[IS200] Geometria zawieszenia

ODPOWIEDZ
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS Mk1] Geometria zawieszenia

Post autor: Ferdek »

Po regulacji geometrii na "prawidłową" zauważyłem, że auto nie jest już tak stabilne jak było...gdy miało skopaną geometrię.
Wygląda jakby tył stał w małym pozytywie, a na wydruku 30 minut negatywu na koło... :scratch:

Ciekawi mnie jakie znacie najlepsze setupy do IS200 do codziennej jazdy...

EDIT: dzięki za przeniesienie.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS Mk1] Geometria zawieszenia

Post autor: Keepmovin »

Ferdek pisze:Po regulacji geometrii na "prawidłową" zauważyłem, że auto nie jest już tak stabilne jak było...gdy miało skopaną geometrię.
Wygląda jakby tył stał w małym pozytywie, a na wydruku 30 minut negatywu na koło... :scratch:

Ciekawi mnie jakie znacie najlepsze setupy do IS200 do codziennej jazdy...

EDIT: dzięki za przeniesienie.
Z chęcią odświeżę temat, gdyż będę u siebie wymieniał zawieszenie i chcę ustawić geometrię od nowa.

@Ferdek, wydaje mi sie, że mały negatyw będzie lepiej się prowadził od pozytywu ?
nismo250
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2014, o 22:44
Model Lexusa: is200->300
Skąd:: polska
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: nismo250 »

http://images77.fotosik.pl/309/4425378a644fe0e2.jpg pacjent is 200 po swapie ma 2Jz gwint BC gleba poliuretany wszystkio w zawiesie nowe
Magiel podmienipny na inny w czasie szukania przyczyn nie odbijającej i nie ustawiającej się na wprost kierownicy
Co obstawiacie i radzicie
Bo ja już się wku_wilem
Awatar użytkownika
Konrad200
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 18:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: Konrad200 »

Czy w IS Mk1 seryjnie jest możliwość regulacji pochylenia kół przednich ?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: blue »

Jest.
kubuszi
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 15 gru 2014, o 18:01
Model Lexusa: is200
Skąd:: Ustrzyki Dln.
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: kubuszi »

Nie wiem czy wbiłem się z tematem dobrze ale nic podobnego nie znalazłem. Po wymianie kół zimowych 16 na letnie 17 kierownica przekręcona jest w lewo, trzymając ręce na za piętnaście trzecia prawa ręka jest jakiś centymetr wyżej. Kół nie wywarzałem bo kolejki teraz są zajebiaszcze, koła nie biją, auto jedzie prosto, nie pływa.... Co prawda przełożyłem koła z, które w tamtym sezonie były z tyłu na przód ale to przecież znaczenia mieć nie powinno. Podjechałem do gościa, który robi geometrię i powiedział mi, że "czasami w autach tak jest, jego dwóch pracowników też po zmianie kół mają kierownice lekko skręcone". Powiedział, że jak mi zrobi geometrię na letnich to jak założe zimówki to kiera skręci w prawo... Z tym, że w tamtym roku było wszystko spoko i coś mi się nie chce wierzyć żeby ot tak się stało bez przyczyny. Miał ktoś z Was kiedyś taki przypadek?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: michalllw »

kubuszi pisze:Nie wiem czy wbiłem się z tematem dobrze ale nic podobnego nie znalazłem. Po wymianie kół zimowych 16 na letnie 17 kierownica przekręcona jest w lewo, trzymając ręce na za piętnaście trzecia prawa ręka jest jakiś centymetr wyżej. Kół nie wywarzałem bo kolejki teraz są zajebiaszcze, koła nie biją, auto jedzie prosto, nie pływa.... Co prawda przełożyłem koła z, które w tamtym sezonie były z tyłu na przód ale to przecież znaczenia mieć nie powinno. Podjechałem do gościa, który robi geometrię i powiedział mi, że "czasami w autach tak jest, jego dwóch pracowników też po zmianie kół mają kierownice lekko skręcone". Powiedział, że jak mi zrobi geometrię na letnich to jak założe zimówki to kiera skręci w prawo... Z tym, że w tamtym roku było wszystko spoko i coś mi się nie chce wierzyć żeby ot tak się stało bez przyczyny. Miał ktoś z Was kiedyś taki przypadek?
Ja przerobiłem X auta i nidy czegoś takiego nie miałem
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: endrju1 »

Ja również wielokrotnie wymieniałem z letnich na zimę i z powrotem, w kilku autach i nigdy po zmianie opon/kół geometria się nie zmieniała. Musiały by być różne koła po prawej i po lewej stronie auta żeby na kierownicy było coś widać.
Dla świętego spokoju możesz spróbować taki test, aby zamienić koła z prawej na lewo (wiem że są kierunkowe, ale to tylko testowo), jeśli kierownica będzie skręcona w inną stronę, to coś z kołami.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: baniaq »

Miałem kiedyś taki przypadek w innym aucie, że na przedniej osi były przez chwilę założone dwie różne felgi (jeden zapas). Wtedy ściągało. Ale była między nimi znaczna różnica w masie i chyba inne ET.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Geometria zawieszenia

Post autor: kaczy89 »

A nie masz szerszych kół/ opon na tył/przód i nie została tylna z przednią zamienione?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości