RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Problemy dotyczące modelu RX
klex10
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 08:56
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: 3-city
Kontakt:

RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: klex10 »

Witam Szanownych Państwa,
Szukałem tematu na forum ale nic nie znalazłem o 350-tce.

Może ktoś z Państwa zlecał regenerację przedmiotowych elementów w Polsce?

Pozdrawiam,
Krzysztof

PS.
Natknąłem się w necie na pewnego Anglika który zaparł się, że zregeneruje sam takie amorki.
Pan jest bystry więc jestem pewien że to mu się uda.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: owczar »

W Polsce jedyna firma, która robi regenerację to Nagengast z 3M. Jedna osoba z forum zlecała regenerację i jest bardzo zadowolona.
klex10
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 08:56
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: 3-city
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: klex10 »

Dziękuję bardzo za info :piwko:
Pozdrawiam
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: brodi »

Koledzy, widzę, że temat w miarę świeży to nie zakładam podobnego. Od jakiegoś czasu coś mi zwyczajnie napi....a w tylnym prawym kole. Wytrzepali mi auto w każdą stronę i w sumie niczego się nie dowiedziałem. Oba amortyzatory mają lewy 86% prawy 81%. Wszystko łanie pracuje, tyle, że wali. Tuleje przy samym kole pozmieniane i nic. Spotkał się ktoś z uszkodzeniem amortyzatora pneumatycznego które objawia się jedynie hałasowaniem? Na trzepaczce nic nie słyszą a wystarczy wjechać w niewielki dziury i robi się nieprzyjemnie i to bardzo. Jedna zasada, to sporo nierówności. Nie słychać tego na progu zwalniającym na przykład. Z góry dzięki za jakieś sugestie. Sam nie wiem co robić
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: sandr »

Podobne objawy może wywołać obijający się tłumik lub luźna osłona termiczna wydechu.
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: brodi »

Wszystkie "luźne" elementy były wiązane już pasami by to wyeliminować. Pewnie zmienię kolejne tuleje a jak nie to, to może rzeczywiście amor hałasuje, ale coś mi się wierzyć nie chce
Awatar użytkownika
patrys4891
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2016, o 15:24
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: patrys4891 »

Sprawdził bym też górne mocowania amortyzatorów. Spotkałem się z hałasowaniem tych elementów, choć w innej marce.
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: brodi »

Jest to pewien trop. Dziś kupiłem cały zestaw tulejek. Jeśli nie to, to mechanik mówi, że stabilizator albo amor, innej opcji już nie ma:)
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: brodi »

Jednak tuleje zostały uszkodzone przez pierwszego mechanika, albo fabrycznie były uszkodzone, nie wiem i się nie dowiem. Jest cisza:)
adcars
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 29 lut 2012, o 22:16
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory

Post autor: adcars »

Mam to samo - tylny prawy amortyzator ( wersja z pneumatycznym zawieszeniem ) stuka na dołkach. U mnie na szczęście trochę mniej to słychać - zazwyczaj przy małej prędkości gdy wpadam w dziurę, nawet na progach tego nie ma. Mam paru dobrych kolegów mechaników, jeździli nawet w bagażniku i twierdzą że to może być tylko amortyzator. Zero wszelakich luzów w zawieszeniu. Usterka ta była odkąd kupiłem samochód ( mam go 7 lat ) i już się do tego przyzwyczaiłem, ale kiedyś wyjmę ten amorek i mu się przyjrzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości