[lexus]Opony zimowe

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: lassar@tlen.pl »

Mała dygresja na boku: okazuje sie ze na zime niekoniecznie opony maja byc waskie. Zaleznie od masy dla danej marki i modelu ustala sie oczywiscie zakres szerokosci dopuszczalnych, ale jesli opona nie jest zakolcowana to wezsza nikoniecznie rowna sie lepsza przyczepnosc. Nie pamietam gdzie czytalem artykul na ten temat (chyba ADAC testy robil) ale warto poszukac.
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: kajwoj »

Zima dobiega juz konca, wiec moge smialo powiedziec ze zakupione na ten sezon nowe Nokiany WRA3 205/55/16 sprawdzily sie rewelacyjnie. Moze nie jestem typem rajdowca, ale przez cala zime przejechana na nich moj IS200 ani razu nie wprawil mnie w niepokoj. Zarowno na mokrej, suchej czy mocno osniezonej nawierzchni autko zachowywalo sie przewidywalnie i jadac nawet w dalsza trase czulem sie pewnie. Z drobniejszych wad - opony nie wygladaja jakas szczegolnie interesujaco oraz sa wg. mnie dosyc glosne - jak to zimowki. Pomimo tego uwazam, ze opona zimowa ma przede wszytkim zapewniac bezpieczenstwo wiec jak dla mnie spelnily swoje zadanie w 120% i zdecydowanie kupilbym je jeszcze raz :)
Dura lexus, sed lexus ;)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Damian87 »

co powiecie o oponach naxen?
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: dab1978 »

Może nie naxen a Nexen;) chyba jedyna i niepodważalna ich zaleta to cena... :szok:
ale może ktoś ma, to się wypowie
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: turkus »

Hej, mam pytanie. Mojego IS 300 SC kupiłam bez ori felg, za to na bardzo ładnych 18", które zostają na lato. Ori felgi 17" już nabyłam i mają być na zimę, tylko teraz nie wiem, jaki rozmiar opon powinnam wybrać. Niestety wszystkie ori felgi, które kupiłam, mają szerokość 7, a w specyfikacji auta jest napisane, że opony na przód powinny być 215 (na felgach 7) a na tył 225 (na felgach 7,5). W ogóle nie zwróciłam na to uwagi przy kupnie felg no i teraz jest problem... trzy pytania:
1. Czy ten zalecany rozmiar odnosi się też do opon zimowych?
2. Czy ewentualnie na te felgi o szerokości 7 da się założyć bez problemu oponę 225?
3. Czy w ogóle jest jakaś różnica, jeśli założę na wszystkie koła 215/45, a nie szersze na tył? W zimie i tak szybko się nie jeździ, więc sama nie wiem.
4. Opony to będą Kleber Krisalp HP2, sprawdziły się w poprzednim aucie. Mają indeks prędkości H (max 210 km/h) i teraz jak to z tym jest - jeśli zalecane dla SportCrossa jest Z (>240 km/h), to wg tego artykułu http://www.oponeo.pl/artykul/indeks-pre ... odpowiedzi jak rozumiem powinnam postarać się o naklejkę z max prędkością? Tutaj chodzi mi tylko o ewentualne problemy z ubezpieczycielem w razie stłuczki, wiadomo, że w zimie nie jeździ się powyżej 210 km/h.

Dzięki za pomoc :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: tomekb »

Zaluz 225/45 i bedzi :szok: e dobrze ale nie wiem czy w isie krisalpy dadza rade jezdzilem 2 sezony. na hp 1 i nie bylo rewelacji duzo lepiej radzi sobie opona
platin tylko ja jezdze na 205/55 r16 ale is300 powinien miec szersze przynajmniej z tylu opony
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: sardzent »

a jak oceniacie pirelli scorpion ice&snow do 4x4 na szose ?
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: k0zz »

turkus pisze:2. Czy ewentualnie na te felgi o szerokości 7 da się założyć bez problemu oponę 225?
Nie ma najmniejszego problemu.
Ja mam założone z tyłu 225 na ori 7.

Pozdrawiam
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: dab1978 »

A ja kupiłem auto z prawie nowymi Pirelli SottoZero, podobno oponki z wyższej półki dla mocnych i sportowych samochodów:)
czy moze ktoś używa i chce podzielić się wrażeniami z zimowej jazdy?;)
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3750
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400H, CT200H, GS300H
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [lexus]Opony zimowe

Post autor: legato97 »

U mnie przejechaly dwa sezony w dwoch GSach, i jestem zadowolony, ladnie braly kazdy snieg, i z bryndza tez nie bylo problemow, rozmiar u mnie 205/55/16.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości