Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: passat1978 »

A ja bym, nie zwracał uwagi na to ile zlałem, bo skąd wiadomo czy stan był ok - choć to można też sprawdzić przed spuszczeniem.
Należy zalać ze 2-2,5l ( po wymianie, filtra ) odpalić auto, na postoju dać kilka razy D-R, R-D, później P i następnie nie gasząc auta zalewać do stanu na bagnecie i po temacie.
Później po pełnym nagrzaniu sprawdzić jeszcze raz stan w ten sam sposób jeśli deko brakuje to dolać i cieszyć się jazdą ;)
Cała filozofia.
Ważne że auto ma być na chodzie bo właśnie pseudo fachowcy myślą, że skrzynia to silnik i sprawdzają stan na nie odpalonym aucie co skutkuje tym, że oleju jest za mało i po pewnym czasie skrzynia pada.
60% skrzyń zarżniętych jest właśnie przez zbyt niski stan oleju.[/quote]

z tym co na czerwono się zgodzę bo kiedyś przez to właśnie zajeździłem skrzynie, jeśli zaś chodzi o spuszczony olej to napisałem" jeśli nie ma śladów wycieków" bo jak są to co innego.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Yarecki »

yarecki pisze:A ja bym, nie zwracał uwagi na to ile zlałem, bo skąd wiadomo czy stan był ok - choć to można też sprawdzić przed spuszczeniem.
Należy zalać ze 2-2,5l ( po wymianie, filtra ) odpalić auto, na postoju dać kilka razy D-R, R-D, później P i następnie nie gasząc auta zalewać do stanu na bagnecie i po temacie.
Później po pełnym nagrzaniu sprawdzić jeszcze raz stan w ten sam sposób jeśli deko brakuje to dolać i cieszyć się jazdą ;)
Cała filozofia.
Ważne że auto ma być na chodzie bo właśnie pseudo fachowcy myślą, że skrzynia to silnik i sprawdzają stan na nie odpalonym aucie co skutkuje tym, że oleju jest za mało i po pewnym czasie skrzynia pada.
60% skrzyń zarżniętych jest właśnie przez zbyt niski stan oleju.
passat1978 pisze:z tym co na czerwono się zgodzę bo kiedyś przez to właśnie zajeździłem skrzynie, jeśli zaś chodzi o spuszczony olej to napisałem" jeśli nie ma śladów wycieków" bo jak są to co innego.
No tak ale ktoś przed Tobą mógł zmieniać i wlać za mało jeśli wlejesz tyle samo ile spuściłeś nie sprawdzając stanu jak pisałem wcześniej to będzie znów za mało, przecież to logiczne chyba ;)
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: passat1978 »

No tak ale ktoś przed Tobą mógł zmieniać i wlać za mało jeśli wlejesz tyle samo ile spuściłeś nie sprawdzając stanu jak pisałem wcześniej to będzie znów za mało, przecież to logiczne chyba ;)[/quote]

instrukcja podaje do :LEXUS: GS 300 MKI - 1.8 l a to nieprawda wiec lepiej wiedzieć ile zleciało, jeśli mnie to coś nie tak, a po zdjęciu miski wejdzie ok 3 l więc lepiej nie zlać 3l a wlać tyle co mówi instrukcja bo grozi to Twoim" czerwonym opisem" :piwko:
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: krzywydg »

Chłopaki nie róbmy z siebie debili!! Macie podziałkę na tym jeb**nym bagnecie! do czegoś ona jest ?? Nie trzeba być żadnym specem :piwko: Odkręcasz miskę, wykręcasz filtr, podstawiasz wiadro, wajchujesz lewarkiem z P do L1 i z powrotem kila razy ( oczywiście na zgaszonym silniku) zakładasz filtr, uszczelkę i miskę, zalewasz na dzień dobry trochę oleju ( ok 1,5 - 2L ) odpalasz silnik i is sprawdzasz poziom.. ( ewentualnie korygujesz) Ma być na COLD!! Pojeździsz trochę ( co najmniej 30km jednostajnego poruszania się) Sprawdzasz olej powinien przejść na podziałkę HOT) Nie panikujecie odnośnie automatu Typu A340 i A650 ... Można jeździć bez oleju ;)
Objawy zużycia lub braku oleju:
Auto po puszczeniu hamulca stoi w miejscu ( powinno powoli poruszać sie do przodu)
Auto gubi biegi zrzuca z wyższego na niższe itp.. ( skrzynia wariuje)
PS. Jak ktoś preferuje zmianę dynamiczną, proponuje zalanie nowego oleju co 2-5kkm wyjdzie na to samo.
PZDR!
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Yarecki »

krzywydg pisze:Chłopaki nie róbmy z siebie debili!! Macie podziałkę na tym jeb**nym bagnecie! do czegoś ona jest ?? Nie trzeba być żadnym specem :piwko: Odkręcasz miskę, wykręcasz filtr, podstawiasz wiadro, wajchujesz lewarkiem z P do L1 i z powrotem kila razy ( oczywiście na zgaszonym silniku) zakładasz filtr, uszczelkę i miskę, zalewasz na dzień dobry trochę oleju ( ok 1,5 - 2L ) odpalasz silnik i is sprawdzasz poziom.. ( ewentualnie korygujesz) Ma być na COLD!! Pojeździsz trochę ( co najmniej 30km jednostajnego poruszania się) Sprawdzasz olej powinien przejść na podziałkę HOT) Nie panikujecie odnośnie automatu Typu A340 i A650 ... Można jeździć bez oleju ;)
Objawy zużycia lub braku oleju:
Auto po puszczeniu hamulca stoi w miejscu ( powinno powoli poruszać sie do przodu)
Auto gubi biegi zrzuca z wyższego na niższe itp.. ( skrzynia wariuje)
PS. Jak ktoś preferuje zmianę dynamiczną, proponuje zalanie nowego oleju co 2-5kkm wyjdzie na to samo.
PZDR!
Dokładnie to samo wcześniej marudziłem :pijak: .
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: MPower »

Podłącze swoje pytanie do tematu. Zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni w swoim LS'ie. Nie mam żadnych problemów ze skrzynią. Nie wiem, czy kiedykolwiek olej był wymieniany. Obecnie przebieg to ok. 260 tys. km. Mam chęć wymienić, ale mam również obawy, aby sobie nie narobić problemów. Co o tym sądzicie?
A czy w moście też wymienia się olej?
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: krzywydg »

Milo by było jakbyś wymienił :) masz taką samą skrzynie biegową jak w GS300, http://usaolkusz.istore.pl/pl/filtr-ole ... 15828.html mam taki filtr jak potrzebujesz. Jak masz kanał to sobie to ogarniesz. Do mostu 75w90 co do marki to wszystko jedno co zalejesz to będzie :)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: passat1978 »

sam wymieniałem w gs 300MKI i jest to prosty zabieg,
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
piotro001
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Garwolin
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: piotro001 »

Wybaczcie to głupie pytanie ale na prawdę nie wiem, gdzie sprawdza się stan oleju w skrzyni chodzi o Lexusa IS 200 z 2004r.
wysilbn
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 20:21
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: wysilbn »

IS 300 AT , pytanie jaki olej polecacię do skyrzni automatycznej , oraz filtr - jakie marki jest coś sprawdzonego ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości