kupię RX300 1

Powiadom nas o chęci kupna części lub innej rzeczy do swojego Lexusa

kupię RX300 1

Postprzez Wojtek.R » 6 maja 2018, o 13:30

Zalogowałem się na forum bo zachorowałem na RX300
W tej chwili jeżdżę Voyagerem 3.3 lpg, lubię to auto ale chyba już czas zmienić i na tą chwilę nie widzę nic innego niż RX300.
Mogę prosić o opinie osoby które mają to auto
Pozdrawiam
Wojtek.R
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300

Re: kupię RX300 1

Postprzez addzik » 6 maja 2018, o 19:18

Autko wdzięczne, natomiast trzeba się liczyć z swego rodzaju wyeksploatowaniem tych roczników.
W moim przypadku auto miało luzy w przednim zawieszeniu oraz tuleje zwrotnicy tylnej. Na przód dostępność spoko, na tył trochę gorzej. Dwa to silnik 1mz-fe. Do kultury pracy 1uz mu bardzo daleko. W miarę dobrze się wkręca dzięki zmiennym fazom rozrządu.
Skrzynia jest bolączką. 3/4 przełożenia, na najwyższym biegu przy 120km/h już 3000 obrotowy.
Zatem silnik jest ogólnie dość wysoko kręcony przy prędkościach autostradowych w porównaniu do skrzyń występujących w drugiej generacji. I mam wrażenie, że jest dość mocno podatny na boczne powiewy. Przy dość niewielkiej masie jak na tego typu suva, jest dość wysoki.
addzik
Moderator

Model Lexusa: Ls400, RX300

Postprzez lynx » 7 maja 2018, o 10:56

Witaj na forum.
Swojego RXa (viewtopic.php?f=89&t=16479) kupiłem rok temu, na razie nalot w moim wykonaniu to niewielkie 12 000 km, ale zdanie sobie zdążyłem wyrobić - w największym skrócie - bardzo przyjemny i dający się lubić samochód.
Trochę o kosztach, po zakupie czekała mnie wymiana dwóch sond lambda (wiedziałem w trakcie zakupu o tej potrzebie), w trakcie jazdy nie było żadnych problemów, ale palił się check i kontrolka VSC (standard), koszt około 1000 PLN. Jest to jedyna naprawa/wymiana niezwiązana z eksploatacją, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że poprzedni właściciel rok przed sprzedażą samochodu wykonał DUŻY przegląd obejmujący m.in. wymianę amortyzatorów, akumulatora, hamulców, opon i kilka innych eksploatacyjnych rzeczy (faktura na 5000 PLN).
Poza tym, to co w każdym innym samochodzie o ile chcesz o niego zadbać, czyli wymiana rozrządu, olejów w silniku, skrzyni, skrzyni rozdzielczej i tylnym moście, filtry itp.
Koszty części eksploatacyjnych są bardzo przystępne i mnie pozytywnie zaskoczyły, dostępność również (możesz sobie sprawdzić dla przykładu cenę np. klocków, amortyzatorów itp.).
Dodatkowe koszty po zakupie (u mnie) to montaż instalacja LPG, pamiętaj, że samochód nie ma hydraulicznej regulacji luzu zaworowego, więc jakość montażu a przede wszystkim strojenia instalacji ma ogromne znaczenie, poza tym do kosztów eksploatacji dochodzi kontrola luzu (interwał do ustalenia z zaufanym mechanikiem po zapoznaniu się z doświadczeniami użytkowników i przede wszystkim kondycją silnika - szkoły są różne).
Ciekawostka - jako, że silnik jest narażony na wystąpienie tzw. "Sludge problem" (więcej w poście http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=17094&p=152212#p152212), zaleca się wymianę oleju co nawet 7500 km (może i to zbyt zapobiegliwe, ale myślę, że dla spokoju warto się tego trzymać).
Podsumowując - koszty eksploatacji oceniam na rozsądne.
Spalanie - oczywiście zależne od kierowcy, ja w mieście (Trójmiasto) mam 17-19 litrów LPG/100 km.
Samochód bardzo wygodny w codziennej eksploatacji (komfort/wsiadanie/krawężniki/widoczność/poczucie bezpieczeństwa), po przesiadce na "zwykły" samochód mam przez chwilę lęki :)
Nie jest to na pewno pojazd do dynamicznej/bardzo szybkiej jazdy (i też nie po to został stworzony), zresztą czego tu wymagać od 201 koni w dosyć wysokiej, tym samym mało opływowej budzie z czterobiegowym automatem (chyba najsłabszy element całości - pracuje płynnie ale brakuje mu co najmniej jednego biegu) i napędem na cztery łapy, choć wrażenie naturalnie zależy od tego z czego się przesiadamy.
Jakość spasowania i materiałów we wnętrzu - mogło by być lepiej, znowu, zależy do czego porównujemy.
Wszystkie powyższe uwagi należy rozpatrywać przez pryzmat wieku samochodu (był tak naprawdę prekursorem SUVów).
W mojej opinii największą trudnością jest znalezienie zadbanego egzemplarza, ja szukałem ponad 8 miesięcy. Nie nastawiałbym się na tańsze sztuki/"okazje" - swojego kupiłem zdecydowanie w górnych widełkach oferowanych cen i nie żałuję.
Aha jeszcze jedno, na każdym elemencie karoserii powinna się znaleźć oryginalna naklejka z numerem VIN (od wewnątrz oczywiście), od przodu: maska, błotniki, wszystkie drzwi, tylna klapa i chyba progi przy tylnych drzwiach (mogę podrzucić fotki), naklejki po zdjęciu nie można przykleić jeszcze raz (niszczy się przy próbie oderwania), założeniem ich stosowania było przeciwdziałanie sprzedaży kradzionych części karoserii. Pozwalają również na określenie czy z samochodem nie działo się nic złego pod kątem wypadkowości, ich obecność nie gwarantuje 100% braku kolizji, bo drobną naprawić można bez wymiany elementów, ale na pewno pozwalają na stwierdzenie, że nic poważnego się nie stało.
lynx
Lex user

Postprzez Wojtek.R » 9 maja 2018, o 21:56

wielkie dzięki za tak ciekawe wypowiedzi. W wolnej chwili zapytam bo pare pytań mam
Wojtek.R
Nowy lex user

Postprzez Wojtek.R » 24 cze 2018, o 14:51

sporo czasu mnie nie było ale powracam do tematu zakupu, ruszam na zachód w poszukiwaniu lexusa rx pierwsza generacja
Mam namierzonych pare sztuk, 2 z nich ma uszkodzoną skrzynie biegów i nasuwa mi się pytanie czy te skrzynie tak się sypią.
Skrzynie używane to koszt w necie około 3 tysie
Czy ktoś z was miał ktoś problem z automatem ?
Wojtek.R
Nowy lex user

Powrót do Kupię