Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
ODPOWIEDZ
Marslo
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Marslo »

Mam pelna wersje F Sport z dachem panorama i Mark Levinson, przebieg na dzis 128,5 tys. Przednie amortyzatory w adaptacyjnym zawieszeniu wymienione plus zalozone dodatkowe zabezpieczenie antykradziezowe.
Uzgodnilismy cene nieco ponizej aktualnej z Otomoto (-10% w przyblizeniu) , bo bede oddawal auto styczen 2024.
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1393
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Ghotti »

ktoś może się teraz dowiadywał o cenę 450h? coś idzie dostać więcej od cennika po obniżkach? najlepiej ktoś kto ma już Lexusa ;)
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
bb nx200t
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2017, o 13:08
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: bb nx200t »

Od maja ma rx450h+. Wersja omotenashi z dachem panoramicznym. 4 cylindry ogólnie porażka. Przy obrotach rzędu 2600 do 2800 czuć na kierownicy przenoszone wibracje silnika. Dzisiaj odmówił mi na myjni akumulator. Te elektroniczne klamki to bubel. Dobrze że córka była w samochodzie to dostałem się do samochodu bez zrywania jakiś tam zaślepek na klamce i otwierania końcówką kluczyka. Swoją drogą Nobla za ten pomysł. Jak pada akumulator to nawet nie można otworzyć klapy bagażnika żeby dostać się do akumulatora !!!. Mam starego nx-a 200t i nigdy przez 6 lat nie miałem z nim problemu. Od przeglądu do przeglądu i to wszystko. Mam boostera ale oczywiście został w garażu. Do łba mi nie przyszło że w 3 miesięcznym samochodzie padnie akumulator. Zaznaczam że wczoraj wróciłem z 5 godzinnej trasy także nie było żadnego długiego postoju ani krótkich tras. Druga wada to złe wskazania paliwa w zbiorniku. Tankujesz do pełna pokazuje ci 650 zasięgu a po 420 km pokazuje ci zero zasiegu. Spanikowałem i zatankowałem na pierwszej stacji. Okazało się że w zbiorniku miałem jeszcze 15 litrów. To prawie 200 km do przejechania. Odpowiedź serwisu- to w hybrydowych Lexusach i Toyotach jest normalne. Poza tym ciągłe alarmy w samochodzie nie wiadomo o co mu chodzi. Żadnych informacji na wyświetlaczu nie pokazuje. Trzeba się domyślać co zrobiłeś nie tak jak sobie ktoś tam wymyślił. Przykład pochyliłem lekko do przodu tylne jedno oparcie żeby wsadzić większą walizkę a ten przy każdym odpalaniu samochodu brzęczy przez 10 sekund. Ogólnie po 3 miesiącach jestem rozczarowany zakupem. Wydałem 420 tys. i następnym razem niestety chyba wybiorę jakiegoś Niemca chociaż ich stylistyka mi nie po drodze. Szkoda bo z poprzednim leksem nie miałem żadnych problemów dlatego kupiłem nowego Rx-a. Ale jak to mówił Pawlak w samych swoich czasami trzeba skończyć z patriotyzmem.
 
 
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1357
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Klaudiusz »

Czesc. Zeby nie pchac sie do bagaznika, pod maska masz zlacza serwisowe. Mozesz tam podlaczyc boostera.
Ogolnie nie przejmujemt sie kontrolka paliwa dopoki nie pokaże ZATANKUJ. Od tego monentu masz jakies 10 litrow.
Co do aku to reklamuj. W eazie co moge wymienic sie na mojego bezproblemowego NX350h ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ghotti
Lex Master
Posty: 1393
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Ghotti »

też się zamienię podbijam 350h omo + luxury w najszybszym kolorze :D , a nie bieda prestige bez kamery 360 jak u klaudiusza ;)
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
bb nx200t
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2017, o 13:08
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: bb nx200t »

Ghotti pisze: 14 sie 2023, o 10:43 też się zamienię podbijam 350h omo + luxury w najszybszym kolorze :D , a nie bieda prestige bez kamery 360 jak u klaudiusza ;)
 

 
O złączu serwisowym wiem bo miałem już problemy z yariską mojej żony ale tak stanąłem w myjni że nikt nie mógł podjechać mi z samochodem z przodu żeby podłączyć kable.. Kolejka ludzi czekających na mycie i komentarze. Nie wypchasz go ręcznie bo stoi na parku zablokowany. Dzwonię do żony żona nie odbiera bo siedzi w ogrodzie bez telefonu. Dopiero życzliwy kierowca pojechał do domu po kable jakoś odpaliliśmy dziada. W Yaris c akumulator wytrzymał 6 lat bez problemu. Oczywiście w dobie kowida nie mieli na stanie nowych. Kupiłem ładowarkę noko i funkcjami naprawy podniosłem ten akumulator do żywotności. Tego też podładowałem do pełna 6 i pół godziny z funkcją ładowania akumulatorów AGM bo chyba taki tam jest. Zobaczymy jak długo będzie żył ale na wszelki wypadek wsadziłem bustera do bagażnika. Jak coś to do reklamacji. Ale mam znajomych którzy pokupowali Audi albo Volvo i też mają od cholery problemów. Taki ten świat dzisiaj jest.
bb nx200t
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2017, o 13:08
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: bb nx200t »

Mam Marka levinsona i podejrzewam że ten akumulator nie wytrzymuje przy odsłuchiwaniu na postoju. Podobno ma duży wzmacniacz. Mark levinson petarda w porównaniu do starego Lexusa to przepaść. Głęboki czysty dźwięk jak w moim kinie domowym przy odsłuchu muzyki. I tylko dla tego audio kupiłem wersję omotenashi. Z Markiem lewinsowym lepiej jest wygłuszony samochód. Mam porównanie bo mój znajomy kupił lexa zwykłego RX i szumy podczas jazdy są dużo większe.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1393
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Ghotti »

ciekawe, bo w NX podobno nie ma żadnej różnicy w wygluszeniu środka omo vs prestige czy bazowy. Ciekawe jak jest w RX według producenta
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
bb nx200t
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2017, o 13:08
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: bb nx200t »

Gdzieś się doczytałem że przy Marku lewinsonie montują dodatkowy system niwelujący dźwięki z zewnątrz. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Jest tak cicho że słyszysz jak ci się muchy odbijają od szyberdachu podczas jazdy. Swoją drogą szyberdach rzecz niepotrzebna. W ciągu trzech miesięcy używania może dwa razy jechałem bez rolety wewnętrznej. Słońce wali do środka nagrzewa się wewnątrz. Raz chyba otworzyłem szyberdach ale wieje tak z zewnątrz że bez sensu jest jazda z otwartym. Największe szumy są z opon. Założone są jakieś markowe betony wyją na droga szybkiego ruchu. Niestety mam 21 calowe felgi które wyglądają zarąbiście ale nie ma do nich opon wielosezonowych Michelina. W starym nxie miałem cross klimaty Michelina i i po założeniu ich zupełnie inaczej zbierał dźwięki z asfaltu. Ale przy tych betonach to pewnie mieli lepszy współczynnik emisji przy homologacji więc je montują. Jeżeli chodzi o ładowanie akumulatora w wersji plugin to pamiętajcie że ładowany jest prądem tylko jednofazowym. Nie ma sensu kupować nie wiadomo jakich ładowarek bo i tak ładuje z jednej fazy. Jedyne co można zrobić to kupić ładowarkę jednofazową ale z 32 amperowym prądem to wtedy szybko ładuje. Oczywiście w serwisie nie mieli nawet pojęcia o tym wciskali mi ich ładowarkę za kupę pieniędzy. Ja kupiłem juice bustera trochę kasy wydałem ale ładowanie tego to teraz bajka. Zaletą tego jest to że nie wozić tysięcy kabli tylko masz wymienne końcówki. Uwaga naładowanie nigdy nie ładujcie 100% kiedy samochód zostawiacie w garażu na na dłuższy postój. Podobno bardzo to szkodliwe dla baterii. Ja zawsze ładuje do 80%. Szkoda że w oprogramowaniu do ładowania nie można ustawić  że ma załadować do 80 i się wyłączyć. Trzeba kombinować z czasem ładowania. W tygodniu moje jazdy to maksymalnie po 20 parę kilometrów na dzień także ładuję trzy razy na tydzień. Byłem bardzo sceptyczny do elektrycznych samochodów ale po doświadczeniach jazdy z tym elektrycznym napędem coraz bardziej się przekonuje. Żeby jeszcze tylko tych ładowarek było dużo. Wracałem ostatnio znad morza S3 na każdej stacji było tyle ludzi którzy tankowali benzynę że kolejki były po 200-300 m do dystrybutorów. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało jak nas zmuszą do pełnej elektyfikacji. Zanim kupiłem ten samochód dużo oglądałem na amerykańskim YouTubie opinii testów. Okazuje się że nx z pluginem wzywają do akcji serwisowej bo gdzieś się dwa zapaliły także też się boję ładować go w garażu bo mi drugiego odpali. Polecam kanał blogera z Kanady niestety nie pamiętam jak się nazywa ale coś ncfs coś takiego. Chłopak użytkuje już plagina 2 lata oczywiście nxa i fajnie opisuje zalety i wady i co zrobić gdy. Już sobie kupił na aliexpressie zestaw nakładek na klamkę pod tym ich kretyński klucz awaryjny.  


​​​​​​
​​​​
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1393
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup nowego lexusa RX 450 h+

Post autor: Ghotti »

w NX jest ten sam problem, jakbym wiedział, że go zostawię na 100% to pierwsze co bym zrobił to oddanie na wyciszenie nadkoli. To największy minus jesli chodzi o wyciszenie poza silnikiem. Do RX to jest niestety tylko jedna opona zimowa, nie ma żadnego wyboru.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości