[GS300 Mk2] wahacz, pytanie

madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: madkiw »

Mam takie pytanie do was, mechanik zajmuje się moim nowym nabytkiem właśnie i dostałem info że zawieszenie ogólnie ok, tylko muszę wymienić z przodu sworznie dolne i "przednie(te które są z tyłu) wahacze, banany"
I o ile sworznie sobie znalazłem i nie ma problemu, to mam lekki problem z tymi wahaczami, o co mu dokładnie chodziło. Jest teraz weekend i nie mam z nim chwilowo kontaktu. Może wy mnie nakierujecie, co konkretnie i gdzie ewentualnie to kupić ?
Moja wiedza jest mocno ogólna :biggrin2:
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: gs300gs300 »

Było wiele razy na forum, sworznie w tym aucie są dość ważne i najlepiej założyć oryginalne około 500zł/2szt (a jak nie to będziesz co chwilę zmieniał albo wyskoczy ci koło i narobi bałaganu) a wahacze o których piszesz też występują tylko w całości (około 600zł/szt), chyba że chcesz zrobić po kosztach na handel to masz same tuleje firmy Febest, ale każdy to odradza, widziałem jeszcze w Inter Cars Febi całe wahacze po 900zł/szt.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: bunny54 »

Wahacze oddaj do regeneracji, jak ktoś to dobrze ogarnie to posłużą b. długo.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: madkiw »

gs300gs300 pisze:Było wiele razy na forum, sworznie w tym aucie są dość ważne i najlepiej założyć oryginalne około 500zł/2szt (a jak nie to będziesz co chwilę zmieniał albo wyskoczy ci koło i narobi bałaganu) a wahacze o których piszesz też występują tylko w całości (około 600zł/szt), chyba że chcesz zrobić po kosztach na handel to masz same tuleje firmy Febest, ale każdy to odradza, widziałem jeszcze w Inter Cars Febi całe wahacze po 900zł/szt.
Co do sworzni, wiem przeglądałem forum, chociaż niektórzy zakładali CTR się chyba firma nazywa i nie narzekali. A co do tych wahaczy, znasz może numer części albo prawidłową nazwę ? To bym sobie zapytał Lexusa z Puławskiej, trochę głupio się pytać o banany :biggrin2:
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: gs300gs300 »

CRT są na pewno do IS a do GSa kiedyś szukałem i nie znalazłem.

Odnośnie wahaczy to zapewne chodzi o 48068E i 48069A. Można też pomyśleć o tej regeneracji, będzie pewnie sporo taniej.

Obrazek
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: madkiw »

o, dzięki wielkie, teraz będe wiedzieć o co pytać :piwko:
Awatar użytkownika
Włóczykij83
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2015, o 13:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Żary
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: Włóczykij83 »

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu...

Mianowicie przy zamianie kapci na zimowe mój gumolep ostrzegł mnie, że mam zbieżność do zrobienia. W warsztacie przy sprawdzeniu wyszło trochę luzów, jakieś drobne stuki itd. Sporo części już chłopaki znaleźli jednak jest pewien problem z dostępnością :
- tulei pływających do zwrotnicy na tył (obie strony)
- wahaczy tylnych, górnych.
Czy ktoś zna może jakieś źródełko gdzie można dorwać te graty?
ASO będzie ostateczną ostatecznością. Na Alledrogo są tuleje firmy FEBEST. Nie pamiętam czy kupowałem coś z tej firmy, więc nie wiem jak z trwałością...

P.S. Chodzi o graty do GS 430 mk2.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: lukas78 »

Tylne tuleje pływające w aso występują tylko razem z całą zwrotnicą. Febest szajs totalny. Możesz zamówić w gt4 tylne tuleje poliuretanowe 145 pln z wysyłką za kpl na dwie strony. Sam czekam za paczką od gt4 - jak założę na auto dam znać.

Wahacze górne tylne - jeśli nie aso to regeneracja ewentualnie.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Włóczykij83
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2015, o 13:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Żary
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: Włóczykij83 »

lukas78 pisze:Tylne tuleje pływające w aso występują tylko razem z całą zwrotnicą. Febest szajs totalny. Możesz zamówić w gt4 tylne tuleje poliuretanowe 145 pln z wysyłką za kpl na dwie strony. Sam czekam za paczką od gt4 - jak założę na auto dam znać.

Wahacze górne tylne - jeśli nie aso to regeneracja ewentualnie.
Pewnie dlatego mechanik nawet nie wspominał o Febestach :) Dzięki serdeczne za podpowiedzi! Stronkę GT4 już namierzyłem, teraz kwestia co z wahaczami... chyba spróbuję tej regeneracji. Nie żebym grubasowi skąpił gratów, ale to co już zamówione chodzi wkoło tysiączka.

EDIT: Tuleje zamówione. Trzeba poczekać, bo mają sporo zamówień, ale mam nadzieję tylko, że wszystko będzie cacy :)
Awatar użytkownika
Włóczykij83
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2015, o 13:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Żary
Kontakt:

Re: [GS300 Mk2] wahacz, pytanie

Post autor: Włóczykij83 »

Nadszedł moment, w którym usłyszałem "tylne górne wahacze do wymiany".
ASO życzy sobie jak za zboże, albo więcej, więc chciałbym regenerować. Namierzyłem firmę, ale majster nie potrafił powiedzieć czy się da, czy się jednak nie da.
Tu moje pytanie - da się?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość