Świece,filtry- prośba o poradę

Mati7594
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2017, o 21:14
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: Mati7594 »

Witam, jako że posiadaczem Lexa is200 1g Fe jestem dopiero drugi tydzień oraz to mój pierwszy japończyk, chciałem uzyskać kilka porad :
1.Planuje wymienić świece, dedykowane Denso SK20R11 czy bedą się ewentualnie nadawać pod LPG ?? Stosujecie jakieś smary do gwintów ??
2.Jakie filtry są polecane?? Sporo czytałem o filtrze powietrza K&N i opinie podzielone...
3.Jakie stosujecie interfejsy diagnostyczne ??
4.Jakie olej ?? Lex ma obecny przebieg 320000 km, planowane roczne przebiegi ok 20000km.
5.Z łatwiejszymi wymianami poradzę sobie sam, jednak w razie czego gdzie szukać pomocy, jestem z woj. Świętokrzyskiego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

1. Świece jak najbardziej ok! Bez żadnego smaru
2. Osobiście wolę dobry zamiennik (miałem wkladke k&n) i tak wymienia się bo rzadko w porównaniu do innych aut.
3.do silnika wystarczy elm327 do reszty mini vci
4. Zrób płukankę i zalej pełny syntetyk (na takim powinien chodzić ten silnik) o ile teraz nie bierze jakiś dużych ilości oleju. Jednym słowem o ile wszystko jest ok.
5. Nie mam pojęcia. Jestem z łódzkiego :)
masterofnothing
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, o 13:25
Model Lexusa: IS 1
Skąd:: Berlin/Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: masterofnothing »

Podłącze się do tematu jeśli nie macie nic przeciwko :) ponieważ Lexi to mój pierwszy azjatycki samochód i też szykuje się wymiana świec. Pytanko o te irydowe wynalazki. Warto?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: blue »

Nie tyle warto, co raczej nie masz innej opcji ;) Bierz Denso.
masterofnothing
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, o 13:25
Model Lexusa: IS 1
Skąd:: Berlin/Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: masterofnothing »

Dzięki. Wobec tego zaraz siądę do tego tematu ;D
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: gmiter »

1. Świece jak w książce serwisoej - to nie jest żaden irydowy wynalazek, a auto to nie skoda czy VW żeby wkładać NGK V-line po 6zł sztuka.
2. Wkładka K&N to dobre rozwiązanie jeśli autem masz zamiar długo pojeździć bo po prostu sie opłaca. Jednak trzeba tez przy myciu wkładki przeczyścić przepływomierz - czytałm na myis że olejek do filtra lubi sie odkładać na przepływace i warto go prysnąć np IPA.
4. Płukanka i 5W30 Motul czy Valvoline syntetyczny. Nie ma co sie bać. Ja w Volvo 1.9T4 zalanym 10W40 zrobiłem płukankę i zalałem 5W40 syntetykiem i auto zaczęło pracować jak zegarek - przebieg 270tkm i troche obciążony silnik bo z 1.9T 200KM+
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: bulikcbr »

IS 200 nie ma przepływki
masterofnothing
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, o 13:25
Model Lexusa: IS 1
Skąd:: Berlin/Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: masterofnothing »

gmiter - doceniam odpowiedź i sugestie ale te wycieczki z sugerowaniem, że zadowalam się świecami za 6 zł są trochę nie na miejscu. Fakt, nie miałem jeszcze auta gdzie konieczne było stosowanie świec irydowych dlatego zadałem takie a nie inne pytanie.
blue - Denso zamówione :)
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: brat_z »

Warto poczytać sobie na temat testów filtrów K&N http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html
Wnioski jak z tyłkiem każdy ma swoje:)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: gmiter »

@brat_z Co do tego jak duzo puszcza zanieczyszczeń to nic niezwykłego fizyki nie da się oszukać, jeżeli ma mniejszą restrykcje co jest potwierdzone tym testem to znaczy też że bedzie więcej zanieczyszczeń - wazne że spełnia norme dotyczacą filtracji. Różnica w koszcie i wygodzie dla mnie jest tutaj dużym plusem - wyciągam, myję, suszę pryskam olejem i wkładam na miejsce.

Trochę wazniejszym filtrem jest filtr paliwa ktory w teorii jest niewymienialny :) Nie poznałem auta po jego wymianie - reakcja na wciśnięcie gazu jest szybsza. Takie ładne błotko miałem przy 270tkm przebiegu

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości