Zakup IS200 SC LPG - watpliwości

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Zakup IS200 SC LPG - watpliwości

Postprzez jaro-x » 14 maja 2018, o 21:20

Witam.

To mój pierwszy post.
Mam zamiar kupić IS.
Ogladałem wczoraj IS 200 kombi z lpg. To link z vin decodera http://www.toyodiy.com/parts/q?vin=jtdes192100126667

Cos co mnie niepokoi to ze caly czas swieci sie check engine( tzn raz swieci raz miga) - sprzedajacy twierdzi ze to dlatego ze jest instalacja lpg :mda: Czy zawsze tak jest ze jak jest zalozona instalacja lpg to check sie swieci ???
Miga tez kontrolka TRC. Czy to jakos zwiazane z LPG?

czy te roczniki (2004) miały dwumas?

Prosze niech ktos odpowie.

Pozdrawiam
jaro-x
Nowy lex user

Model Lexusa: Chyba IS200

Re: Zakup IS200 SC LPG - watpliwości

Postprzez carinus » 14 maja 2018, o 21:32

Jest tam dwumasa i nie powinno się nic świecić.Jeżeli autko jest wizualnie i mechanicznie zadbane to sprawdz kody błędów co mu dolega.Może to będzie drobnostka,a może coś większego.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez gmiter » 15 maja 2018, o 06:47

jaro-x napisał(a):Witam.

Cos co mnie niepokoi to ze caly czas swieci sie check engine( tzn raz swieci raz miga) - sprzedajacy twierdzi ze to dlatego ze jest instalacja lpg

Olej to auto. Jesli on jeździ na niewyregulowanym LPG nie wiadomo jak długo to może tam do zaworów nie zaglądał i prawdopodobnie TRC miga od wypadania zapłonów, ewentualnie cewki uszkodzone. Jak cena dobra to warto i na tym argumencie spokojnie dodatkowe 2k można ugrać.

Co do CHecka i LPG to niech sprzedający się w głupi łep rypnie.
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez carinus » 15 maja 2018, o 09:43

Sprzedający udaje,albo faktycznie został nabity w butelkę przez gazowników,że tak ma być po założeniu gazu.Sprawę trzeba obadać z kimś mającym pojęcie,czy ten konkretny egzemplarz można za sensowne pieniądze ogarnąć do przyzwoitego stanu.
carinus
Lex Master

Postprzez jaro-x » 15 maja 2018, o 20:29

Panowie bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem.
Ogólnie to bylem na takim wstepnym rekonesansie tylko zeby go obadac czujnikiem lakieru. Z dokumentów wynika ze instalacja lpg jest w aucie od 6 lat i nalatane na niej 110 tys. km. (Ogólny stan licznika 220 tys)
Instalacja BRC z lubryfikacją. Rzekomo serwisant co roku wymienia filtry(powietrza tez) i podlacza sie pod gniazdo komp od LPG i "wszystko robi" - to na moje pytanie czy luzy zaworowe byly mierzone/kasowane?
Na pytanie o dwumase czy jest i czy byla wymieniana - Pan stwierdził ze nie wie, nie zmieniał, poprostu tankuje i jezdzi i serwis lpg raz w roku :)

Ogolnie to jeszcze spory szum taki pulsujacy dochodzacy z tylnych kół ale tylko przy hamowaniu ( chyba skonczyly sie klocki lub lozyska???) - Pan stwierdził ze to przez opony zimowe jeszcze nie zmienione :P
Co o tym wszystkim mysleć ??? Co Wy myślicie?

Naprawde nie mam czym podłaczyc pod kompa...szwagier ma jakiś uniwersalny tester nawet nie wiem czy by podszedł...

Ogólnie to pierwszy lex oglądany ale nie pierwsze auto... gryze sie z myslami ... IS200 w kombi lepiej mi sie podoba niz sedan i to bardzo fajne autko... ale za okolo 19k mozna coś kupić jakieś AWD...

PS Zastanawiam sie nad ujawnieniem tej "oferty" dla dobra ludzkości :))
jaro-x
Nowy lex user

Postprzez carinus » 15 maja 2018, o 21:34

Oferta przecież nie jest tajna,można podac link do ogłoszenia.Coś więcej można wypatrzeć z fotek.
carinus
Lex Master

Postprzez jaro-x » 15 maja 2018, o 22:57

jaro-x
Nowy lex user

Postprzez klinikalpg.pl » 15 maja 2018, o 23:28

jaro-x napisał(a):Co o tym wszystkim mysleć ??? Co Wy myślicie?
Naprawde nie mam czym podłaczyc pod kompa...szwagier ma jakiś uniwersalny tester nawet nie wiem czy by podszedł...

Myslimy, że w dzisiejszych czasach (ELM 327 za 30 zł) to naprawdę fascynujące podejście do chęci wydania swoich kilkunastu tysięcy peelenów.
BRC to bardzo dobra instalacja, ale czy dobrze wystrojona, jeżeli "CE się musi palić bo jest gaz"?
Byłbym bardzo ostrożny...
klinikalpg.pl
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF20

Postprzez gmiter » 16 maja 2018, o 12:37

Założę się że, BRC tragicznie założone standardowo i jest po zaworach i głowica do, robienia. Dam za to lewa rękę
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Powrót do Lexus IS