Jakie są najlepsze marki opon?

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
lexxx2014
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2014, o 00:57
Model Lexusa: moj
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: lexxx2014 »

Cześć, pytanie może zbyt oczywiste, ale powiedzcie mi na jakich oponach najlepiej się Wam jeździ? Przeglądając listę producentów http://www.tirendo.pl/spis/producenci/ ciężko się zdecydować. Gadałem z legato97 o tym chwilę na priv, podobno dunlop jest dobry, bedzie sie swietnie trzymal ale guma sie szybko zdziera. Wy macie jakieś swoje ulubione, polecane czy bierzecie wszystko jak leci?


edited by dS - Poprawiłem tytuł aby jasno określał o czym jest wątek. W przyszłości proszę trzymać się reguły aby tytuł jasno precyzował poruszany temat.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Jak pisalem, wszystko zalezy od glebokosci kieszeni...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze?

Post autor: dS »

z wyższej półki polecił bym Micheliny
z nieco niższej Fuldy, w poprzednim aucie miałem zarówno letnie jak i zimówki tej firmy i sprawowały się bardzo dobrze

zdecydowanie odradzam Vredesteiny, mam je obecnie w setupie letnim, blisko 9 miesięcy użerałem się z polskim oddziałem, aby uznali oczywistą reklamację.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Dla mnie po srodku sa falkeny...a jaka kase masz na opony I jaki rozmiar?
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze?

Post autor: q3_ »

Miałem Michelin - były na prawdę świetne ale i drogie, później Falken - sporo tańsze ale bardzo przyzwoite (subiektywnie tylko odrobinę gorsze od M), Dunlop - drogie i świetne (jak już je zajechałem na max to jedna z przednich opon pękła przy 120 km/h na ekspresówce, a ja poczułem tylko delikatne ściąganie w bok), Bridgestone w zimie - trzymały się świetnie śniegu ale jak się trochę zużyły to zrobiły się dość głośne, teraz Yokohama W Drive - fajne opony w niewielkich pieniądzach (ale jeszcze nie przejechałem na nich za dużo km) i na lato mam Toyo - jeszcze nie mogę się wypowiedzieć (opinie mają dobre) co do jazdy ale drogie nie były.
Mój wniosek jest taki, że jak we wszystkim: przy pewnym poziomie cenowym zaczynają się produkty o bardzo porządnych parametrach, ale później cena leci w górę, a ze wzrostem ceny płacimy za minimalne polepszenie parametrów i oczywiście za markę. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: michalm320 »

Dla mnie na zimę Fulda. Po prostu genialna. Ani Hondą, ani Lexusem, ani teraz Audi nigdy się nie zakopałem i nie miałem żadnych niebezpieczniejszych sytuacji. Na lato polecam Yokohame S.drive, C.drive. Odradzam Continentala. Śliska opona, auto nie stabilne. Szczególnie się to tyczy najnowszych zimówek które w testach były najlepsze. Ewidentnie te testy ktoś sponsorował.
Obrazek
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: ghostmateus »

Ja już w dwóch samochodach w Mercedesie E klasie miałem no i teraz w :LEXUS: mam w sezonie zimowym Barum POLARIS 3 i naprawdę Jestem z nich zadowolony i kosztowały teraz ok.275zł/sztuka. A co do letnich mam teraz Continental ContiSportContact i również się wyśmienicie sprawują.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: Dawid0ss »

Tylko nalewki !!! ;-)
Pzdr
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: forest »

teraz mam bridgestone potenza RE050 i stwierdzam że za te pieniądze (używki) nie mogłem lepiej kupić, dobrze trzymają i są ciche :ok: no i ładnie sie naciągnęły
SC430 '2002
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jakie są najlepsze marki opon?

Post autor: carinus »

Testowałem na swoich samochodach Uniroyal-e i są naprawdę dobrymi oponami za niewielkie pieniądze.Rainsporty jako opony deszczowe zadziwiły mnie pozytywnie mozliwością szybkiej jazdy podczas sporej ulewy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości