[IS200] Tulejka lewarka

Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[IS200] Tulejka lewarka

Post autor: blue »

Cześć.

Cały czas zmagam się z polepszeniem jakości zmiany biegów w IS200 MT6 i doszedłem do wniosku, że w sporej mierze za nieprecyzyjność wrzucania biegów odpowiada wyrobiona plastikowa tulejka na końcu lewarka. Czy jest ktoś z tokarką, kto mógłby "ogarnąć" tą tulejkę z mosiądzu na wzór oryginalnej z np.:
http://www.laile.co.jp/en_chassis/en_mo ... SCeng.html ? Myślę, że mogłoby być zainteresowanie kupnem czegoś takiego.
Ewentualnie czy można gdzieś dostać jakiś inny zamiennik (może pasuje z innego modelu Toyoty)? Wszelkie sugestie mile widziane.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: medyss »

Z ASO tego chyba nie idzie dostać, jedynie można polecieć w short shifter od epmana i wtedy wszystko nowe :) Ja osobiście miałem wyrobione i popękane takie plastikowe wodziki po bokach, które są w skrzyni tam gdize chodzi lewarek więc dorobiłem z podkładek plastikowych i resztę przemyłem i nasmarowałem. Nie powiem bo 2 bieg przestał zgrzytać o dziwo :O lecz nie na długo bo po paru zmianach i znowu zaczęło zgrzytać.. Także to coś ma z tym wspólnego :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: blue »

W ASO jest dostępny tylko cały lewarek z tą tulejką (oraz tą drugą, na kulce). Cena na razie niewiadoma. 3 miesiące z Japonii by płynął...
Epmana za 200 PLN nie kupię dla jednej tulejki za kilka PLN (short shiftera nie potrzebuję) ;)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: gmiter »

blue pisze:W ASO jest dostępny tylko cały lewarek z tą tulejką (oraz tą drugą, na kulce). Cena na razie niewiadoma. 3 miesiące z Japonii by płynął...
Epmana za 200 PLN nie kupię dla jednej tulejki za kilka PLN (short shiftera nie potrzebuję) ;)
W V40 miałem podobne problemy z tulejkami. Tam problem rozwiązywały tulejki teflonowe. Zwymiaruj swoją lub ze sklepu zamiennik i wyślij do firm zajmujących sie obróbka teflonu. Myślę że zmieścisz się w akceptowalnej kwocie :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: blue »

Zamówiłem oryginalne mosiężne. Tak to wygląda:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Poprawa zmiany biegów jest na plus. Jeszcze jest jakiś luz, więc pewnie kulka lewarka.
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: mario_s »

blue pisze:Zamówiłem oryginalne mosiężne. Tak to wygląda:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Poprawa zmiany biegów jest na plus. Jeszcze jest jakiś luz, więc pewnie kulka lewarka.
Witam, zamawiałeś w ASO? Jaki koszt.
Dostać się do tego lewarka można przez tunel czy demontaż skrzyni.
Darki
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2016, o 15:49
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Warszawa/Radom
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: Darki »

Mogę dorobić tulejki z dowolnego materiału mosiądz, teflon, inne tworzywa itp.
Mogę wam nawet ja pozłocić :biggrin2:
Potrzebuję tylko tulejkę na wzór badz rysunek techniczny ;)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: blue »

mario_s pisze:Witam, zamawiałeś w ASO? Jaki koszt.
Dostać się do tego lewarka można przez tunel czy demontaż skrzyni.
Zamawiałem od producenta z Japonii. Koszt ok 65 PLN/szt. Do lewarka można się dostać od tunelu.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: medyss »

i co lepiej wchodzą biegi? Z mosiężną może być większa precyzja wrzucania ale czy nie będzie wtedy gorzej w rękę bić?

widzę że nie masz też plastikowych nakładek na tych bolcach co wystają, ja dorobiłem z jakiegoś plastiku i lewarek przez to przestał się bujać ale szybko się to wyrobiło...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Tulejka lewarka

Post autor: blue »

medyss pisze:i co lepiej wchodzą biegi? Z mosiężną może być większa precyzja wrzucania ale czy nie będzie wtedy gorzej w rękę bić?

widzę że nie masz też plastikowych nakładek na tych bolcach co wystają, ja dorobiłem z jakiegoś plastiku i lewarek przez to przestał się bujać ale szybko się to wyrobiło...
Jakich nakładek? Możesz zrobić zdjęcie? Może to jest powód pozostałego jeszcze luzu?
Biegi wbija się bardziej z wyczuciem. Dla mnie OK. Jeśli ktoś by takie tulejki dorobił za grosze, to szczerze polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości