Kupno GS III.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Kupno GS III.

Postprzez jajko » 5 sty 2019, o 23:48

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno GS III. Czytałem sobie o tym modelu, rozmawiałem też z kapelan78 (dzięki wielkie za wiedze o GSie w pigułce :) i padło na GS 350. Teraz mam wielką prośbę o poradę. Mam znajomego który ściąga auta ze stanów. Niestety wygląda na to że nawet w stanach nie ma tych modeli za dużo. I na dodatek to niestety kupowanie w ciemno. Jedyne na co liczę to dobra cena pod warunkiem że będzie mało zainteresowanych kupnem i uda się wylicytować za na prawdę dobrą cenę. Mam na oku takiego z bitym tyłem (chyba w najlepszym stanie w całym tym bałaganie) i w związku z nim mam do Was ogromną prośbę do jakiej ceny opłaca się go licytować Waszym zdaniem. Czy w ogóle się opłaca :) A nawet nie chodzi o samą licytację ale o cenę za jaką opłaca się go sprowadzić tak żeby po doprowadzeniu do porządku koszty całości nie przerosły jego wartości. Koszty opłat i przesyłki mniej więcej znam. Jak dla mnie dobrze by było nie przekroczyć jakieś 50k PLN. No i jeszcze jakaś kwota na ryzyko napraw tego co nie widać. Z tego co oglądałem GSy to w tyle nie ma żadnych modułów/elektroniki. Ale proszę Was o opinie ile mogą kosztować te widoczne na zdjęciach uszkodzenia i przede wszystkim czy mogą generować jakieś koszty których nie widać.
Bo jest jeszcze inna opcja. Dzisiaj oglądałem GS 350 w Krakowie. Podobno miał uszkodzony cały prawy bok. Oczywiście musiałbym go sprawdzić lepiej. Ale generalnie wygląda dobrze, prowadzi się dobrze, skrzynia zmienia biegi bez szarpnięć, luzy w zawieszeniu niesłyszalne, właściciel obecny o niego dbał, generalnie wymieniał przednią szybę przez kamień, chłodnicę klimy i rzeczy eksploatacyjne: amortyzatory tył, tarcze, klocki, oczywiście olej, filtry a cena jak widać: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 2d7cb610da https://allegro.pl/ogloszenie/lexus-gs3 ... 7500015382 . Tu pytanie czy ASO Lexus nadaje się do sprawdzenia samochodu? Czy raczej lepszy jest zaufany mechanik?
Co jest w tych dwóch przypadkach lepszą opcją? Czy w ogóle odpuścić obie i poczekać na coś innego? Nie mam ciśnienia chociaż wiecie jak to jest jak coś się spodoba :) zwłaszcza jak spodoba się lexus :) To co mi daje do myślenia to z jednej strony aukcja w ciemno ale być może za dobre pieniądze, niepordzewiały, tyle że z przebiegiem 145k mil ale widać jak stuknięty. I z drugiej strony niewiadoma tego jak stuknięty, za prawdopodobnie większą kasę ale z przebiegiem 101k mil?
Załączniki
3.png
3.png (571.19 KiB) Przeglądane 519 razy
2.png
2.png (604.63 KiB) Przeglądane 519 razy
1.png
1.png (595.9 KiB) Przeglądane 519 razy
jajko
Nowy lex user

Model Lexusa: Jeszcze nie ma

Re: Kupno GS III.

Postprzez jajko » 5 sty 2019, o 23:52

Kolejne zdjęcia...
Załączniki
8.png
8.png (547.11 KiB) Przeglądane 517 razy
9.png
9.png (568.73 KiB) Przeglądane 517 razy
4.png
4.png (548.91 KiB) Przeglądane 517 razy
jajko
Nowy lex user

Kupno GS III.

Postprzez legato97 » 6 sty 2019, o 00:26

Jezeli masz znajomego ktory tym sie zajmyje to nie lepiej jego zapytac? Co do sprawdzenia auta z Krakowa ASO jak najbardziej. Wspolpracujemy z nimi wiec zawsze jakas znizke dostaniesz powolujac sie na lexus-forum.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez jajko » 6 sty 2019, o 17:56

Znajomy sprowadza różne samochody. A mi chodzi dokładnie o GS 350. Jego szacunki +/- kosztu napraw mogą się różnić o parę tysięcy, tak myślę. To jeśli chodzi o sprowadzenie ze stanów. Jeśli chodzi o wiedzę o GSie to wygląda że już ja mam większą od niego. Dla niego biznes to biznes, tanio kupić, zrobić i drożej sprzedać. Szacunki ile może kosztować klapa bagażnika, zderzak, lampy, malowanie sobie zrobiłem. Pytam o jakieś ukryte rzeczy. Np. ja w superbie pod tylną lewą lampą mam jakieś moduły, jakieś kable i jest tam też zmieniarka CD. Przy uderzeniu mogłyby zostać uszkodzone a to może kosztować a może muszę wziąć pod uwagę.

A jak wygląda sprawdzenie w aso? Co sprawdzają? Ile to kosztuje?
jajko
Nowy lex user

Postprzez ledziu » 6 sty 2019, o 21:44

Za przegląd w aso Puławska za sprawdzenie is300przed zakupem wzieli 500zł. Wszystko było drobiazgowo wyłuszczone.
Co do auta z linka to na dwoje babka wróżyła bo zdjęcia są mocno poglądowe a i przebieg już z 2ką z przodu. Więc niby Janusze podniecą się małą spektakularnością szkód no ale usa i przebieg moż być już nie do przeskoczenia. Osobiście jak to auto miałoby przekroczyć 45k.to bym go nie kupił. Do tego jest bardzo duże ryzyko że i tak będziesz musiał się pozbyć całego tyłu...jeżeli we wnęce było koło to może być naprawdę źle. Oczywiście można to na spokojnie naprawić żeby było bezpiecznie ale koszty będą bardzo duże....A jak ma wyjść ponad 50k to lepiej dołożyć i szukać czegoś w eu.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez jajko » 6 sty 2019, o 22:41

A jeszcze pytanie. Przy jakim przebiegu wymienia się rozrząd? I czy to jest trudna/droga sprawa?

OK. Znalazłem już odpowiedź w ASO Kraków. Rozrządu w 350 się nie wymienia bo jest tam łańcuch. Ciekaw jestem czy Wy forumowicze macie takie samo zdanie? Wydaje mi się, że kiedyś spotkałem się, nie pamiętam na jakim forum, że ASO twierdziło jedno a forumowicze z doświadczenia drugie. A może to nie chodziło o rozrząd... Jakie Wy macie zdanie/doświadczenia?

A tak poza tym to nie polecam samochodu z moich linków, z Krakowa. Zamówiłem raport carfax i nie wygląda dobrze wg mnie.
jajko
Nowy lex user

Postprzez Fifkers » 8 sty 2019, o 14:45

Wrzuć zdjęcia z tego raportu.
Fifkers
Lex user

Model Lexusa: Może będzie

Postprzez d_artanian » 8 sty 2019, o 15:48

Cześć,

Ja na Twoim miejscu nie bawiłbym się w sprowadzanie tego egzemplarza ze stanów. Szkoda czasu na oczekiwanie aż przypłynie, niepewność co przypłynie. Skupiasz się tylko na uszkodzeniu tyłu, a nie jesteś tak naprawdę w stanie sprawdzić reszty samochodu, w jakim jest stanie mechanicznym, blacharskim, może wcześniej też miał jakieś przygody. Zwróć uwagę, że z przodu też jest przytarty. Tym bardziej, że Twój budżet pozwala na szukanie czegoś w EU, a carfax i inne płatne raporty pozwalają Ci nie wtopić.

Rozrząd kiedyś trzeba będzie wymienić, bo zużywają się chociażby ślizgi, napinacze. Łańcuch sam w sobie też się rozciąga, nie ma rzeczy wiecznych w mechanice. Mi mówiono w ASO, że przy przebiegu około 260k jest przewidziana przy przeglądzie inspekcja rozrządu, ale wątpię ,że ściągają obudowy i go oglądają, chyba kończy się na słuchaniu :D
Sierra -> IS200 -> Mazda 6 -> GS450h
d_artanian
Lex user

Model Lexusa: GS450h MKIII

Postprzez jajko » 8 sty 2019, o 22:23

Dzięki za odpowiedź. Właśnie odpuściłem sobie ten egzemplarz ze stanów. Przemyślałem to i za duże ryzyko. Może jeszcze trafi się coś wartego uwagi.

A jeśli chodzi o EU to nie chce a raczej boje się silników 3.0 3GR-FSE. Nie za dobre opinie czytałem, kapelan78 też odradzał. Ja wiem, że ludzie jeżdżą tymi GSami :) To w każdej marce tak jest, że trafiają się ludzie, którzy jeżdżą samochodami z silnikami o złej opinii i sobie chwalą :) Co do hybrydy to potrzebuje bagażnika a co do 4.6 1UR-FE to tylko kapelan78 sprzedaje i jest poza moim zasięgiem dlatego zostaje 3.5 2GR-FSE a z racji tego, że też jest ich jak na lekarstwo rozważam sprowadzanie ze stanów. Ale tak jak napisałem, może trafi się coś w lepszym stanie.
jajko
Nowy lex user

Postprzez ledziu » 8 sty 2019, o 22:39

Jak jesteś zainteresowany gs460 to odezwij się na pw.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Następna strona

Powrót do Lexus GS