[IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

350z w dobrym stanie posłuży latami, a będzie kosztować pewnie koło 50 000 zł, wraz z serwisem po sprzedażowym. Do tego to auto świetnie driftuje, widać to po filmach na yt, kolega właśnie takie kupił. Nie miałem okazji nim jeszcze jeździć, ALE zrobię to czym prędzej po powrocie :-)

Słuchajcie, może zrobimy jakieś spotkanie na wiosnę? Czy wiecie może czy szykuje się jakiś zlot aut japońskich, lub inna impreza na którą macie ochotę się wybrać? A może spotkamy się tak po prostu? mogę dojechać gdzieś w PL, nie ma problemu :)

PS. Tak by wyglądał finalny projekt IS200 gdybym dziś się za niego zabierał! Uważam, że gość ani trochę nie przesadził i 5.7 jest jak najbardziej świetnym pomysłem do tego auta :D
https://www.youtube.com/watch?v=PqKCAf1 ... ex=4&t=14s
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

UPDATE!

Odebrałem Lexa, pojeździł 1000km i padły kolektory - dodam, że są to customowe kolektory z kwasówki, które robili ludzie z SSGARAGE. Wytrzymały mniej niż 3 lata i ~40000 km. Jeden się rozszczelnił. Oddaliśmy do naprawy, ale gość powiedział, że nie ma co naprawiać i że nie daje żadnej gwarancji. Po spawaniu przejechał 150 km i wywaliło mega dziurę w innej części kolektora (film). Drugi już też świszczy. Autem w zasadzie można jeździć, ale wiadmo - jest mega głośny.

Może ktoś z Was może polecić kogoś kto dorobił by nowe kolektory? Z pewnością będzie trzeba przyjechać do takiej osoby z autem, dlatego najlepiej aby był z okolic Wwy, ale każdy sprawdzony kontakt mile widziamy!

https://youtu.be/l3JT780hrJU
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: ledziu »

Ronald pisze:UPDATE!



Może ktoś z Was może polecić kogoś kto dorobił by nowe kolektory? Z pewnością będzie trzeba przyjechać do takiej osoby z autem, dlatego najlepiej aby był z okolic Wwy, ale każdy sprawdzony kontakt mile widziamy!

https://youtu.be/l3JT780hrJU
Dawaj do https://pl-pl.facebook.com/sporttig
Koniecznie podjedż osobiście :ok:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: dS »

Tak jak pisze ledziu, dzwoń do Sportiga. Z Warszawy do Zielonki masz rzut beretem. Spawają tam rożne cuda. Mi robili cały wydech od kolektorów i wyszło całkiem nieźle.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

Dziękuję za kontakt. Zadzwoniłem do Spottiga, nie zrobi tego, ale podał kontakt do Bizon Garage (Białystok), a ten człowiek już powiedział, że zajmie się sprawą. Nawet auta zawozić ni ebędzie trzeba! :)
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: hesus »

Najlepszy wątek na forum :)

Wróciłem po latach popatrzeć co tam można z IS200 zrobić dzisiaj i wpadłem na ten wątek. Nawet kolor się zgadza :) Mojemu stuka właśnie 10 lat w moim posiadaniu. Mało to racjonalne, ale ciężko mi się myśli o możliwości rozstania, a auto coraz mniej jezdzi. Pandemia, służbowe etc... Ostatnio dumam, żeby go rozebrać do ostatniej śrubki, położyć nowy lakier, odnowić wszystko co zużyte i ogarnąć więcej mocy do napędu. Możliwości sporo - kompresor, 3SGE, 1JZ, 1UZ i dzięki temu wątkowi - 3UZ też wpadło na listę :D Przeraża mnie trochę koszt i problematyczność takiej przekładki - patrząc na Twoje przeboje, to całość pewnie ze 100k wciągnie, a zostajemy z interesującym kundelkiem, który wartości nie będzie mieć żadnej :) W tej cenie można już motać ISFa, czy choćby jakieś s2000 które też mi sie zawsze marzyło. Plus na Śląsku nie kojarzę ekip, co takie swapy ogarniają (nie żebym szukał jeszcze).

Eh :) no szacun za doprowadzenie tego projektu do takiego stanu.
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

Cześć Wszystkim!
Mam jakiś fatal error z tym forum. Nie mogę wstawić za cholerę postu dłuższego niż kilka linijek. Dlatego całość postu, który chciałem wstawić wstawiam w opis pod poniższym filmem
https://youtu.be/uU7PS41A6hw

Czy to forum w ogóle działa? :D
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

hesus pisze:Najlepszy wątek na forum :)

Wróciłem po latach popatrzeć co tam można z IS200 zrobić dzisiaj i wpadłem na ten wątek. Nawet kolor się zgadza :) Mojemu stuka właśnie 10 lat w moim posiadaniu. Mało to racjonalne, ale ciężko mi się myśli o możliwości rozstania, a auto coraz mniej jezdzi. Pandemia, służbowe etc... Ostatnio dumam, żeby go rozebrać do ostatniej śrubki, położyć nowy lakier, odnowić wszystko co zużyte i ogarnąć więcej mocy do napędu. Możliwości sporo - kompresor, 3SGE, 1JZ, 1UZ i dzięki temu wątkowi - 3UZ też wpadło na listę :D Przeraża mnie trochę koszt i problematyczność takiej przekładki - patrząc na Twoje przeboje, to całość pewnie ze 100k wciągnie, a zostajemy z interesującym kundelkiem, który wartości nie będzie mieć żadnej :) W tej cenie można już motać ISFa, czy choćby jakieś s2000 które też mi sie zawsze marzyło. Plus na Śląsku nie kojarzę ekip, co takie swapy ogarniają (nie żebym szukał jeszcze).

Eh :) no szacun za doprowadzenie tego projektu do takiego stanu.
Hej!
Dziś koszty znaczaco spadły. Buda podrożała, robocizna w sumie też, ale części tańsze - choć kurna w sumie to sam nie wiem. Dziś jakbym miał taki projekt robić właśnie z 3UZ to bym go wywiózł do Moskwy i oddał w ręce typa, który zajmuje się tylko i wyłącznie wsadzaniem 3UZ do wszystkiego co ma koła :) Yuri pomógł mi ogarnąć automat, pomógł ogólnie z eketroniką. Czuć, że to fachowiec. A oto jeden z jego projektów:
Bentley Continental 3UZ https://www.youtube.com/watch?v=rF8tkMg5vVQ
Więcej tu: https://www.youtube.com/c/ALL4SWAP/videos

Z takich fachowcem to można działać! Ceny mają też mniejsze niż u nas w PL... Aż mnie korci aby gdzieś jeszcze wsadzić 3UZ! :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: carinus »

Subskrybuję jego kanał bo ma fajne pomysły. Przyciągnął mnie przeróbką terenówek i tak już zostałem. Gdyby nie ten dystans i ogólne problemy z wyjazdem do Rosji, też bym pomyślał nad zleceniem zrobienia autka.
barzie25
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2021, o 20:02
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: barzie25 »

Czy dużo było roboty z elektryka? Czy mocno trzeba było przerabiac instalacje z is pod 3uz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości