Zakup IS200 SC LPG - watpliwości

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Re: Zakup IS200 SC LPG - watpliwości

Postprzez ledziu » 13 cze 2018, o 17:25

Altezzus napisał(a):Ogłoszenie nadal aktualne, a sprzedający twierdzi, że auto idealne - "tylko wsiadać i lać paliwo". Ręce opadają... https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... Ai2Yv.html

A widziałeś auto??? Ktoś oglądał samochód i wychwycił "szum z tyłu"... łola boga ... właściciel nie wiedział czy dwu masa zmieniana łola boga...
Jeżeli nie był przystankiem a masz wątpliwości zrób sobie sumę i dzwoń dogaduj a nie znowu bicie piany moto pedantów nad 15 letnim autem.
I jeszcze gdybyśmy mówili o czymś wyjątkowym a mamy isa do którego cały silnik można kupić za 600zł... :laugh1:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez 12bobo12 » 14 cze 2018, o 11:29

Zgodzę się z kolegą wyżej, nie oczekujmy od auta które ma już naście lat że będzie salonowy, jeśli chcesz autko dla sb i będziesz nim jeździł to uwierz mi i tak kupe hajsu w niego włożysz, tym bardziej że części nie należą do najtańszych. A sprawy mechaniczne, jakieś wycieki, czy tylne łożyska, przy tym wieku auta może, się wszystko popsuć, ja swój kupiłem był stan idealny nie bity, po roku użytkowania przeszło 6k wrzuciłem w is 99r ktoś powie że głupcem jestem, lecz nie masz pewności że auto które kupisz w idealnym stanie, (lub swoj sprzedaż bo trzeba włożyć 2-3k a kupisz następne) zaraz nie padnie skrzynia silnik czy most. Nie popadajmy w obłęd, jeśli kupując tak stare auto wrzucisz 2-4 tys to nie jest źle. To moja prywatna opinia.
12bobo12
Lex user

Model Lexusa: is 200

Postprzez Altezzus » 14 cze 2018, o 20:33

ledziu napisał(a):A widziałeś auto??? Ktoś oglądał samochód i wychwycił "szum z tyłu"... łola boga ... właściciel nie wiedział czy dwu masa zmieniana łola boga...
Jeżeli nie był przystankiem a masz wątpliwości zrób sobie sumę i dzwoń dogaduj a nie znowu bicie piany moto pedantów nad 15 letnim autem.
I jeszcze gdybyśmy mówili o czymś wyjątkowym a mamy isa do którego cały silnik można kupić za 600zł... :laugh1:

Nie, nie widziałem auta, ale rozmawiałem ze sprzedającym i postawiłem sprawę jasno - mam ponad 300 km do przejechania w jedną stronę i nie mam zamiaru tracić czasu na przejazdzki po Polsce. Sprzedający zapewniał mnie, że auto jest w pełni sprawne, a jak się okazuje nie jest. Nie chodzi tu o moto pedantyzm, ale zwyczajną uczciwość ludzką. Jeżeli auto ma 15 lat, to migajacy check jest norma, czy jak mam to rozumiec?
Altezzus
Nowy lex user

Model Lexusa: Want one

Postprzez ledziu » 14 cze 2018, o 21:12

Chłopie zejdź na ziemię...jedziesz oglądać stare auto więc przy instalacji lpg świecący czek jest niczym nadzwyczajnym. Skąd wiesz z jakiego powodu się pali... u mnie w jarisie który na lpg zrobił 80tyś.km.non stop się pali wykazując błąd sondy lambda, głowica była sprawdzana wsjo jest ok. Teraz mam is300 jest lpg od czasu do czsu zapala się czek sondy mimo emolatora więc co mam zrobić jak będę sprzedawał auto, i takich przypadków znam mnóstwo. I co jest śmieszne zamiast negocjować cenę żeby auto odszykować pod siebie to uprawiasz modły nad głupotami. Dzięki takim "kupcom" mamy zwalony rynek aut używanych do granic możliwości...bo jak to czyta mirek handlarz to lampkę czeka podepnie pod inną kontrolkę albo skasuje błąd który pewnie wyskoczy po 200km.cenę podniesie tobie sprzeda farmazon że jest ok.a Ty będziesz wielce zaskoczony. A potem wszyscy narzekacie handlarz Was oszuka bo sami mu drogę wyznaczacie a tacy ludzie jak ja którzy mają możliwość wyłowienia czegoś fajnego z zagramanicy oleją temat sprowadzania bo jak później prze jakimś trupku mam wysłuchiwać "ło panie coś tu malowane" albo "czek się zapalił" to szkoda czasu i nerwów.
ledziu
Lex Master

Postprzez jaro-x » 14 cze 2018, o 21:32

Altezzus 300 km powiadasz.... no to nie wiem jak tyle km wracać tym autem.... raz ten lex lakierniczo to nie jest oryginał...dwa za duzo znakow zapytania jezeli chodzi o check i lpg...
bylem widzialem ogladalem
jaro-x
Nowy lex user

Model Lexusa: Chyba IS200

Postprzez ledziu » 14 cze 2018, o 21:57

A sprawdziłeś kod błędu? A co lakierniczo jest nie tak?
ledziu
Lex Master

Postprzez Altezzus » 14 cze 2018, o 22:55

ledziu napisał(a):Chłopie zejdź na ziemię...jedziesz oglądać stare auto więc przy instalacji lpg świecący czek jest niczym nadzwyczajnym. Skąd wiesz z jakiego powodu się pali... u mnie w jarisie który na lpg zrobił 80tyś.km.non stop się pali wykazując błąd sondy lambda, głowica była sprawdzana wsjo jest ok. Teraz mam is300 jest lpg od czasu do czsu zapala się czek sondy mimo emolatora więc co mam zrobić jak będę sprzedawał auto

Spokojnie, jestem na ziemi. Tak sie sklada, ze mam w domu dwa 20-letnie auta. W zadnym z nich nie pali sie check. A jesli sie zapalal, to bylo to oznaka mniej lub bardziej powaznej usterki, ktora byla usuwana. Co zrobic jak bedziesz sprzedawal auto? Poinformowac kupujacego, ze auto aktualnie ma taki problem. Rozumiem, ze jezeli ktos sprzedaje auto, to nie bedzie chwalil sie jego wadami. Nie oczekuje tego. Czym innym jest jednak sytuacja, gdy sprzedajacy celowo zataja pewne kwestie, a wrecz wprowadza w blad w zamysle "jak przyjedzie taki szmat drogi, to moze nie zauwazy, a jak zauwazy to moze pomarudzi, potarguje i kupi".
Altezzus
Nowy lex user

Model Lexusa: Want one

Poprzednia strona

Powrót do Lexus IS