnieje szansa na manualne ustawienie wysokości świateł mijania? Niestety moje są zbyt nisko ustawione co jest bardzo uciążliwe, da radę ustawić samemu czy jechać do ASO?
3) Jak to jest z tą wymianą oleju po 2 tys km, warto to robić? Rozmawiałem z dyrektorem serwisu w ASO i mówił żeby dać sobie spokój, podobno niecały 1% ludzi to robi i silniki są testowane już na etapie produkcji itp -koszt w ASO 800 zł.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Arianek pisze:Mam kilka pytań odnośnie Lexusa NX, którego użytkuję już ponad miesiąc.
1) W jaki sposób uruchomić spryskiwacz tylnej kamery?
2) Istnieje szansa na manualne ustawienie wysokości świateł mijania? Niestety moje są zbyt nisko ustawione co jest bardzo uciążliwe, da radę ustawić samemu czy jechać do ASO?
3) Jak to jest z tą wymianą oleju po 2 tys km, warto to robić? Rozmawiałem z dyrektorem serwisu w ASO i mówił żeby dać sobie spokój, podobno niecały 1% ludzi to robi i silniki są testowane już na etapie produkcji itp -koszt w ASO 800 zł.
1. Prawa wajcha - od siebie.
2. Tak. Podjedz na stacje skp. Powinno dac sie swiatla podniesc.
3. Jak masz lepiej spac to wymien.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

3. nie wymieniaj, zobacz filmy na YT... wymiana może tylko zadziałać negatywnie.
Same opiłki będą pojawiać się w oleju i przy 30 tyś km.
Jak już mocno chcesz to wymień sobie po jakimś pół roku przy jakimś większym przebiegu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości