Kupno używanego is 300h z 2014 - kilka pytań

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kupno używanego is 300h z 2014 - kilka pytań

Postprzez dev » 1 kwi 2018, o 11:40

Cześć,

Krótko o mnie czego potrzebuje w samochodzie: najbardziej liczy sie komfort jazdy, niskie koszty ekslopatacji, bezawaryjny, dynamiczny (ale nie zamierzam się ścigać z użytkownikami BMW). W rok przejeżdzam mniej więcej 5000-6000km (dlatego też nie chce kupować nowego). Wybór padł na 300h, chyba, że macie inne ciekawe propozycję chętnie wysłucham. Natomiast znalazłem kilka ogłoszeń takiego samochodu z 2014 roku przebiegi od 50k do 100k, wszystkie serwisowane w aso i chciałem zadać kilka pytań:

1) W ogóle czy warto brać używaną hybrdę pod uwagę?
2) Jedno z ogłoszeń to jest samochód sprzedawany przez salon, czy w takim wypadku jest sens sprawdzania tego samochodu przez aso? Chodzi mi o usługę przedzakupową w tym samym aso, gdzie salon sprzedaje samochód. Mam pewne obawy, że aso może ukryć niektóre wady aby salon mógł sprzedać samochód.
3) Na co zawracać szczególną uwagę przy zakupie takiego modelu?
4) Czy rzeczywiście koszty ekslopatacji są dużo niższe niż w przypadku benzyniaka? Chodzi mi głównie o części ekslopatacyjne jak klocki itd? Bo czytając wątek o 250t dużo osób narzekało właśnie na wymiany klocków. Jak to wygląda w tym modelu?
5) Czym się różni wersja elite od wersji elegance? Znajde gdzieś w internecie pdfy z 2014 roku aby porównać wyposażenie konretnych pakietów?
dev
Nowy lex user

Model Lexusa: IS300h

Re: Kupno używanego is 300h z 2014 - kilka pytań

Postprzez octane » 1 kwi 2018, o 13:22

Będziesz zadowolony. Dynamika jest na dobrym poziomie, prowadzi się nie gorzej niż bmw 3. Hybrydy są bezawaryjne przecież lexy i toyoty jeżdżą juz po kilkanaście lat. Uwagę trzeba zwracać jak przy każdym używanym aucie. W ASO tak bardzo bym nie wierzył bo o tam często walki się zdarzają. Jak kupisz auto z przebiegiem ok 40-50 tys to przez kilka następnych lat tylko olej.
octane
Lex user

Model Lexusa: IS300H

Postprzez Bacaj » 3 kwi 2018, o 23:17

ad.1
Warto.... tydzień temu odebrałem IS 300h z przebiegiem 39tyś. To już moja druga hybryda, wcześniej był Prius III - też używany.
Ale bardzo ważną kwestią jest to aby auto nie było powypadkowe.... z niepewną historią itp. Ja zawsze biorę pewne używane auta z ASO i nigdy się nie zawiodłem.

ad.2
Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Auto używane trzeba zawsze bezwzględnie sprawdzać!

ad.3
Już pisałem..... na historię pojazdu. Generalnie sprawdza się hybrydę tak jak "normalny" samochód przed zakupem. Obowiązkowa jest jazda próbna i to nie jedna. Ja przed zakupem upatrzonego auta jeździłem jeszcze innymi dwoma tak abym miał porównanie.

ad.4
Tak , koszty są niższe. Rzadziej wymienia się klocki i tarcze, niższe zużycie paliwa. Dzisiaj trochę był "katowany" mój IS....tzn dużo przyśpieszeń, jazda prędkościami ponad autostradowymi..... komputer pokazuje zużycie 7l/100km. Jak odebrałem IS'a to trasa Warszawa-Radom (ok 120km) przy delikatnej jeździe komputer pokazał 5,6l/100km.

ad.5
Ja kupiłem wersję Elite.... wolałbym bardziej wypasioną , ale coś za coś.... przebieg 39tyś bardzo mnie skusił. Zaletą kupna "używki" przy ASO jest to, że zażyczyłem sobie kamerę cofania, wymianę szybki ekranu LCD (była lekko podniszczona - w kilku egzemplarzach też widziałem porysowane szybki... nie są trwałe jeśli przy odkurzaniu łatwo ją zarysować) oraz zrobili mi przegląd z wymianą oleju i filtrów gratis :biggrin2: .

Generalnie jeśli nie zależy Ci na tym aby mieć V6 pod maską to polecam to autko :)
Bacaj
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300h

Postprzez kpk » 4 kwi 2018, o 07:22

Ad.2 W takim przypadku zabrałbym swojego mechanika do takiego serwisu i by to on obiektywnie ocenił samochód. Ja właśnie, tak zrobiłem. Serwisy nie mają z tym problemu.
Pozdrawiam
KPK
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Postprzez dev » 4 kwi 2018, o 18:10

Dzięki za rzeczowe informację :). Też tak zrobiłem i skorzytałem z zewnętrznej firmy i czekam na raport na temat samochodu. Jeśli będzie wszystko ok to biorę, bo komfort jazdy bez porównania np. do nowej rav4 hybrydowej czy aurisa.
Bacaj napisał(a):ad.5
Ja kupiłem wersję Elite.... wolałbym bardziej wypasioną , ale coś za coś.... przebieg 39tyś bardzo mnie skusił. Zaletą kupna "używki" przy ASO jest to, że zażyczyłem sobie kamerę cofania, wymianę szybki ekranu LCD (była lekko podniszczona - w kilku egzemplarzach też widziałem porysowane szybki... nie są trwałe jeśli przy odkurzaniu łatwo ją zarysować) oraz zrobili mi przegląd z wymianą oleju i filtrów gratis :biggrin2: .

Generalnie jeśli nie zależy Ci na tym aby mieć V6 pod maską to polecam to autko :)

Niestety ja potrafiłem tylko wynegocjować przegląd z wymianą oleju i filtrów. Szybka też jest podniszczona, ale nie chcieli już tego wymieniać w ramach zakupu, a koszt wymiany tej części w ASO 650zł. Zobaczę czy będzie mi to przeszkadzać jeśli tak to też wymienię i zapłacę.
dev
Nowy lex user

Postprzez Bacaj » 6 kwi 2018, o 20:43

Jak jeszcze nie "zaklepałeś" to przyciskaj ich ile można..... niech Ci jeszcze sprawdzą i ewentualnie dobiją klimę.
Bacaj
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300h

Postprzez Wezu40 » 27 kwi 2018, o 23:26

szybke navigacji mozna wyczyscic z rys mi w lexusie szczecin zrobili to gratis przy przegladzie
Wezu40
Lex user

Model Lexusa: IS III 250, NX300h

Postprzez kanu » 15 maja 2018, o 11:29

Ze wojego krótkiego doświadczenia dodam, że warto chociaż spróbować.
Wczoraj kupiłem, też Elite, od pierwszego właściciela, autko z przebiegiem 73kkm, stan idealny, lekkie zarysowanie w 2 miejscach karoserii ale w środku jakby było nadal nowe. Wyposażenie może nie jest takie jakie bym chciał ale frajda z jazdy rekompensuje :)

Wczoraj trasa po kupnie ponad 200km i przejechałem ją mega zadowolony :ok:
kanu
Lex user

Powrót do Lexus IS