[GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sebasew2
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2014, o 23:13
Model Lexusa: GS300
Skąd:: FZA
Kontakt:

[GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: sebasew2 »

GS 300, 2006 r
Witam.
Zaświeciła się kontrolka ABS (poślizgu) oraz pojawił się na wyświetlaczu komunikat check vsc. Zadzwoniłem do serwisu, poradzili ściągnąć klemę od akumulatora na 15 minut i podłączyć ponownie. Poskutkowało, ale na krótko - ok 30 km. Pojechałem do mechanika - podpiął komputer - błąd 0761. Skasował błąd- pomogło na jeden dzień. Dziś problem powrócił. Proszę o poradę.
s
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: komunikat ,,check vsc" + kontrolka ABS, 0761

Post autor: carsik »

ale jakiej porady potrzebujesz? Jeśli występuje błąd w elektronice, który się powtarza, to nie ma innej drogi jak zlikwidowanie przyczyn tego błędu, czyli kompletna diagnoza i usuniecie usterki.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
sebasew2
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2014, o 23:13
Model Lexusa: GS300
Skąd:: FZA
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: sebasew2 »

Dodatkowo, dziś zauważyłem, że gdy pojawia się błąd-komunikat to moje auto ma tylko trzy biegi. Interesuje mnie informacja co ma wspólnego kontrolka abs(poślizgu) ze skrzynią biegów.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: michuu »

sebasew2 pisze:Dodatkowo, dziś zauważyłem, że gdy pojawia się błąd-komunikat to moje auto ma tylko trzy biegi. Interesuje mnie informacja co ma wspólnego kontrolka abs(poślizgu) ze skrzynią biegów.
tryb serwisowy?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: sandr »

sebasew2 pisze:Dodatkowo, dziś zauważyłem, że gdy pojawia się błąd-komunikat to moje auto ma tylko trzy biegi. Interesuje mnie informacja co ma wspólnego kontrolka abs(poślizgu) ze skrzynią biegów.
Kod błędu (P0761) związany jest ze skrzynią biegów, a palące się kontrolki ABS /VSC mają za zadanie uspokoić temperament kierowcy oraz zmotywować do odwiedzenia serwisu L. Swoją drogą - w dyskusji na innym forum pojawia się sugestia aby przed rozbebeszeniem skrzyni przyjrzeć się wiązce przewodów biegnącej do niej (prawa strona). Kapiąca na nią woda z klimatyzacji może powodować korozję syków i w konsekwencji wpływać na nieprawidłową pracę skrzyni biegów. Osobiście zacząłbym od wymiany oleju i filtra w skrzyni biegów (przy okazji olej w dyfrze - nie zawadzi) oraz przeglądu wiązki el.
arkoman
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:07
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: arkoman »

Czy problem powyżej opisywany został rozwiązany?
Dopytuję, ponieważ w dniu dzisiejszym wyskoczyło mi to samo "Check VCS" + kontrolka z hamulcami i silnikiem.
Proszę o odpowiedź.
sebasew2
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2014, o 23:13
Model Lexusa: GS300
Skąd:: FZA
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: sebasew2 »

Z tym vsc są generalnie jaja.
Problem o którym pisałem dotyczył skrzyni biegów, która musiała zostać wymieniona. Przy okazji polecam Teo Motors pod poznaniem. Do wymiany warto wybrać firmę, która dysponuje zamiennym sterownikiem skrzyni w celu sprawdzenia przed demontażem skrzyni. Jest możliwe, że uszkodzenie jest elektroniczne a nie mechaniczne .
Ostatnio palił mi się vsc i kontrola trakcji a problem dotyczył sondy lambda. Bez komputera cieżko ocenić faktyczny błąd.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: WojtasIS250 »

Panowie no jaj sobie nie robcie. Kontrolka VSC sie pojawia w trybie serwisowym kiedys zapala sie 'check engine'. Trakcja wtedy nie dziala wiec radze nie szalec.

Wywalilo mi 2 dni temu blad p0761 i skrzynia pracuje tylko do 3 biegu. Szlag mnie trafi z tym autem...Jak ogarne co i jak to bede pisal o postepach.

Najpierw zaczynam dzisiaj wieczorem od przeplukania skrzyni 5 litrami nowego oleju poprzez odpiecie wezykow od chlodniczki oraz przejzeniu wiazki elekterycznej... tej na ktora niby rzekomo kapie woda z klimy.

Trzymajcie kciuki
arkoman
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:07
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: arkoman »

Już to przerabiałem:

- wymiana oleju i filtra - nic nie pomogło. Dalej wyskakiwały błędy.
- czyszczenie elektrozaworów w myjce ultradźwiękowej. Pomogło na miesiąc.
- wymiana elektrozaworów wskazanych po podłączeniu komputera. Nie pomogło.
- ponowne rozkręcenie skrzyni i wyczyszczenie jednostki sterującej. Pomogło na tydzień.

Pomysły się skończyły, więc wymieniłem skrzynię na nową (używaną). Działa do dziś, ale kontrolki Check VCS i ABS ponownie się pojawiły miesiąc temu, tym razem wg. komputera do wymiany mam sondę lambda (dobrze, że nie skrzynię).

Pozdro.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: [GS MkIII] Kontrolka CHECK VSC + ABS

Post autor: WojtasIS250 »

Japierdziele nawet mnie nie strasz... teraz nie wiem czy inwestowac w uzywke czy majstrowac cos przy tej.
Najgorsze jest to, ze w czerwcu juz wymienilem skrzynie na uzywke z mojego starego GSa powypadkowego i dzialala do teraz.

Jak tak przeliczam koszty wszystkiego co zrobiles to juz sie uzbieralo na swapa na uzywke.
Moze ktos ma taka w dobrym stanie na forum?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości