GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

Odświeżam starego kotleta..
viewtopic.php?f=38&t=11571&p=101829&hil ... cą#p101829

Otóż wydaje mi się, że problem nie został rozwiązany, a i u mnie światła mijania świecą trochę za nisko.
Czy ktoś z Was rozwiązał u siebie ten problem? :bor:

Z góry wielkie dzięki za wypowiedzi! :piwko:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: hydrant23 »

Można doregulowac ,ja podnosiłem wyżej ale nadal nie to co trzeba , regulowanie wysokości lamp jak w każdym aucie -śruby regulacyjne . . Mi świeciły tak strasznie ze w pl to prawie nic nie widziałem i tak na szybko podniosłem a teraz ciężko się za to zabrać
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

No właśnie wziąłem się za te śruby regulacyjne i w garażu na ścianę patrząc :szok: - dostrzegłem brak jakiejkolwiek zmiany jak kręcę śrubami.. :mda:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: gmiter »

Trzeba sie naprawdę sporo nakręcić. Druga rzecz to czy dobrymi kręcisz :D może odkręcasz pas przedni albo mocowanie lampy ;))
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

gmiter pisze:Trzeba sie naprawdę sporo nakręcić. Druga rzecz to czy dobrymi kręcisz :D może odkręcasz pas przedni albo mocowanie lampy ;))
Nie no po za tylnym zderzakiem i dwojgiem drzwi z lewej strony, jestem pewien że pas przedni i mocowanie lampy są dobrze przykręcone.. :laugh1:

Ale jak mówicie, że działa - to spróbuję dalej pokręcić, bo może moje dwieście obrotów tymi śrubami faktycznie jeszcze nic nie zmieniło, a przy pięciuset obrotach będzie wyżej.. :biggrin2:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: hydrant23 »

tak tak ja tez tak się dziwiłem i nie widziałem róznicy ,aż sie bałem ze odkręcę śrubę
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

hydrant23 pisze:tak tak ja tez tak się dziwiłem i nie widziałem róznicy ,aż sie bałem ze odkręcę śrubę
Wielkie dzięki za uświadomienie, bo dokładnie z taką samą myślą odpuściłem sobie dalsze kręcenie.. :crazy:

Jutro czas się tym zająć.. :hobby:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: adeq4 »

Nie wiem jak w gs mk3, w swoim isie przy lampie mam dwie śruby regulacyjne. I trzeba obiema kręcić, bo jak się jedną będzie kręcić ta co jest na wierzchu to może wyskoczyć śruba z mocowania. Mnie się to udało i później miałem przeje..ne żeby to wcisnąć z powrotem bez rozklejania lampy.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: ghostmateus »

Seb-GS430 pisze:No właśnie wziąłem się za te śruby regulacyjne i w garażu na ścianę patrząc :szok: - dostrzegłem brak jakiejkolwiek zmiany jak kręcę śrubami.. :mda:
Siema. Ile stałeś od ściany przodem pojazdu? Ustawianie w garażu to idiotyczny pomysł bo nie będziesz widział różnicy w ustawieniu. Dopiero jak będziesz stał z jakieś 6m od niej to dopiero zobaczysz jakąkolwiek różnicę w poziomie. Regulować pojedź na stację diagnostyczną i ustawisz je prawidłowo (mijania oraz drogowe).
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

Logiczne, że różnicy nie szukam na ścianie stojąc przy niej - garaż mamy tu wspólny dla wszystkich mieszkańców, tak więc i miejsca sporo.. :biggrin2:

Ale do sedna.. otóż dosłownie przed chwilą wróciłem do domu i ostatnie dwie godziny poświęciłem tematowi, co następuje takimi skutkami:
- wyregulować się da, nawet się na przejażdżkę wybrałem i uśmiech na pyszczku miałem dość szeroki widząc, że są efekty.. :dance3:
- komputer ma gdzieś czy się da, bo po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu xenony się "samopoziomują" i to dosłownie, czyli wróciły na swoje miejsce (ufając zdrowemu rozsądkowi, który podpowiadał mi, że może coś nie tak zrobiłem - powtórzyłem całą akcję z ustawianiem jeszcze raz i po zgaszeniu i odpaleniu ... wiadomo).. :cenzura: :stary:

Podsumowując - póki co ręcymi sę nie poradzę..
Zastanawia mnie, czy można ewentualnie jakoś oszukać lub totalnie wyłączyć samopoziomowanie, tudzież ustawić w komputerze by nie co wyżej poświeciły hm..
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości