Problem ze skrzynią w GS 300 mk II - używana czy remont?

Problem ze skrzynią w GS 300 mk II - używana czy remont?

Postprzez Almaster » 13 sty 2019, o 13:22

Moi drodzy, niestety, zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski po wymianie oleju, że jest ok... To mój pierwszy automat dlatego ciężko mi było stwierdzić czy działa prawidłowo czy też nie. Otóż wymiana oleju jednak nic nie dała, na zimnym skrzynia pracuje dobrze, po kilku kilometrach zaczyna irytować. Teraz już wiem, że jest po prostu padnięta i proszę was o radę, czy ryzykować i kupować używkę czy swoją oddać do remontu i ile ewentualnie kosztuje taka zabawa w GS 300 2002 rok?

Na zimnym wszystko jest w porządku.

Po zagrzaniu, skrzynia lekko poszarpuje, przeciąga biegi, "pcha auto" przez co hamowanie jest męczące, z początku myślałem, że to problem z hamulcami, może zapieczone tłoczki jednak okazało się, że z hamulcami wszystko gra i nie ma się do czego przyczepić, później doszedłem do wniosku, że to właśnie skrzynia dziwnie się zachowuje i między innymi sprawia, że po zagrzaniu hamowanie jest denerwujące...

Proszę o radę, ryzykować z używanym automatem? Wiem, że te skrzynie są żywotne i teoretycznie ciężko je zajechać jednakże jak widać, zdarza się, być może ktoś na czas oleju nie wymieniał? Nie wiem, czy ktoś z Was przechodził przez coś podobnego? Jaki może być koszt założenia używki?

Skrzynia: 500 - 1000 zł.
Zdjęcie starej - założenie nowej: 600 zł?
Olej, filtr, uszczelka - wymiana oleju: 800 zł?

Remont: 6000 zł?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Almaster
Lex user

Model Lexusa: GS 300 II

Powrót do GS mk2 1997-2005