usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Postprzez Rzeznix » 16 sie 2018, o 23:17

Odebrałem auto dziś od mechanika. Ogólnie... Znacznie lepiej się teraz rusza (tak samo jakby się ruszało na sprawnej dwumasie :P). Raz, że bez szarpania, a dwa, że subiektywnie żwawiej się startuje z miejsca. Co prawda na większych prędkościach jeszcze nie testowałem, ale jestem zadowolony. Dwumas miał luz na około 5 ząbków, w dodatku na boki też... Mechanik mówił, że łożyska oba stały. Czyt. oporowe i to za kołem zamachowym.

Blue, w jaką sprężynkę trzeba by się zaopatrzyć do tego diabelnego wysprzęglika? Do czego jest ona zamocowana itp.? Pytam, bo zdjęcia wygasły.
Dej mu na zimnym!
Rzeznix
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sport

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Postprzez R4c0on » 16 wrz 2018, o 12:11

U mnie przy nieodpowiednim operowaniu sprzęgłem i gazem całym autem zaczyna trząść. Doskonale jest to wyczuwalne kiedy startuję na samym sprzęgle - wystarczy odrobinę zbyt mocno je odpuścić i już słychać jakiś warkot/klekot, a auto wpada w drgania. Nauczyłem się obsługiwać sprzęgło tak, że rzadko się to objawia, ale wydaje mi się, że też musiałbym pomyśleć nad wymianą dwumasy.

@Rzeznix
Podpowiesz u którego mechanika to robiłeś? Jakie w końcu zamontowałeś części, skąd je wziąłeś i ile wyniosła Cię cała operacja?

EDIT:
Chociaż czytałem też, że auto powinno drżeć na niskich obrotach. Ostatnio podczas jazdy zredukowałem do 1000rpm, wcisnąłem gaz w opór i nic - auto zaczęło powoli przyspieszać, ale żadnych wibracji.
R4c0on
Nowy lex user

Model Lexusa: is200 sportcross

Poprzednia strona

Powrót do IS mk1 1998-2005