Zero Point calibration

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
pantralalinski
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2020, o 17:48
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Zero Point calibration

Post autor: pantralalinski »

W moim LS430 z roku 2000 w diagnostyce stal błąd czujnika kąta skrętu kierownicy. Przy wyprostowanych kołach interfejs pokazywał 15° w lewo. Na desce rozdzielczej nic w związku z tym błędem nie mrugalo, ABS i vsc działało. Mechanik dwa razy usowal błąd ale powracał. Wyjeżdżając z serwisu wyskoczyły błędy na liczniku i przestały działać systemy.
W internecie znalazłem instrukcje przyuczenia systemu ale miałem wątpliwości które piny zewrzeć w kostce obd2. Zwierając piny 4 i 12 nic się nie działo. Po dłuższym zwarciu jedynie pokazywało się "height hi".
Zadziałała taka procedura:
Zewrzeć piny 4 i 14. Cały czas trzymając przekręcić kluczyk na zapłon. Kontrolki mrugaja jak szalone. Dla pewności poczekałem około 10 sekund, następnie kluczyk na off. Wyjąć piny i odpalić furę.
Systemy znów działają. Nie wiem czy w diagnostyce dalej się pojawia błąd ale jak będę u mechanika na serwisie zawieszenia, poproszę o skan. Oczywiście dam znać czy ta procedura uzdrawia system, czy tylko gasi kontrolki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości