Renowacja Lakieru i nie tylko

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
ODPOWIEDZ
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Witam wszystkich ;)

Słowem wstępu powiem, że na forum znalazłem się z racji poszukiwań IS-a 200 jako nowego daily wozu :hobby: Ale skoro jest i dział "tuning wizualny" to pokuszę się o mały wpis o tym co mógłbym zaoferować forumowiczom. Jako że w wolnych chwilach poświęcam się detailingowi, mogę podjąć się - na korzystnych dla was warunkach - między innymi wykonania korekty lakieru oraz jego zabezpieczenia woskiem lub powłoką przez co auto łatwiej utrzymać w czystości i wizualnie przywrócić do stanu salonowego.

Dla przykładu wrzucam kilka zdjęć przed i po - to najlepszy sposób na pokazanie efektów pracy:

Tutaj widać rysy na lakierze Toyoty Camry z 2008 roku:

Obrazek

A tak wygląda ten sam element po korekcie:

Obrazek

Minusem Japończyków jest lakier - a konkretnie mówiąc bardzo miękki lakier, który jest bardzo podatny na zarysowania.
I kilka lustrzanych zdjęć lakieru po korekcie i zabezpieczeniu:

Obrazek
Obrazek

Tak wygląda błotnik z zaprawkami:

Obrazek

A tak już na gotowo:

Obrazek

Jeżeli chcecie popatrzeć troszkę więcej na to co potrafię zrobić z autami to zostawiam pod spodem kilka linków do relacji prac, które wykonałem ;)

Toyota Camry Hybrid ---> http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=25754
Volvo XC70 T6 ---> http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=249&t=25949
Opel Astra ---> http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=249&t=25663

Gdybyscie chcieli odświeżyć swoje auto to wiecie już do kogo możecie się zgłosić :piwko: PEACE :podziw:
Awatar użytkownika
Dzidu79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2016, o 01:11
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dzidu79 »

Jakie miasto ?
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Okolice Nadarzyna pod Warszawą ;) Z centrum Warszawy jedzie się 25 minut maksymalnie ;) Jeżeli czytaliście relacje to wiecie że takie prace nie sa "na jedno popołudnie" tylko kilka dni. Mogę bez problemu odwieźć pod dom po zdaniu auta. Myślę żę 50-60 kilometrów w jedną stronę mogę zrobić "w pakiecie" ;) Pozdrawiam ;)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: bunny54 »

Siema, kiedy można się umówić na inspekcję powłoki?
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: dadan »

Widziałem Twoje relacje na forum, do którego wrzucasz linki. Ogólnie oceniam Twoje pracę na plus, ale trochę się przyczepie...Jeszcze w lutym pisałeś, że jesteś świeżak w tym temacie...a teraz chcesz to zawodowo obcym ludziom robić...Co innego dla znajomych. Nie wiem czy masz ubezpieczenie itd, bo różne rzeczy mogą (nie muszą) się wydarzyć.
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

bunny54 pisze:Siema, kiedy można się umówić na inspekcję powłoki?
To zdanie trzeba trochę wyjaśnić. Chodzi Ci o powłokę lakierniczą czy może o powłokę którą zabezpieczone jest auto?
dadan pisze:Widziałem Twoje relacje na forum, do którego wrzucasz linki. Ogólnie oceniam Twoje pracę na plus, ale trochę się przyczepie...Jeszcze w lutym pisałeś, że jesteś świeżak w tym temacie...a teraz chcesz to zawodowo obcym ludziom robić...Co innego dla znajomych. Nie wiem czy masz ubezpieczenie itd, bo różne rzeczy mogą (nie muszą) się wydarzyć.
Nie robię tego zawodowo tylko z pasji. Mam mnóstwo innych zajęć oprócz detailingu ale jeżeli ktoś chce żeby podziałać przy jego aucie to jestem gotowy do działania. Zgadza się - napisałem to o czym wspomniałeś - wynika to z mojej świadomości, że nie wszystko jestem w stanie wyprowadzić i we wszystkich przypadkach pomóc. Gdy mam do czynienia z takimi przypadkami to od razu o nich mówię i stawiam sprawę jasno. W trakcie oględzin używam miernika i wiem ile mogę zdziałać przy korekcie a do ogólnie przyjętych "bezpiecznych granic" grubości lakieru przyjmuję dodatkowe 10um. Do tej pory zrobiłem całkiem sporo aut i były to głównie prace na lakierem - przerabiałem sticky paint, akryl oraz standardowy lakier w trzech różnych twardościach. Zawsze robię zdjęcia przed i po więc i ja i właściciel wie jak auto się zmieniło po pobycie u mnie - moja praca zawsze przynosiła pozytywne efekty.

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz. Do mnie lub do użytkownika Damian91 - może zdać Ci relacje z oględzin z "pierwszej ręki" :biggrin2: Pozdrawiam :ok:
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: luki90 »

o to niech wrzuci któryś z Was photo relacje, z chęcią bym zobaczył jak IS wychodzi na fotach po detailingu :D
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Będzie i relacja ;) Prawdopodobnie pod koniec kwietnia wrzucę link relacji.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: luki90 »

o bożena, to strasznie długo każesz czekać ;)
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
JareCky
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 14:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: JareCky »

viewtopic.php?f=180&t=10154

A to mój po datalingu :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości