Spalanie IS 250 przy ekonomicznej jeździe

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Re: Spalanie IS 250 przy ekonomicznej jeździe

Postprzez ledziu » 27 paź 2018, o 11:48

Ale chyba podajemy średnią prawda? Ewentualnie może być sytuacja taka że Twoją jedyną trasą jest 8km.w 40min.i. niegdzie więcej ani szybciej nie jeździsz. Czyli od tankowania do tankowania 8mio kilometrowe trasy po 40min. To teraz pochwal się ile robisz kilometrów rocznie :doh:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez Kristof » 27 paź 2018, o 13:47

ledziu napisał(a):Ale chyba podajemy średnią prawda? Ewentualnie może być sytuacja taka że Twoją jedyną trasą jest 8km.w 40min.i. niegdzie więcej ani szybciej nie jeździsz. Czyli od tankowania do tankowania 8mio kilometrowe trasy po 40min. To teraz pochwal się ile robisz kilometrów rocznie :doh:
Oczywiście że mówię tutaj o średniej na baku. Od tankowania do tankowania po Krk, zdarza mi się wyjeździć cały bak nie ruszając się dalej niż 10km. Ot uroki życia w mieście. A rocznie przekraczam ledwo 20k jakby to w sumie miało coś do rzeczy...
W lexie średnią zresetowałem zaraz po kupnie i od kiedy go mam to pokazuje 12.8 za 18kkm od grudnia 2017

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez ledziu » 28 paź 2018, o 13:13

Kristof napisał(a):
ledziu napisał(a):Ale chyba podajemy średnią prawda? Ewentualnie może być sytuacja taka że Twoją jedyną trasą jest 8km.w 40min.i. niegdzie więcej ani szybciej nie jeździsz. Czyli od tankowania do tankowania 8mio kilometrowe trasy po 40min. To teraz pochwal się ile robisz kilometrów rocznie :doh:
Oczywiście że mówię tutaj o średniej na baku. Od tankowania do tankowania po Krk, zdarza mi się wyjeździć cały bak nie ruszając się dalej niż 10km. Ot uroki życia w mieście. A rocznie przekraczam ledwo 20k jakby to w sumie miało coś do rzeczy...
W lexie średnią zresetowałem zaraz po kupnie i od kiedy go mam to pokazuje 12.8 za 18kkm od grudnia 2017

A widzisz przeszliśmy od ogółu do szczegółu więc średnia wychodzi 12,8 a pierwsza informacja była:
Kristof napisał(a):Spokojnie, ja w Krakowie na GS350 jak jeżdżę tylko po mieście mam 18.4... W korkach się nie da inaczej

Czyli skąd te 12,8 bo z wcześniejszego wpisu wynikałoby że wsiadasz do auta i stoisz przesuwając się powoli 8km w 40min.a potem wracasz znowu 8km.40min.

Zapytałem się ile robisz km.rocznie bo... teraz jak użyjesz kalkulatora to okaże się że przy tym co było takie w/g Ciebie normalne musiałbyś pół doby przez 300dni w roku siedzieć w aucie żeby osiągnąć swoją normalność której zresztą sam zaprzeczyłeś.

Wiem że jedni podają wyniki chwaląc się swoim minimalnym spalaniem i cierpliwością ale są też tacy co lubią to takie bohaterstwo pt. "luz stary u mnie wychodzi 20l i żyje ju noł bejbe " :biggrin2:

I tylko nie pisz mi o korkach bo mam stałą trasę 3razy (też piątek) w tygodniu 36km o 16.30 w max zakorkowanej Wawie. Pokonuje ją w 1-1,5g (w piątek) używając do tego V8ki i nawet się nie zbliżyłem do 18l. Oczywiście jak bym pomiar wyrwał w piątek od trasy siekierkowskiej w str. Toruńskiej do ul Gwiaździstej to pewnie by tyle wyszło bo jadę wtedy około 30min no ale byłoby to mało obrazowe :ok:
ledziu
Lex Master

Postprzez ArtIS » 28 paź 2018, o 14:16

Dzięki panowie, dodaliście mi trochę otuchy :)
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Postprzez Kristof » 28 paź 2018, o 18:20

ledziu napisał(a):
Kristof napisał(a):

A widzisz przeszliśmy od ogółu do szczegółu więc średnia wychodzi 12,8 a pierwsza informacja była:
Kristof napisał(a):Spokojnie, ja w Krakowie na GS350 jak jeżdżę tylko po mieście mam 18.4... W korkach się nie da inaczej

Czyli skąd te 12,8 bo z wcześniejszego wpisu wynikałoby że wsiadasz do auta i stoisz przesuwając się powoli 8km w 40min.a potem wracasz znowu 8km.40min.

Zapytałem się ile robisz km.rocznie bo... teraz jak użyjesz kalkulatora to okaże się że przy tym co było takie w/g Ciebie normalne musiałbyś pół doby przez 300dni w roku siedzieć w aucie żeby osiągnąć swoją normalność której zresztą sam zaprzeczyłeś.

Wiem że jedni podają wyniki chwaląc się swoim minimalnym spalaniem i cierpliwością ale są też tacy co lubią to takie bohaterstwo pt. "luz stary u mnie wychodzi 20l i żyje ju noł bejbe " :biggrin2:

I tylko nie pisz mi o korkach bo mam stałą trasę 3razy (też piątek) w tygodniu 36km o 16.30 w max zakorkowanej Wawie. Pokonuje ją w 1-1,5g (w piątek) używając do tego V8ki i nawet się nie zbliżyłem do 18l. Oczywiście jak bym pomiar wyrwał w piątek od trasy siekierkowskiej w str. Toruńskiej do ul Gwiaździstej to pewnie by tyle wyszło bo jadę wtedy około 30min no ale byłoby to mało obrazowe :ok:
Jedyne w sumie czego nie powiedziałem na samym początku to że chodzi mi o średnią "after refueling" Bo tak na upartego to tylko taka mnie interesuje.
Jeśli Ty myślisz o średniej na cały okres użytkowania samochodu no to w sumie gdyby nie to że komp odwala to za mnie, za cholere nie chciałoby mi się takiej liczyć....
Ale jeśli prowadzisz sobie notesik że średnią na bak/miesiąc/rok/przegląd itp to podziwiam wytrwałość :P
Następnym razem "chwaląc się" wynikiem napisze czy chodzi mi o średnią z 3 lat czy z baku :P

Swoją drogą piszesz ze się nie zbliżyłes do 18.
Na ilu km ogólnie? Czy w skali roku? Czy może od razu po zatankowaniu(w co nie uwierzę).

Więc nie podając informacji z ilu km średnia to jest to też wynik jest z dupy :)

Ja zakładam że każdy zawsze sprawdza średnią na baku.

Kristof
Lex user

Postprzez sek300 » 31 paź 2018, o 14:57

80% trasa w tym 40% szybka nigdy nie udało mi się zejść poniżej 9l/100, kalkulator przekłamuje 1-1,5 litra/100 do baku. Jeżeli jadę normalnie spalanie w granicach 11-11,5l/100
sek300
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez mamut55 » 17 lis 2018, o 16:52

Moim zdaniem problem Lexusa nie leży w spalaniu tylko w małym zbiorniku bo gdyby zbiornik paliwa miał co najmniej 80L to autem zrobiło by się lekko 700km i nikt by nie narzekał :D Oczywiście mówię to żartobliwie żeby rozładować te dyskusje nt miasta, stylu jazdy itp ;)
mamut55
Lex user

Model Lexusa: IS 350

Postprzez ledziu » 17 lis 2018, o 20:06

Kristof napisał(a):Swoją drogą piszesz ze się nie zbliżyłes do 18.
Na ilu km ogólnie? Czy w skali roku? Czy może od razu po zatankowaniu(w co nie uwierzę).

Tak się składa że lubię sprawdzać różne parametry aut te bardziej podniecające takie jak przyśpieszenie ale też takie jak spalanie i nie pamiętam żebym coś zatankował nie do pełna. Więc co mam Ci powiedzieć ??? Np. ostatnio w dzień przed 1listopada, Warszawa 13km. w 2g40min. reszta traski względne korki i spalanie zakończyłem 15l lpg w is300.
18l spalił mi 3uz w GS chłostany na odcinku 180km z v-max w de na autostradzie. Ostatnio jeździłem lexem V8 który pokonuje dystans 1,5km a potem stoi 8g. i następne 1,5km. Spalanie około 16-17l tylko trzeba dodać że 500m jest w lesie z prędkością 5km/h i to zima z wielkim trudem.

Więc podsumuję jezeli auto pali Ci 18l w normalnym nawet zakorkowanym mieście to znaczy że:
1) coś w nim szwankuje
2) nie umiesz jeździć
3) albo korzystasz z max specyficznych warunków
Oczywiście sposób pomiaru tez jest ważny co też widać u Ciebie :biggrin2:

Więc jak podajesz spalanie to podawaj średnie albo podkreślaj że podajesz chwilowe ... a nie chwilowe ubierasz w średnie :ok:
ledziu
Lex Master

Postprzez sekns » 22 lis 2018, o 21:37

Trasa UK -PL 1800km srednie spalania na bakach 6l 6,5l bardzo spokojna jazda bez szalenstw po Niemieckich autostradach (rodzina w samochodzie) przy normalnej jezdzie codziennej 9-12l w zimie do 15l na tym srednim ogolnym mam 26mpg czyli jakies 10,9l
sekns
Nowy lex user

Model Lexusa: is250

Postprzez Kristof » 4 gru 2018, o 23:07

Jeszcze chwilowym spalaniem nazywasz przejechanie pełnego baku w danych warunkach to nie mamy o czym pisać :D takie spalanie jest chyba najlepszym możliwym wskaźnikiem a nie spalanie z 8000km gdzie sam nie będziesz w stanie stwierdzić ile tych procentów jeździłes w mieście a ile w lesie a ile w trasie.
Albo mam lepszy pomysł zmierzmy spalanie przy danych obrotach silnika w czasie to wtedy będziemy mogli sobie dopasować prędkość do obrotów wszystko ładnie wymnozyc i będziemy mieli wspaniałe wyniki :D
No ale jak już pisałem inaczej każdy rozumie słowo średnia. Dla mnie to zawsze będzie z baku bo najbardziej referencyjna i na tym skończę ;)

Kristof
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus IS