[IS250] Przeszczep navi

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Strusiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2011, o 14:58
Model Lexusa: IS250
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[IS250] Przeszczep navi

Post autor: Strusiek »

Witajcie.

Urodził mi się w głowie pomysł, mianowicie, do mojego IS-a 250 F-Sport (model 2010) ze standardowym radiem Pionka P3830 chciałbym przeszczepić monitor z nawigacją i całą obsługą klimy radia itd. W fabrycznej konsoli najbardziej wkurza mnie ubogość Bluetootha we współpracy z komórką, poza tym trochę biednie całość się prezentuje.
Czy ktoś próbował czegoś takiego, czy to w ogóle jest możliwe

Z góry dzięki za opinie.

Pzdr.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: doOh »

kupiles nowego w salonie ? Czy uzywanego ?
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: Ralfx »

Skoro to navi fabryczna z IS250 to problemem będzie tylko grzebanie sie w kablach ale generalnie jest to wykonalne.

Uważam że skoro to nowe auto to powinno się to zrobić w serwisie Lexusa. Tam spokojnie coś takiego powinni ogarnąć. Nie naruszysz gwarancji i jeśli cos zrobią źle to będa poprawiać. Proponuję zadzwonić i dowiedzieć się ile taka przyjemność. Jak będzie tragicznie to wtedy poszperać ile można zaoszczędzić robiąc samemu.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Strusiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2011, o 14:58
Model Lexusa: IS250
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: Strusiek »

doOh pisze:kupiles nowego w salonie ? Czy uzywanego ?
Kupiłem demo z salonu, półroczny z symbolicznym przebiegiem.
Strusiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2011, o 14:58
Model Lexusa: IS250
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: Strusiek »

Ralfx pisze:Skoro to navi fabryczna z IS250 to problemem będzie tylko grzebanie sie w kablach ale generalnie jest to wykonalne.

Uważam że skoro to nowe auto to powinno się to zrobić w serwisie Lexusa. Tam spokojnie coś takiego powinni ogarnąć. Nie naruszysz gwarancji i jeśli cos zrobią źle to będa poprawiać. Proponuję zadzwonić i dowiedzieć się ile taka przyjemność. Jak będzie tragicznie to wtedy poszperać ile można zaoszczędzić robiąc samemu.
Pytam bo w lexusie mi odpowiedzieli, że:

1. Jak navi to w komplecie z odtwarzaczem Pionka pod Marka Levinsona, czyli musiałbym jeszcze piecyk w bagażniku zmienić na ML - w sumie standardowe 13 głośników mi gra ok więc nie widzę potrzeby rasowania audio, wolę bardziej słuchać tego co gra mi pod maską

2. Problem może być z instalacją elektryczną, twierdzą, że żeby to przerobić potrzebny będzie duży nakład finansowy - w sumie nie chce mi się w to wierzyć bo lexus/toyota jak każdy inny koncern tnie koszty unifikując instalację, więc nie wiem czy bawili by się w wiązki do standardowych lesiów i do wersji prestige - mogę się mylić ale z ekonomicznego punktu widzenia było by to podnoszenie kosztów produkcji.

Tak więc w lexusie powiedzieli mi, że albo navi zamawiana przy zamówieniu samochodu albo cholernie droga ze względu na koszty przerobienia instalacji elektrycznej, stąd mój post na ten temat.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: doOh »

No to jak nowe to nie ryzykowalbym i jechal do lexuxsa :P ahh widze ze nie da rady ... zapytaj sie czy jak uzywke kupisz czy ci wloza
Awatar użytkownika
c-7
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 14:54
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: c-7 »

Tez zastanawialem sie nad wlozeniem navi i z tego co wiem to faceliftingu trzeba cala wiazke pod deska przekladac , podobno latwiej bylo we wczesniejszych , bo tam tylko dokladalo sie wiazke . Sprawdzam temat dalej i jak tylko cos bede wiedzial to dam znac.
pozdr
Awatar użytkownika
c-7
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 14:54
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: c-7 »

Panowie u mnie już wszystko gra , a mianowicie miałem 13 głośnikowy zestaw Pioniera , a teraz jest już duża oem navi z dvd i napisem ML plus kamera cofania .
Wszystko gra na wzm Pioniera i głośnikach Pioniera , można to zmienić ale czy warto - może zmienię .
1. Kwestia dobrania dobrej navi w/g mnie i moich ustaleń pomyłek były 3 rodzaje .
2. Nad kostkami do podłączenia trzeba się trochę pomęczyć .
3. Koszt navi w Lexusie to około 20tyś , zmieniacz dvd ML to 8tyś .
4. W serwisie raczej nie zrobią , a jeśli już się podejmą to zrobi to kto inny .
5. Mi np . powiedzieli , że auto pod konkretne zamówieni przychodzi z Japan - tam jest składane oni w Polsce nic z poważnych opcji nie montują .
Pozd
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: bamss »

tez chce wrzucic navi ale juz Ml nie bede zakladac bo wszytsko i tak poleci na sprzecie dd, czyli nie ma tragedi w kostach, i trzeba kupic komplet z dvd?
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
c-7
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 14:54
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Przeszczep navi

Post autor: c-7 »

bamss pisze:tez chce wrzucic navi ale juz Ml nie bede zakladac bo wszytsko i tak poleci na sprzecie dd, czyli nie ma tragedi w kostach, i trzeba kupic komplet z dvd?
Na sprzęcie dd ?
Jak dobierzesz odpowiedni to kostki pasują ale piny już nie koniecznie .
Możesz bez dvd bo takie też były .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości