Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Postprzez raffi80 » 16 mar 2019, o 13:56

wuju napisał(a):Ale piszecie bzdury, a szczególnie ci którzy nigdy tego nie robili, oczywiście że ma sens.
Tylko trzeba zrozumieć że nie usunie ono odprysków a drobne rysy po wycieraczkach czy osady kamienne, drogowe itd..
Nie zrobimy nowej szyby ze starej, ale jak szyba potrzebuje odświeżenia, to polerowanie da rade jak najbardziej.
Na google czy yt, można zobaczyć sporo przykładów jaki daje to efekt. Odpryski dalej będą ale rys już sporo mniej.

Omnibusie, wszystko zależy od stanu szyby, więc nie pisz "bzdury", bo bzdurą może być również jej renowacja. To bardzo indywidualna kwestia. Moja jest zbyt zniszczona, więc ratowanie jej jest bez sensu.
raffi80
Lex user

Model Lexusa: LS 400

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Postprzez wuju » 16 mar 2019, o 14:47

raffi80 napisał(a):
wuju napisał(a):Ale piszecie bzdury, a szczególnie ci którzy nigdy tego nie robili, oczywiście że ma sens.
Tylko trzeba zrozumieć że nie usunie ono odprysków a drobne rysy po wycieraczkach czy osady kamienne, drogowe itd..
Nie zrobimy nowej szyby ze starej, ale jak szyba potrzebuje odświeżenia, to polerowanie da rade jak najbardziej.
Na google czy yt, można zobaczyć sporo przykładów jaki daje to efekt. Odpryski dalej będą ale rys już sporo mniej.

Omnibusie, wszystko zależy od stanu szyby, więc nie pisz "bzdury", bo bzdurą może być również jej renowacja. To bardzo indywidualna kwestia. Moja jest zbyt zniszczona, więc ratowanie jej jest bez sensu.

No to przecież to napisałem :biggrin2:
Jak masz szybę w odpryskach to tego nie ruszysz, ale rysy po wycieraczkach rozcierających brud po szybie już tak.
Tak jak piszesz to indywidualna kwestia.

Ale to :

cetus napisał(a):Polerowanie szyb mija sie z celem.

Jest bzdurą.
Polerowałem szybę i widziałem co da się usunąć a co nie.
Odprysków na lakierze też polerka nie ruszy :biggrin2: a jednak ludzie polerują :dirol: :dirol:
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam