jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;)

Post autor: member »

Witam, zastanawiam się nad zakupem is300 1-generacji, w takim stanie, zeby posłużył mi lata. Prosiłbym o pomoc.

Po przygodach z lexusami i innymi japończykami chciałbym wreszcie kupić coś, czym pojeżdżę dłużej niż do tej pory i szybko mi sie nie znudzi. Obecnie mam coś w miarę szybkiego, 0-160 robię około 11 sek ale jest to auto nieporęczne, części są drogie, ogólnie to mi się znudziło.
Chciałbym za jakiś rok kupić takie 10-15- letnie auto, najlepiej japońskie, ewentualnie amerykańskie, które 0-160 zrobi w czasie 15 sekund (no fajnie jakby robiło w 10 ;) ), nie będzie się psuło i miało w miarę niedrogie częsci, blacharskie również. Powinno być stosunkowo nieskomplikowane konstrukcyjnie, 4 drzwiowe lub kombi, coby się 3-4 osobowa rodzina pomieściła ;) i absolutnie nie diesel.

No i tu padł pomysł na is300 w kombi, może do końca osiągi nie pasują ale chyba da się go jakoś delikatnie odetkać na 240-250hp? Nie wiem równiez czy warto szukać w manualu czy brać automat? Nie bedzie za wolny? Myślałem jeszcze o accordzie VII 2,4 ale trochę powolny będzie. Auta drogiego nie chcę, bo poźniej się trzeba w AC motać, bać zeby nie ukradli, zeby ktoś nie porysował, nie obił, są przyjemniejsze cele na które można wydać gotówkę ;) Mógłbym brać gs III z mocą ~300hp, chodziło mi po głowie i corvette (fakt, do modelu rodzinnego nie pasuje), mustang, camaro, ale za bardzo zwracają uwagę. IS-em naprawdę przyjemnie mi się jeździło i jest taki niepozorny przy tym niespotykany.

Co byście mi polecili dla powyższych założeń? Może jakiś inny model?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: klexus »

No ja mogę polecić S60 2,5 AWD lub S60R, tylko przy R ciężko z dobrym i szanowany egzemplarzem ,
S60 2,5 ma ten sam silnik co Focus RS czyli spokojnie z tych fabrycznych 210 robisz tak jak u mnie 250 przy doładowaniu 0,8 bara, a mozna podciągnąć do 300.
Zwykły sedan nie rzucający się w oczy gdzie setke robi około 6s,a 150 w okolicach 11-12s z napędem na 4 koła z dobrą dostępnością części w przyzwoitych pieniążkach.
Jeszcze jak dorwiesz z zawieszeniem Four-C to można sobie pozwolić szybsze pokonywanie zakrętów, fajna sprawa wiem bo mam. :ok:

https://www.youtube.com/watch?v=Q9ZXBMHMemU
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: member »

klexus pisze:No ja mogę polecić S60 2,5 AWD lub S60R, tylko przy R ciężko z dobrym i szanowany egzemplarzem ,
S60 2,5 ma ten sam silnik co Focus RS czyli spokojnie z tych fabrycznych 210 robisz tak jak u mnie 250 przy doładowaniu 0,8 bara, a mozna podciągnąć do 300.
Zwykły sedan nie rzucający się w oczy gdzie setke robi około 6s,a 150 w okolicach 11-12s z napędem na 4 koła z dobrą dostępnością części w przyzwoitych pieniążkach.
Jeszcze jak dorwiesz z zawieszeniem Four-C to można sobie pozwolić szybsze pokonywanie zakrętów, fajna sprawa wiem bo mam. :ok:

https://www.youtube.com/watch?v=Q9ZXBMHMemU
Zawsze "wiedziałem", że volvo to znakomite samochody, ale powiadają ze od gamy s60 jakość zaczęła lecieć. Ktoś miał i podobno furę siana w te generacje włożył, powiadali o drogich częściach bez zamienników, inne wersje mówią ze tylko seria 70 jest jakościowo super, a 40, 60 i 80 już nie, wczoraj znów czytałem ze motory 2,5T są niezniszczalne. Spora rozbieżność tych informacji. Trochę się obawiam, aczkolwiek swego czasu rozglądałem sie za C70, tym starszym, natomiast nic ładnego nie znalazłem, jak również cross country, ale opinie mnie odstraszyły, choć bardzo mi się podobało. wówczas kupiłem lexusa właśnie ;)
Generalnie mówisz, ze s60 2,5T 4x4 będzie dobrą opcją? Może faktycznie czas się zagłębić w jakieś forum i wybadać temat. A jak te silniki znoszą lpg?
Ewentualnie bym gs350 III przygarnął, ale taki trochę biznesowy pojazd z niego, mnie by coś skromnego bardziej interesowało ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: ledziu »

Jak miałbym brać IS300 a nie byłbym zakochany w tym aucie to kupiłbym GSa2/3 V8 spalanie praktycznie to samo a 440Nm robi robotę :biggrin2:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: klexus »

Mnie Lexus GS MKII trochę się znudził, MKIII trochę za poważny jak dla mnie.
A że akurat miałem okazje wsiąść i sprawdzić jak to jedzie to stwierdziłem ze nie jest żle tym bardziej ze fabrycznie doładowana jednostka bardzo dobrze znosi lpg i dość fajnie jedzie. Spokojna jazda w trasie 12lpg/100 ja mam średnio 15-18/100 lpg, ale tylko dlatego ze 400NM daje trochę frajdy i nawet ciekawy dźwięk tej R5.
Jedyne co mnie wkurza to mało miejsca z tyłu, ale fotel kierowcy to mistrzostwo jeśli chodzi o wygodę.
Nie namawiam bo musisz sam usiąść przejechać się i ocenić.
Jest dużo ciekawych pakietów do S60 dostepnych od reki w PL, zawsze można coś podłubać stylistycznie i mechanicznie, rozmawiałem z gościem który ma zrobione 340KM i 460NM i jedynie co zrobił to większa chłodnica do ASB i wymienia częściej olej w skrzyni tj co 40 000, większy IC i wtryski od R-ki nowy wtrysk w 250zł uzywka 150zł, tak więc nie ma tragedii.
Zestaw hebli od R-ki około 2000zł. reszta zostaje bez zmian a to już całkiem fajnie jedzie nie wiem ile w tym prawdy ale M3 ma problemy.
Przeszłą mi faza z krzykliwymi samochodami, już nie jeden sie zdziwił i pytał co tam masz hehehe
Gs jest naprawdę fajnym samochodem wygodny ale żeby jechał przyzwoicie musi miec 3uz-ta albo 2jz + T.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: KarolGT »

klexus przez trochę ponad 3 lata miałem Volvo C70 2.3T 240 koni, zmieniałem turbiny na mocniejsze (z S60R), robiłem program softem, zmieniałem wydech, kolektor (z S60R), powinienem uzyskać 280 koni bez problemu, a auto jeździło jak jeździło i miało ledwo co serię. Nie byłem jedynym przypadkiem na forum Volvo.
Na volvoforum.pl jest mnóstwo ludzi którzy robią coś ze swoimi Volvo. uzyskują moce rzędu 250-300 koni, ale powiem Ci że nijak ma się to do mocy jaka jest w GS430 MK2.
przede wszystkim, w GS moc masz zawsze, jedzie, nic nie szarpie, nie przerywa, a w takim volvo na turbinie zawsze coś się sypnie. a to wężyk, a to odma zapcha, a to IC nie wytrzyma, a to skrzynia, jednym słowem, chcesz >250 koni w Volvo, przygotuj się na "zawsze coś" bo zawsze coś trzeba będzie zrobić, bo bez tego nie będzie w ogóle jeździć.

S60R to udane auto, ale kupno zdrowego egzemplarza jest bardzo trudne. jak chcesz się zniechęcić, to popatrz na ceny zawieszenia, S60R ma zupełnie inne niż zwykłe S60.

jakbyś się jednak zdecydował na kupno S60R to pisz na PW, podeśle namiary na osobę bardzo dobrze znającą Volvo i mającą pełny sprzęt (VIDA itp)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: klexus »

Ja piszę cały czas o 2,5T a TY o 2,3
Jeden ma 250KM i 400NM drugi ma 300km i 300NM i jak myslisz co lepiej pojedzie??
Nie cyferki tylko dobra mapa wgniata w fotel.
A kto stroił Ci wóz ze tak słabo jechał??
co to znaczy powinienem mieć 280??
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: KarolGT »

wiem o czym piszę :)

ja miałem 2.3T, a w S60R jest 2.5T

ten 2.5T (od R'ki) powinien mieć 300 KM i 400 NM
a 2.3T który miałem 240 KM i 330 Nm

teoria wygląda fajnie, ale posiedź trochę na forum Volvo i zobacz jakie ludzie wrzucają wykresy ze swoich samochodów, jak mają serię po 5 modach to max.
a taki S60R w automacie ma dość słabe osiągi, w manualu już ok, trochę lepsze od GS430 zakładając zdrową serię, a o taką naprawdę trudno.

miałem program z JKracing który przy seryjnych częściach daje 280 koni i ok 400-4220 NM jeśli dobrze pamiętam.
u mnie doszła mocniejsza turbina (19T jeśli chcesz szczegóły), kolektor z S60R (te silniki są bardzo zbliżone) i większy wydech 2.5'' więc turbina miała gdzie się wkręcać.
w Warszawie jest pare osób (kivi racing, coobcio) którzy tuningują Volvo, więc jak chcesz więcej info to pisz do nich, wiedzą o czym mówią.

teoretycznie nie jest trudno zrobić z 2.3T 300 koni i 400 Nm, tak samo jak ze zwykłego S60 AWD można zrobić S60 o parametrach bardzo zbliżonych do R'ki
tylko nie licz na to że zrobisz parę modów i spokój.
kilka osób wykręciło z 2.3T 300 koni i cały czas coś naprawiają, te auta więcej stoją w warsztacie niż jeżdżą.
Nie chcę zniechęcać, trafisz idealną S60R to będziesz bardzo zadowolony, sam przed GS szukałem nawet R'ki, problem z tym że do jednej nawet właściciel bał się wsiadać :D
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: Picakus »

KarolGT pisze:wiem o czym piszę :)

ja miałem 2.3T, a w S60R jest 2.5T

ten 2.5T (od R'ki) powinien mieć 300 KM i 400 NM
a 2.3T który miałem 240 KM i 330 Nm

teoria wygląda fajnie, ale posiedź trochę na forum Volvo i zobacz jakie ludzie wrzucają wykresy ze swoich samochodów, jak mają serię po 5 modach to max.
a taki S60R w automacie ma dość słabe osiągi, w manualu już ok, trochę lepsze od GS430 zakładając zdrową serię, a o taką naprawdę trudno.

miałem program z JKracing który przy seryjnych częściach daje 280 koni i ok 400-4220 NM jeśli dobrze pamiętam.
u mnie doszła mocniejsza turbina (19T jeśli chcesz szczegóły), kolektor z S60R (te silniki są bardzo zbliżone) i większy wydech 2.5'' więc turbina miała gdzie się wkręcać.
w Warszawie jest pare osób (kivi racing, coobcio) którzy tuningują Volvo, więc jak chcesz więcej info to pisz do nich, wiedzą o czym mówią.

teoretycznie nie jest trudno zrobić z 2.3T 300 koni i 400 Nm, tak samo jak ze zwykłego S60 AWD można zrobić S60 o parametrach bardzo zbliżonych do R'ki
tylko nie licz na to że zrobisz parę modów i spokój.
kilka osób wykręciło z 2.3T 300 koni i cały czas coś naprawiają, te auta więcej stoją w warsztacie niż jeżdżą.
Nie chcę zniechęcać, trafisz idealną S60R to będziesz bardzo zadowolony, sam przed GS szukałem nawet R'ki, problem z tym że do jednej nawet właściciel bał się wsiadać :D
KarolGT wie co mówi i trochę czasu walczył z tym autem, a do GS'a się wsiada i jedzie, człowiek nie boi się, że zaraz coś się wysypie :ok: .
A Saab 9-3 MKII 2.8 Aero :?: Robi setkę w 5,5s w manualu
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: klexus »

Ale ja nie nie odradzam GS-a, tylko pisze ze S60 2,5T jest całkiem fajną alternatywą,
Dlaczego ciągle wspominasz o 2,3 jak ja polecam 2,5??
Drogie części powiadacie hmm a wahacz do GS-a ile kosztuje, a sworzeń??
Automaty w S60 słabe hmm a skąd takie info macie kolego. Śmiem twierdzić ze miałbyś problemy ze mną a mam tylko 250KM i AWD, ale nie bedziemy sie tutaj przegadywać o 0,5s bo to nie ma sensu.
Podaj mi tylko przykłady słabych automatów, i problemów z 2,5T i to tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości