Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Awatar użytkownika
Rusian
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2015, o 21:00
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sulejów
Kontakt:

Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rusian »

Witam,
Od kiedy zrobiło się zimno (może to ma związek z tematem), mam problem z sterowniem wysokości kierownicy. Odległość od kierowcy działa bezbłędnie, ale wysokość potrafi nie regulować się wcale i jadę jak Autosanem :-). Czasem zaskoczy ale zwykle jest z tym problem, nie wygląda to na problem natury mechanicznej ponieważ rozebrałem na tyle ile to możliwe osłony pod kierownicą i nie widać żadnych uszkodzeń czy przeszkód które by przeszkadzały na pokonanie drogi ruchu kolumną. Gdy auto się porządnie nagrzeje wszytko wraca do normy i działa aż do następnego ranka? Może ktoś ma pomysł jak to ugryść?

Samochód: LEXUS GS 300 1998r kraj pochodzenia: Holandia wersja z ekranem, nie wiem co jeszcze można dodać - świetny samochód:)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: dS »

Kierownica po włożeniu kluczyka tylko się wysuwa, nie opuszcza się ? Czy wyjeżdża normalnie a nie możesz jej regulować? Jak machasz tym prztyczkiem od regulacji to dochodzą jakieś dźwięki ? Jeśli nie ma żadnej reakcji to może silniczek dogorywa.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Rusian
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2015, o 21:00
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sulejów
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rusian »

W momecie włożenie kluczyka kierownica jedzie do mnie ale się nie opuszcza. Kiedy manipuluje gałką w górę i w dół wydobywa się taki krótki dźwięk jakby coś blokowało ruch silnika, ale już wiem że tak nie jest ponieważ rozebrałem obudowę w momencie kiedy kierownica się odblokowała i można było tam popatrzeć i nic nie widać. Kilku krotnie udało mi się odblokować kierownice ruszając w górę i w dół. Raz zdażyła mi się tak sytuacja kiedy podczas jazdy zjechałem kierownica do dołu i w momencie wyciągnięcia kluczyka kierownica juz tylko się schowała bez podnoszenia, ten stan trwał dwa dni, póżniej znów ruszyła do góry i już w dół nie dało rady. Dodam jeszcze, że mój samochód nie posiada programowania kierownicy, fotela i lusterek z boczku drzwi kierowcy. Kierownica po włożeniu kluczyk dąży do poprzedniego ustawienia.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: bunny54 »

Pada silniczek, mam to u siebie od roku. Wyjmowalem, czyscilem i nic nie pomaga, ja doraźnie załatwiłem ten problem tak że ustawiłem wysokość kiery tak 'do jazdy' i wypialem kostkę z silnika. W tej chwili działa mi tylko przod-tyl. Jak znajdę silniczek to zrobię, bez spiny.
Awatar użytkownika
Rusian
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2015, o 21:00
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sulejów
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rusian »

Dzieki za odpowiedz. Może da się zregenerować ten silniczek?
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: markami »

Jak ci kierownica nie idzie ani do góry do dołu to włóż kluczyk na zapłon. Chwyć prawą ręką kierownicę u dołu i przycisk regulacji kierownicy do dołu naciskaj na kierownicę jednocześnie naciskając przycisk do dołu jak byś chciał do dołu ją ręcznie opuścić jeżeli jest na dole to odwrotnie przycisk do góry i pchaj do góry jak ruszy to znaczy że trzeba sprawdzić prowadnicę jest podobno tam plastyk który się wyciera i blokuje a potem pali silniczek. Ale też jak chłopaki mówią wyżej może silniczek już powoli robić amen
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Marchol »

Mam kolumnę z gs mk II z przeznaczeniem na części mogę odsprzedać za jakieś symboliczne kwoty silniczek. Silniczki w niej działają łożysko jedynie było do wymiany więc kupiłem używaną.
Obrazek
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: BOHEN »

e tam, weź sobie śrubokręt i uderz w silnik lekko, jest idealnie przy szczelinie między deską a plastikami kierownicy, od dołu z lewej strony. lekko pukniesz i na pewno pójdzie. ja u siebie zawsze wożę płaski klucz, pukam gdy się zatnie i działa jak trzeba przez długi czas :)
Awatar użytkownika
Rusian
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2015, o 21:00
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sulejów
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rusian »

@markami Niestety Twoja podpowiedz nie działa. Muszę szukać innego rozwiązania problemu. Z tego co widziałem, przekładnia jest zrealizowana za pomocą przekładni tak zwanej "ślimakowej" której nie da się ruszyć.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: markami »

To spalony silniczek na 99%
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości