Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Problemy dotyczące modelu IS
melonidas
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 09:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: melonidas »

Witam,

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy możliwe jest podłączenie kamerki cofania pod oryginalny wyświetlacz nawigacji (ten otwierany)? Mam kamerę podłączoną pod radio z wyświetlaczem,
ale chcę kamerkę podłączyć pod ori navi tak, żeby w momencie wrzucenia wstecznego ekran się otwierał i transmitował obraz z kamerki. Ewentualnie żeby cały czas był obraz, otworzę wyświetlacz ręcznie. Czy ktoś się zajmował takim tematem? Jakieś podpowiedzi, czy to gra warta świeczki? Czy były wersje z ori kamerą? Schemat ori wyświetlacza?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: owczar »

Tak w skrócie, to potrzebujesz konwertera sygnału AV na RGB. Na forum już o tym było. Zabawa nie należy do taniej.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:Tak w skrócie, to potrzebujesz konwertera sygnału AV na RGB. Na forum już o tym było. Zabawa nie należy do taniej.
Ja to w ogóle podziwiam, że do IS200 komuś chce się bawić w jakieś pseudo kamerki, wyświetlacze itp. Auto jest małe, zwinne. Po kiego grzyba ? :-D Później będą narzekać, że gorzej jedzie, bo ciężki ;-) Pzdr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: owczar »

Osobiście mam kamerę z szerokim kątem w galancie i bardzo sobie cenię ten gadżet. Dojeżdżasz do zderzaka innego auta na cm. Często przy parkowaniu na kopertę decyduje o tym czy kręcisz kierownicą raz czy 4 razy. W LS mam czujniki i jakoś nie mam do nich przekonania, a martwa strefa to kilka cm. :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:Osobiście mam kamerę z szerokim kątem w galancie i bardzo sobie cenię ten gadżet. Dojeżdżasz do zderzaka innego auta na cm. Często przy parkowaniu na kopertę decyduje o tym czy kręcisz kierownicą raz czy 4 razy. W LS mam czujniki i jakoś nie mam do nich przekonania, a martwa strefa to kilka cm. :)
Nie no zgodzę się, ze wygoda jakaś tam jest na pewno. Natomiast są to elementy, które uwsteczniają kierowcę, tak jak navi i innetego rodzaju wynalazki. Naprawdę nie ma co przesadzać.
Ostatnio czytałem o jakiejś lasce z USA. Przyjechała do Polski, wynajęła auto i zakatowała silnik. Wszystkie km zrobiła na pierwszym biegu, bo przecież samo się powinno zmieniać ... Historia pewnie trochę przerysowana, ale wszystko zmierza do tego, że bez tej kamerki w końcu ktoś nie będzie potrafił normalnie zaparkować tyłem.
Pzdr
melonidas
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 09:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: melonidas »

Dzięki owczar za podpowiedź. Po pierwsze to nie kwestia wygody, tylko mam ten wyświetlacz od navi nie podłączony do niczego, zatem kompletnie bezużyteczny, więc można by go wykorzystać. Kamerka pomaga przy parkowaniu to raz, a dwa zawsze można spróbować podejrzeć coś młodego i zgrabnego taką kamerką;)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: Dawid0ss »

melonidas pisze: a dwa zawsze można spróbować podejrzeć coś młodego i zgrabnego taką kamerką;)
A to masz zamiar wyprowadzić widok w górę z rury wydechowej ? ;-) W każdym razie kumam - zacna idea :-)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: owczar »

Ja bym w miejsce ori wrzucił jakś navi z wejściem na kamerę cofania. W necie powinieneś coś znaleźć. Do tego trochę zdolności manualnych i powinno się udać :) Widziałem takie projekty.

Dodane:

Znalazłem produkt własny w postaci konwertera composite (pal+ntsc) na RGB-S za 139PLN. Jak zadziała u mnie to dam namiary ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: owczar »

Konwerter śmiga z lexem bez problemu. Gdyby ktoś poszukiwał to prośba o info. Podeślę kontakt. Na allegro w tej chwili nie ma wystawionego.

Za ok 200zł można cieszyć się kamerką na oryginalnym wyświetlaczu. Oczywiście przy założeniu, że montaż robimy sami.
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Kamera cofania + oryginalny wyświetlacz

Post autor: scorpio102 »

A zadziała to w przypadku jak navi.dziala.normalnie bo chcialbym tylko dodać funkcje w.przypadku zmiany biegu na wsteczny zeby obraz przelaczal sie na kamerkę? I o jaka ingerencje w ori navi chodzi? Trzeba kostke przerabiac czy wystarczy konwerter wpiac w jeden z kabli?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości