GS 300 mk II - USA/EU różnice

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
kempesKKA
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2019, o 16:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Wwa
Kontakt:

GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: kempesKKA »

Witam,
przeszukałem forum, ale znalazłem tylko zdawkowe informacje. Jakie są różnice między GS300 w wersji USA, a w wersji EU? Mam przykre doświadczenia z moim poprzednim samochodem na rynek US - Accordem coupe. Np. tarcze hamulcowe musiałem ściągać zza wody bo europejskie na pasowały do zacisków US.
Różnice jakie zauważyłem:
- brak chłodzenia skrzyni w US
- lampy US inne
- brak przeciwmgielnych
- hamulce EU-dwutłoczkowe, US-jednotłoczkowe (dodatkowo tarcze w US były węższe i innej średnicy)

Czy takie, a może jeszcze inne różnice są w GS mk II? Nie mówię o liczniku w milach bez przesady. Mam na myśli różnice, które skutecznie odpychają od zakupu, uprzykrzają eksploatację/serwisowanie i poprzez które pojawiają się zimne poty przed wizytą w SKP :)
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: Damiano2JZ »

To dziwne.
Kolega ma US-i ma 2 tłoczek przód.
przeciwmgłowe ma tak samo.
tarcze takie same, bo kupowaliśmy we 2
licznik w milach i temp w F'
Nie ma żadnych minusów. Jaki problem na SKP? przecież to nie anglik.
Zalety mniej rdzy niż na EU lepsze fabryczne heble, 4 pozycje z tyłu, dzienne w drogowych fabrycznie,obrysówki, lusterko z kompasem i chyba tyle
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
kempesKKA
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2019, o 16:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: kempesKKA »

Dzięki za odp.
Z tym SKP miałem na myśli światła przeciwmgłowe, światła symetryczne których w PL nie można mieć i wszystko co z oświetleniem się wiąże- może (strzelam) barwa kierunków?
A jak z chłodzeniem oleju w skrzyni? Jest tak samo jak w EU czy w US po prostu chłodzenia nie ma?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: gmiter »

Światła USa są spokojnie dopuszczalne w EU w zależności od kształu strumienia. W nowszych autach z soczewkami lampa jest ta sama na EU i US. Do GS dostaniesz bez problemu odstępstwo albo same odbłysniki EU, ewentualnie wrzucić fajną soczewkę Morimoto i masz światło dużo lepsze niż ori.
Światła przeciwmgielne tylne w USA raczej nie występowały ale wiem że były w Kanadzie. W Europie trzeba je dołożyć.
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: Damiano2JZ »

Tak tylnych przeciwmgłowych nie ma ale po co? :) jak już chce się bawić to można samemu zrobić sobie jak wiadomo. Pytanie ile razy w ciągu roku się to używa? Wiadomo przepis przepisem ale..... myślę, że zostało wszystko wyjaśnione ;)
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
kempesKKA
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2019, o 16:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: kempesKKA »

No np po to żeby nie mieć problemów na przeglądzie. Ja tego nie użyłem ani razu, ale jak miałem auto US to na każdej się pytali czy jest przeciwmgielne, jak nie to wypad. Podejrzewam że można przerobić jakoś instalację żeby to niepotrzebne nikomu światło było :)
A co z tym chłodzeniem skrzyni? Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: Damiano2JZ »

WIem, że w USA są o krok przed nami zawsze. Więc na 100 % jest to rozwiązane. A chłodniczkka może jest pod plastikami od spodu.
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: gmiter »

Większość skrzyń w US ma chłodzenie. Może była wymieniana chłodnica i nie zostały podpięte węże?

Co do przeciwmgielnego ja w IS mk2 włożyłem przycisk ori + wiązka podłączana pod przekaźnik biorący zasilania ze świateł pozycyjnych tył. Działa identycznie jak w EU :) Myślę że w GS można zrobić identycznie.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: karole 10 »

Często się zdarza w gs mk 2 usa ze ma ksenony bez spryskiwaczy oraz nie ma samo poziomowania reflektorów.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 300 mk II - USA/EU różnice

Post autor: gmiter »

Bez spryskiwaczy to normalne dosyć, ale bez samopoziomowania tam też nie przejdzie bo prawo wymaga więc na 99% auto drutowane :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości