pytanie o uszkodzone zawieszenie

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: gmiter »

Sworzeń, mogła też uszkodzić się końcówka drążka kierowniczego, sworzeń górny, sam wahacz się skrzywić.

Ale patrząc na to uszkodzenie to typowe zużycie sworznia - w efekcie przeważnie wyskakują na dołkach/zakrętach przy niewielkiej prędkości. Masz fart że koło Ci blotnika nie rozwaliło. Z Autocasco się średnio opłąca bo sworzeń 555 za 200zł kupisz + wymiana 100-150zł.
artur_lewy
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 06:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Raszowa
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: artur_lewy »

W zeszłym miesiącu kupowałem sworznie 555 w InterCars, cena około 210zł sztuka. Wymiana w moim zajęła mechanikowi godzinę (oba), też 99 rocznik.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: ledziu »

ledziu pisze:Co to znaczy ultra drogi?
Nudziłem się i sprawdziłem więc sam sobie odpowiem :biggrin2:

ASO Lexa ze zniżkami forumowymi to 335zł. więc biorąc pod uwagę trwałość to czy to takie ultra drogo :?:
arczar
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:19
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: Lędziny
Kontakt:

pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: arczar »

Jednak nie jest to zaporowa cena. Dziękuje za info
Awatar użytkownika
babelpoznan
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2013, o 23:22
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: babelpoznan »

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Sprawę zgłosiłem do ubezpieczyciela jeszcze przed założeniem tematu, więc tak czy siak szkoda będzie likwidowana z mojego AC. Teraz przynajmniej wiem w jaką kwotę powinienem celować w przypadku rozliczenia gotówkowego, aczkolwiek biorąc pod uwagę ryzyko dodatkowych uszkodzeń wahacza czy nawet drążka kierowniczego myślę, że i tak zdecyduje się na naprawdę bezgotówkową w ASO.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: ledziu »

babelpoznan pisze:Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Sprawę zgłosiłem do ubezpieczyciela jeszcze przed założeniem tematu, więc tak czy siak szkoda będzie likwidowana z mojego AC. Teraz przynajmniej wiem w jaką kwotę powinienem celować w przypadku rozliczenia gotówkowego, aczkolwiek biorąc pod uwagę ryzyko dodatkowych uszkodzeń wahacza czy nawet drążka kierowniczego myślę, że i tak zdecyduje się na naprawdę bezgotówkową w ASO.
Odpuść maprawę bezgotówkową bo wcześniej czy później ubezpieczalnia odzyska to co Ci zapłacą. Stary is jest na tyle tani że spokojnie można to ogarnąć we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
babelpoznan
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2013, o 23:22
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: babelpoznan »

Mam wykupione AC z ochroną zniżek przy pierwszej stłuczce etc, więc w żaden sposób na tym nie ucierpię :)

Jeżeli dostanę jakąś konkretną wycenę gotówkową to może faktycznie zdecyduję się na kasę, aczkolwiek spodziewam się, że raczej będzie zaniżona. No i ze sprawdzonych mechaników z Poznania znam tylko Leszka, ale on jest zawalony robotą na najbliższe 3 tygodnie.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: DaSt »

Nie licz na wiele od ubezpieczyciela. Sworzeń wahacza jest typowym modelem części eksploatacyjnej w pojeździe. Felga prosta ,opona cała? Jeśli tak to ubezpieczyciel odrzuci roszczenia i będzie to zasadne.
lenagolovach123
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2022, o 16:32
Model Lexusa: ке-876
Skąd:: krakow

Re: pytanie o uszkodzone zawieszenie

Post autor: lenagolovach123 »

Jeśli szukasz odpowiedniego dostawcy zakładów sportowych, trafiłeś we właściwe miejsce. Wielki, szeroki świat zakładów sportowych prawie nie zna granic i oczywiście zależy to od Ciebie i Twojej wiedzy o piłce nożnej, tenisie, hokeju itp https://www.vulkanbet.world/ Którego bukmachera wybrać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości