Pare pytac posiadacza swiezo kupinego lexusa gs300 mkI

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Pare pytac posiadacza swiezo kupinego lexusa gs300 mkI

Postprzez ghost1077 » 18 lip 2017, o 20:32

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem lexusa GS300 z roku 95'. Samochód kupiłem od handlarza w Brusach koło Chojnic, który sprowadził go z Belgii. Przebieg 188tys km i na pierwszy rzut oka wygląda prawdziwy. Blacharsko wygląda bardzo ladnie, malowane dwa elementy, ale absolutny brak rdzy. Jest to mój pierwszy lexusa dlatego mam parę pytań.
1. Skrzynia biegów plus przeniesienie napędu: Nurtuje mnie czy jak odpalam zimny samochód, obroty automatycznie trochę wyższe, zmieniam biegi z P na D to podczas zmiany występują wyraźne szrpania/ uderzenia, powinno tak być? Podczas normalnej jazdy też jest minimalne poszarpywanie.
2. Jak jadę po nierownosciach gałką zmiany biegi delikatnie się rusza, dopuszczalne?
3. Polecacie wymianę oleju skrzyni dynamiczna, czy lepiej wymienić częściej, a normalnie statyczne?
4. W zawieszeniu coś tam sobie stuka, więc za jakiś czas mysle o poliuretanie, czy przy pełnym zawieszeniu w poliuretanie nie spada komfort? Ewentualnie jak się jeździ na sprezynach z wersji t3?
5. Hałasuje coś związanego ze wspomaganiem, jak stoję to dźwięk jest jakby był włączony wentylator, jak ruszę kierownica hałas ustępuje, czy w układzie wspomagania, maglownicy, są jakieś słabe punkty? Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Poziom płynu ok.
6. Słabe przednie światła to standard, czy to wina słabej, żarówki lub soczewki?
7. Skóry, ktoś ma sprawdzony sposób żeby je trochę uelastycznic?:)
8. Jestem jeszcze przed wymiana wszystkich płynów, może podpowiecie co warto jeszcze zrobić by cieszyć się długa i spokojna eksploatacja?

A tak to wszystko działa... nawet elektryczna antena ( chociaż nie wysuwa się cała, ale to jakoś ogarnę) i zmieniarka:)
Może ktoś w trójmieście jest chętny sie spotkać, pogadać, przejechać i wyrazić swoją opinię co do ogólnego stanu technicznego?:)
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
ghost1077
Lex user

Model Lexusa: Ra40, st182,e11

Re: Pare pytac posiadacza swiezo kupinego lexusa gs300 mkI

Postprzez kazio » 18 lip 2017, o 23:56

witam, co do skrzyni i jej przeniesienia napedu nie powinna szarpac, poszarpywac itd, ja mialem problemy z moja ale juz ogarnelem sprawe i jest bardzo delikatna (plynna) zmiana biegow, przy jezdzie po nierownosciach, np dziory, to drazek lekko sie porusza na reszte sie niewypowiadam, pozdrawiam
kazio
Lex user

Model Lexusa: sc300 z31

Postprzez ghost1077 » 19 lip 2017, o 00:38

A co było powodem poszarpywania u Ciebie? Też miałeś odczuwalne szarpniecia przy zmianie biegów na zimnym silniku?
ghost1077
Lex user

Model Lexusa: Ra40, st182,e11

Postprzez tomek808 » 19 lip 2017, o 08:19

biegi powinny wchodzić niewyczuwalnie i przy takim przebiegu nawet bez wymiany oleju nie powinno nic się wydarzyć .sprawdziłeś poziom oleju?czy olej nie jest czarny przepalony .lepiej kilka razy wymienić olej ale to moje zdanie .drązek nie powinien latać na dołkach a co do skór pewnie brudne i się świecą . kiedyś do a8 kupiłem zestaw gliptone gt15 i gt13 jeden płyn do czyszczenia szczoteczką a drugi nawilża żeby nie pękała i nie brudziła .zabieg pracochłonny ale skóra wyglądała jak nowa i fajnie pachniała.więcej się nie wypowiadam
tomek808
Lex user

Model Lexusa: IS300 SC400

Powrót do Lexus GS